• Eduardo
    16.8k
    NAPOLIJEV predsjednik Aurelio De Laurentiis tvrdi da radi na projektu od deset milijardi eura. Želi stvoriti natjecanje po ideji propale Superlige, koje bi svim klubovima donosilo više novca.

    "Liga prvaka i Europa liga ne donose dovoljno prihoda klubova da opravdaju nastupe u natjecanjima. Da bi bio konkurentan potrebno je puno više igrača vrhunskog nivoa. To znači da moraš trošiti puno", rekao je za Daily Mail pa nastavio: "Klubovi trebaju razgovarati međusobno kako bi stvorili moderniji i profitabilniji turnir za sve klubove. Trebamo smanjiti broj utakmica tako što ćemo smanjiti broj liga u cijeloj Europi. Treba kreirati europsko natjecanje s demokratskim sustavom ulaska koji je baziran na plasmanu ekipa u nacionalnim prvenstvima. Već sam ispitao projekt koji može donijeti deset milijardi eura. Potrebno je imati želju i neovisnost."

    De Laurentiis je u početku bio protiv osnivanja Superlige.
  • Blue 67
    212
    Trošenje i samo trošenje, a upravo takvo neracionalno trošenje je i dovelo klubove u takvu poziciju da sad moramo razgovarati o novom natjecanju...
  • Navijač Dinama
    6.8k
    yph4npdqt8hutsg5.jpg
    Navijači Lensa upali na teren i išli se sukobit sa Lilleovim navijačima. Bogme, i njih ce sad oderat sto kazne tiče. Jedno 2-3 tekme bez gledatelja, i novčanu.
  • Infinity
    14.9k
    Danas 100 godina slavi sarajevski velikan, FK Zeljeznicar, klub koji je kroz svoju povijest nerijetko svoje najbolje igrace proslijedio upravo u Dinamo, kako prije rata tako i poslije.

    Sluzbeno slavlje odvilo se jucer na utakmici s Velezom pred punom Grbavicom. Ambijent je bio apsolutno svecani. Na tribinama dress code kosulja, kravata, odijelo...

    242297139_4251935124888203_3373496370390005896_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=0hD1zA-rtkAAX8-u9Op&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&edm=AN6CN6oEAAAA&oh=579f5456401864a8fb5753447df71dab&oe=614C53F6

    210918062.17_xxl.jpg?v=1

    210918062.5_xxl.jpg?v=1

    210918047.1_xxl.jpg?v=1
  • Baneki
    696
    Nekad je Željo bio nogometni klub, a onda je promijenio ime u fudbalski klub. Zna li netko od kad do kad je bio nogometni klub i zašto je mijenjao naziv u fudbalski. Politički, zakonski ili neki drugi razlozi?Internet mi ne pomaže.
  • Infinity
    14.9k
    Zeljeznicar je osnovan kao Sportski klub. Za vrijeme Juge je bio Fudbalski klub. Tamo oko 2000-tih je godinu, dvije bio Nogometni, a onda opet postao Fudbalski.

    Do NK je vjerojatno doslo greskom u administraciji, mozda namjernom, mozda slucajnom. Slucajnom greskom je FK Olimpik postao FC Olimpic, to kad kcer postavis u fotelju da ti vodi igracku. Ja pretpostavljam da je netko iz uprave namjerno nabacio NK. Taj slucaj nitko nije dozivio nesto posebno, brzo se vratilo na FK i kasnije se stvorio mit kao da je Zeljo za vrijeme Juge desetljecima bio NK i da se nakon rata nametnuo FK.
  • agramZ
    2.2k
    osnovan je kao radnicko sportsko drustvo zeljeznicar, u sfrj postao fudbalski klub i od 1993. do 2000. godine je bio nogometni klub. pretpostavljam da su jednostavno htjeli vratiti tradicionalno ime?
  • Navijač Dinama
    6.8k
    Roma izgubila 3-2 od Verone. Naravno, prvu utakmicu na klupi Verone je imao Igor Tudor.
    l3l33i161bym53tn.jpg
    Tovarima nije valjao :grimace: :grimace:
  • Infinity
    14.9k
    Srbi su za vrijeme rata 'odrzavali rad' FK Zeljeznicar koji je igrao te neke njihove lige. Moze biti da je NK postavljeno kako bi se razlikovali od ovih. Normalizacijom nogometa u BiH 00-tih se mozda stvorila prilika za povratak na staro.

    Ja sad vidim da je od rata bilo NK. Malo sam zbunjen, jer se sjecam da je to bilo nekad oko 00-tih i da je ukinuto, a drzao sam u ruci dres iz 90-tih na kojem je bilo FK.
  • agramZ
    2.2k
    moze biti, jer zeljo nigdje u svojoj "arhivi" tj. statistikama ne spominje razdoblje 'nogometnog kluba' i nazivaju klub kroz 90te fudbalskim klubom.
  • SAS1987
    13k
    Rožman više nije trener Maribora :smile:
  • Neki tip
    18.3k
    Težak susret, prava prvenstvena..

    7lf0x67r412mrt5r.jpg
  • Nema zaleđa Mikića
    957
    Mourinho u pola godine uspio izgubiti od Krznara i Tudora. Za svaku pohvalu.
  • Baneki
    696
    . Kakva blatnjava livada od terena. Ne znam jesam li goru ikad vidio.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.