• xavier
    11.1k
    Signifikantno je da nema na tablici 4 najpopularnija kluba u Europi i na svijetu koji imaju "najveću navijačku bazu". Real, Barca, UTD i Liverpool.Crusades1986

    Real i Barca ni ne mogu biti tu kad nemaju "vlasnika". Što se ostalog tiče, kako si i napisao, pa nije da vlasnici troše točno određeni dio postotka svoje imovine na klub pa da je toliko bitno koliko je koji vlasnik točno bogat. No da, vjerujem da Saudijci ne planiraju kupiti klub kako bi išli polako i igrali EL.
  • Crusades1986
    9.5k
    Real i Barca ni ne mogu biti tu kad nemaju "vlasnika"xavier

    Je, zaboravio skroz na to. :up:
  • jp23
    2.2k
    Nicolas Nkoulou kojeg smo spominjali svojedobno kao moguće rješenje na stoperu (bio bez ugovora) je potpisao za Watford
  • NORTE
    8.9k
    Novi vlasnik Newcastlea je fenomenalna vijest za engleski i europski nogomet, posebno u doba pandemije kad su prihodi klubova drastično pali. Već se i spominju imena koje bi trebali dovesti (Kane, Dembele, Martial), klubovi će se riješiti viška igrača, nezadovoljnih minutažom, onih koji žele otići, rasteretit će se njihovih plaća, Newcastle će plaćati odštete tim klubovima.
  • Mali Zeus
    9.1k
    Sve je to super, al smijurija je da se Premier liga i Uefa zgražaju nad idejom Super lige, a s druge strane tko god dođe iz koje god zemlje i da hrpu para može kupiti klub, da ne govorim o muljanju s knjigama i kako je to Cityju uredno prošlo iako to radi puno klubova, ne samo oni. Kakav FFP i ostale gluposti.

    Ideja o Svjetskom svake 2 godine. Katastrofa. I Uefa je protiv tog, ista Uefa kojoj je svaki cent mio i koja je odredila da se u Ligi nacija igra i tekma za 3. mjesto. Jednom rječju banda kao i Fifa.
    Koliko god ga cijenio, zato mi je smiješno kad Boban govori o toj ideji i kritizira ju. Ne bi se vratio u grozni hr nogomet, ali nema problem raditi prvo u Fifi, onda u Uefi.

    Smiješno mi je da itko u modernom nogometu glumi neku moralnost kad je to odavno sve samo zbog para i oko para.
  • xavier
    11.1k
    Sve je to super, al smijurija je da se Premier liga i Uefa zgražaju nad idejom Super lige, a s druge strane tko god dođe iz koje god zemlje i da hrpu para može kupiti klub, da ne govorim o muljanju s knjigama i kako je to Cityju uredno prošlo iako to radi puno klubova, ne samo oni. Kakav FFP i ostale gluposti.Mali Zeus

    Nisam baš siguran gdje je poveznica između prodavanja engleskih klubova stranim vlasnicima (prodaju ionako vrši trenutni vlasnik) gdje klubovi i dalje funkcioniraju na način kao što su i do sad, samo imaju novog vlasnika te Superlige koja je bila planirana na način da klubovi osnuju svoju privatnu ligu.

    Što se tiče ovog dijela "bilo kome", mislim da nitko ne spori kakva je vlast u Saudijskoj Arabiji i kakav je saudijski princ, ali gdje točno podvući crtu? Jesu li Arapi iz PSG-a i Cityja u redu? Je li Abramovič, koji je bio povezan s puno mutnih poslova u ruskoj pretvorbi, u redu? Zapravo me jedino čudi što na valu BLM-a nisu donijeli propis o tome da određeni dio vlasnika mora biti tamnoput (prilično sam siguran da ekipa iz BLM-a ne smatra Arape "svojima")...

    FFP nema nikakve veze s Premier ligom nego je to UEFA-in alat koji je najavljen kao "nogometni salary cap" iako naravno da je ovo ipak nešto bitno drugačije. Ovo je više alat koji želi "spriječiti klubove da potroše više nego što mogu". Iako ne znam čemu to. Pa nek svatko troši kako misli da treba. Ovi koji nisu dobro procijenili, pasti će, a na njihovo mjesto će doći pametniji. I to je to.
  • Mali Zeus
    9.1k
    Nisam baš siguran gdje je poveznica između prodavanja engleskih klubova stranim vlasnicima (prodaju ionako vrši trenutni vlasnik) gdje klubovi i dalje funkcioniraju na način kao što su i do sad, samo imaju novog vlasnika te Superlige koja je bila planirana na način da klubovi osnuju svoju privatnu ligu.

    Što se tiče ovog dijela "bilo kome", mislim da nitko ne spori kakva je vlast u Saudijskoj Arabiji i kakav je saudijski princ, ali gdje točno podvući crtu? Jesu li Arapi iz PSG-a i Cityja u redu? Je li Abramovič, koji je bio povezan s puno mutnih poslova u ruskoj pretvorbi, u redu? Zapravo me jedino čudi što na valu BLM-a nisu donijeli propis o tome da određeni dio vlasnika mora biti tamnoput (prilično sam siguran da ekipa iz BLM-a ne smatra Arape "svojima")...

    FFP nema nikakve veze s Premier ligom nego je to UEFA-in alat koji je najavljen kao "nogometni salary cap" iako naravno da je ovo ipak nešto bitno drugačije. Ovo je više alat koji želi "spriječiti klubove da potroše više nego što mogu". Iako ne znam čemu to. Pa nek svatko troši kako misli da treba. Ovi koji nisu dobro procijenili, pasti će, a na njihovo mjesto će doći pametniji. I to je to.
    xavier

    Ma moj se komentar odnosio na nogomet općenito. Ništa od tog nije u redu i nikog nije briga. Najvažnije su pare.
    Kao što ni cijela priča oko Svjetskog u Kataru nije u redu pa cirkus ide dalje nesmetano.
    Shvaćam što je FFP i taj isti FFP je mrtvo slovo na papiru. To mi izgleda kao - nešto smo pokušali pa eto.
    Vlasnici Newcastlea su došli, trošit će sve u 16, a Uefa će glumiti da nešto radi po tom pitanju tj nešto kao ograničava. I zgražati se svaki put kad se neki od tih bogatijih i jačih pokušaju oteti i osnovati svoju ligu.

    Smisao mog posta je da su svi govna. :grin:
  • xavier
    11.1k


    Ma jasno, pa i kažem da FFP ima jako puno nelogičnosti. Kako smo rekli, poanta je "natjerati" klubove da ne troše više nego što zarađuju. To bi bilo onako u grubo.

    No onda staviš da je izgradnja nogometne akademije odbitak od FFP-a. Koja je tu logika? Potrošiš gomilu novca da izgradiš nekoliko akademija i to je odbitak zbog kojeg možeš trošiti još više. Već tu sve pada u vodu. Jasno je da je namjera UEFA-e omogućiti bolje uvjete za što više mladih nogometaša, ali kakve to veze ima s prvim momčadima Cityja ili PSG-a koje će moći potrošiti još više novca na strance, a nitko od tih klinaca iz akademija nikad neće zaigrati za prve momčadi jer je konkurencija prejaka.

    Da ne govorim da se UEFA-i dogodio velih gaf gdje su previdjeli da sustav možeš zaobići registriranjem igrača za neki ne-UEFA klub (kao recimo MLS) i onda posudbom u "pravi" klub.

    Kad usporedim američke profesionalne sportove i njihov detaljni sustav salary capa s ovim uefinim pokušajem, to mi djeluje kao da netko ima ozbiljnu uspješnu multinacionalnu firmu i onda se s druge strane djeca igraju te firme.
  • The Undertaker
    3.9k
    Kako god nesavršen bio, FFP je ipak dao rezultate pa je dosta klubova bilo prisiljeno srediti financije. Naravno da svi gledaju u ove najpoznatije koji muljaju ali generalni učinak je dobar.
  • Mali Zeus
    9.1k
    Kako god nesavršen bio, FFP je ipak dao rezultate pa je dosta klubova bilo prisiljeno srediti financije. Naravno da svi gledaju u ove najpoznatije koji muljaju ali generalni učinak je dobar.The Undertaker

    Neki jesu neki ne. Čitaj jači nisu niti neće.
  • SAS1987
    13.2k
    Olimpija ima novog vlastnika (nekog njemca) pa je Dino Skender opet njihov trener a u klub ulazi i njegov brat Marin Skender (nije poznato što će raditi). Sportski direktor je Mladen Rudonja a prva pojačanja su Goran Milović i Marko Futacs.
  • Baneki
    708
    Jučer je za Azerbejdžan debitirao Filip Ozobić. @deda, je li to prvi reprezentativac potekao iz Mladosti Ždralova?
  • deda
    27.3k
    Ne. Vukojević
  • SAS1987
    13.2k
    Ako nekoga zanima, NK Maribor je iz dana u dan u većom kaosu. Klub nema trenera od 20.9 kada je otišao Rožman a ekipu vodi Radovan Karanovic (53 godine) koji je do sada trenirao jedino NK Beltinci u 3. slovenskoj ligi. Sportski direktor Marko Šuler kaže da su zadovoljni s trenerom i da nemaju neki timeline do kada bi trebali potpisati s nekim ozbiljnim trenerom :rofl: Trenutačno je Maribor četvrti i ima 6 bodova zaostatka za Koprom i sa s obzirom na to da se je Olimpija dodatno pojačala ne vjerujem da će doći do naslova.

    Kandidat za trenera je navodno bio i Mario Cvitanović ali ih je navodno odbio jer nije želio biti tako daleko od obitelji. Pričalo se nešto i o Zoranu Mirkoviću (bivši trener Partizana) ali izgleda da ništa i od toga.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.