• Mali Zeus
    9.4k
    Kažem ponovo, šalim se, ali nisu kriteriji baš tako jednostavni i tako ti misliš, ali neki navijač Slovačke ili Finske vjerojatno ima prilično drugačije mišljenje. Siguran sam da bi oni radije zaigrali na svakom drugom Euru nego čekali i verojatno nikad ne dočekali...xavier

    Ma sve ok, to kužim, naravno s jedne strane se pruža prilika većem broju momčadi, ali s druge, kako sam rekao, će sljedeće godine proći skupinu biti jako lagano (a prije toga se i kvalificirati). Po meni je format koji je bio do sada idealan.
  • Infinity
    15.2k
    Porediti Euro i LP mi nije isto. Za Euro imamo manje vise jednak broj ekipa koje se mogu kvalificirati i svima je omjer kvalitete tu negdje kao i prije 20 godina, a ako se i povecao broj kvalitetnih ekipa, sigurno nije za osam. Za LP imamo veci broj kvalitetnih klubova nego prije 20 godina i zato se treba siriti, a cetiri na 32 nije puno. Euro se prosirio za 50%, LP za 12.5%. Ne kazem da treba, ali je realnije da je bilo obrnuto.

    Nekome je prava LP ona s osam klubova ili sa 16. Tad je to poceo pratiti, sve poslije toga mu je novina koja mu pomalo ide na zivce. Netko tko pocne pratiti LP s 36 klubova, njemu ce to biti prava LP.

    Kome je Chelsea plasika? Chelsea kojeg prije 25 godina nije bilo nigdje. Danas je plastika City, a nekom klincu je to top klub, kao sto je Chelsea top za nekog tko ima 30 godina. Za 30 godina ce City biti top klub, a plastika ce biti neki Sunderland. Sve je to od generacije do generacije i s cim su se prvo upoznali. Kako kod klubova tako i kod natjecanja.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Nije baš da Chelseaeja nije bilo nigdje.
    City pak. Da, njih stvarno nije bilo nigdje.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Chelsea je bio Uefa Cup Club

    A City je bio Trećeligaš
  • xavier
    11.1k
    A City je bio TrećeligašZGBhoy

    Kad je bio trećeligaš? U trenutku kad su ga Arapi kupili sigurno nije. No i da je, kakve bi to veze imalo? Trećeligaš ne smije jednog dana postati uspješan? Nottingham je bio prvak Europe pa gdje je sad? Klubovi oduvijek padaju i dižu se, ali kako je @Infinity napisao, većina nas uzme da su stvari "normalne" u periodu kad sami uđemo u svijet nogometa i sve što se kasnije promijeni je "umjetno".
  • deda
    27.7k
    Malo jezločesto reći za nekog da je bio trećeligaš, a samo jednu sezonu u povijesti je to bio (98-99)
  • Infinity
    15.2k
    City ima vise sezona i vise bodova u najvisem rangu engleskog nogometa nego Chelsea. Chelsea jeste bio bolji od kad se igra PL, ali je i tu City medju boljim, bolji od njih su samo 'velika cetvorka', Tottenham i Everton. Istina da su tu stigli zbog svoje dominacije u posljednje vrijeme, al nije da su bili 30. klub u drzavi.
  • ZGBhoy
    1.7k
    ja ih jednostavno ne doživljavam kao velik klub.

    smije, al mi se gadi na koji način su neki Klubovi to postali kaj jesu, prezirem ih.

    Cijeli Premier League nažalost nema tu čar kao nekada
  • deda
    27.7k
    Ne vrijeđaj Infinity, jesi namjerno zaboravio moje
  • xavier
    11.1k
    al mi se gadi na koji način su neki Klubovi to postali kaj jesuZGBhoy

    A koji je "ispravan" način...biti državni klub kao recimo Real?

    Da se razumijemo, ja City ne volim, ali iz drugih razloga :smile:
  • Mali dioničar
    14k
    Opet rasprava u kojoj navijači Dinama pljuju po “umjetnim” klubovima. Ne vjerujem.
  • ZGBhoy
    1.7k
    zvuči patetično ali radi s onim kaj zaradiš bez šejka
  • Mali dioničar
    14k
    zvuči patetično ali radi s onim kaj zaradiš bez šejkaZGBhoy

    To su barem klubovi koji postoje stotine godina i prilagodjavaju se na ovaj i onaj način okruženju. Jedni imaju Ruse, drugi Amere, treći šeike, ali svi rade po manje više istim pravilima.

    Recimo, Red bull je šuljanjem kroz postojeći sistem došao do toga da bude konkurentan Bayernu, Dortmundu, Schalkeu.

    Bayern se borio za prevlast u gradu sa Zehcigerima.

    Dinamo je postao prvi klub Zagreba (za početak) na način da su zgašeni svi klubovi koji su prije njega postojali. I sad smo mi pravovjerni koji klub je umjetan, a koji nije.

    Evo recimo da stvari budu plastičnije, ne moramo gledati baš tak daleko...jel Gorica umjetan klub? Nastao je fuzijom Radnika iz VG i Poleta iz Buševca.
    Radnik je nastao 1945. gašenjem Olimpa i Gradjanskog iz Gorice. Danas Gorica ima više publike nego što je Radnik ikad imao i svima je simpa. A poanta da su uzeli rang Poleta i stadion Radnika 2009.

    NK Varaždin i njegova priča?

    Kao što Infinity veli, stvar je perspektive.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Pa sad da rade svi po istim pravilima. Baš i ne.
  • Mali dioničar
    14k


    Rade u okviru postojećih zakona i natjecanja. Ne probijaju se kroz rangove na način da ukidaju postojeće klubove. Recimo slučaj grada Zagreba. A i Beograda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.