• Navijač Dinama
    7.8k
    Zrinjski istuko aktualnog prvaka lige Borca. U gostima petardu sad četri komada.
  • Neki tip
    19.6k
    Evo vam Zanimljivosti & Aktualnosti iz Svijeta Nogometa..

    Royale Union Saint-Gilloise je ove godine iz 2. ušao u 1. belgijsku ligu i nakon 14 kola vodeći je s 5 bodova prednosti pred Club Bruggeom, uz utakmicu više.

    Danas je prebio Charleroi, 5. klub ljestvice koji je do danas imao samo 2 poraza u 13 utakmica, s 4-0.

    (Prčkao sam, zapravo, po Genkovim utakmicama i naletim na ovaj, meni barem, fun fact s vodećom momčadi u Belgiji)

    Premda većina nas jedva da je čula za ovaj klub, oni potkovaniji ili zaljubljeniji u povijest nogometa znat će da je ovo poviješću vrlo bogat i veliki belgijski klub, do 2. svjetskog rata ujedno i najuspješniji s čak 11 naslova!

    Prije 5 dana je ovaj vitalni starac proslavio 124. rođendan, a možda će nekoga zanimati da je to klub iz Brisela..

    Romantičarima je poznat po stadionu.. zvonilo mi je da je netko pisao o tome pa potražih i nađoh:

    Igralo se na Stade Joseph Marien u Bruxellesu, jedan od najljlepših na kojem sam bio. Ali kužim što ih je zbunilo. Na vrhu je brijega, među kućama i stvarno se s ulice, na prvu, nikad ne bi reklo da je tu stadion. Pogotovo s obzirom da je s druge strane stadiona park. Ali unutra se u "zlatnim" godinama Uniona znalo natiskati i do 25.000 ljudiMr Blue

    Izgleda da zlatne godine nisu zauvijek nestale. :)

    Meni je ovo baš baš zanimljivo, a vi kako vam drago.. :)
  • NORTE
    9.9k
    Newcastle je stvarno zreo za 2.ligu . Još uvijek nisu doveli nijednog slobodnog igrača niti se o tome uopće priča. Treneri s pedigreom ih zaobišli, postavili nekog no name trenera koji je već ispao iz lige. Zadnja vijest o kojoj se priča je kupnja GOLMANA u siječnju za 55 milijuna eura. Nikad ništa od njih.
  • Infinity
    15.5k
    Nisi naveo ono nama najzanimljivije. To je jedini belgijanac koji nas je dobio na tlu Belgije :grin:
  • Neki tip
    19.6k
    naveo bih da sam znao! Fala :)

    Zbog posla sam, prije korone, u Brisel odlazio dosta često i uvijek sam ga smatrao pomalo dosadnim gradom. Razbijao sam tu dosadu posjetom "opasnim" ili opasnim (ovisno tko priča), a u svakom slučaju živopisnim kvartovima, ali nikad nisam obišao taj stadion..

    Nisam, doduše, ni znao za nj do tog upisa Mr. Bluea.

    Pri prvom sljedećem posjetu idem ga vidjeti.
  • Neki tip
    19.6k
    Na kaj je spao bugarski reprezentativni nogomet.. za ovaj saziv reprezentacija pozvan je i Kristian Dimitrov koji i u Hajduku grije klupu.. :yikes:
  • db-izbjeglica
    13.7k
    pa oni su jad i bijeda već godinama, zadnja dobra repka im je bila valjda 2005. kad su s nama bili u skupini za kvalifikacije za SP 2006.
    ekipa sa berbatovom, božinovom, braćom petrov...

    zadnje veliko natjecanje su vidjeli 2004. godine.
  • Neki tip
    19.6k


    Znam, nisam ni mislio da su pozivom Dimitrovu krenuli na svoj put prema dolje, ali poziv rezervnom braniču 4. momčadi HNL-a mi je ipak malo iznenađenje, čak i za takvu Bugarsku kakva je godinama.

    Očekivao bih da se mogu pokriti, ako ništa, a ono nekakvim stoperima iz svoje lige koji igraju redovito.
  • marcio amoroso
    34k

    Kod njih je liga poplavljena strancima sumnjive kvalitete. Zato su i prisiljeni zvati ovog Bratka.
  • marcio amoroso
    34k
    Evo sad sam provjerio. Ludogorec i CSKA su u četvrtak igrali svoje utakmice u EL i KL. Ludogorec je u prvih 11 imao dva Bugara, CSKA također dva.
    Sa klupe je kod CSKA ušao još jedan.
    Jednostavno se furaju maksimalno na strance.
    Kod Dinama je igralo 7 Hrvata u prvih 11, sa klupe su ušla još dva.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    s tim da je još jedan igrač s klupe bio luka menalo iščapljine...
    da je još menalo zabio, bila bi to pobjeda na neretvanski...petković, šutalo, menalo...
  • Neki tip
    19.6k
    Čitalo se današnje Sportske vidim.. :grin:

    Kad smo već kod Neretvanaca, dodajem i da ih je trenutno 13 u prvim ligama diljem Europe..

    Ok, jedno 3, 4 od toga su u Širokom, ali čisto sumnjam da ima puno trećeligaša s boljom statistikom tog tipa.. :)
  • markoli
    1.7k
    S njima smo igrali u 2. kolu KVG u sezoni 1962./63. kad smo izgubili u finalu od Valencije.
  • og1986
    2.9k
    Kako volim kad dan nije ni počeo, a već mi padne listić.
    Venezia - Roma 3:2

    Mourinho u zadnjih 10 utakmica ima omjer 3:2:5

    Katastrofa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.