• Infinity
    15.2k
    Znam, tužno. :worry:Mali Zeus

    Zasto je tuzno to sto smo mladi? :cool:
  • deda
    27.7k
    Koje zamjene, igraj ili krepaj :rofl:
  • Mali Zeus
    9.4k
    Zasto je tuzno to sto smo mladi? :cool:Infinity

    Tužno je što niste gledali pravu LP, ovo sve je kamilica.
  • xavier
    11.1k
    Tužno je što niste gledali pravu LP, ovo sve je kamilica.Mali Zeus

    Zašto je baš to bila "prava", a ne ova danas?

    A nije ti žao nas koji gledamo "krivi" nogomet 80-ih, 90-ih, 00-ih i 10-ih umjesto da smo uživali u onom "pravom" s kraja 19. stoljeća.

    Šalim se malo, ali shvaćaš poantu :smile:
  • Mali Zeus
    9.4k
    Bilo bi idealno stara LP, a današnja kvaliteta nogometa. :smile: :cool:

    Uostalon naziv Liga prvaka nema više smisla, neka se zove Liga prvaka i još par momčadi. :grin:
  • marcio amoroso
    32.1k
    Ma sad je sve novac, igraju jednostavno najbogatiji s iznimkom ovih par miki maus ekipa koje dođu “našim putem” do lp.
    16 ekipa je premalo za ligu prvaka, ali u pravu je Mali Zeus za naziv, trebala bi se zvati liga bogatih i to je to.
  • Crusades1986
    9.6k
    @Infinity kaj se nije prije radio petogodišnji okvir za LP?
  • xavier
    11.1k


    Odavno je već tako, nema romantike u nogometu.

    To je ono...žale se svi kako City ima previše novca na raspolaganju. Iz perspektive Brigtona nema puno razlike između njih i Uniteda, Liverpool i ostatka ekipe. Iz perspektive tamo nekog Southenda, ima 60-70 klubova u Engleskoj koji imaju "puno previše novca"...
  • Infinity
    15.2k
    Mozda nekad prije. Vec jako dugo se rade trogodisnji plan. Radi se za natjecanja, a isto tako se rade i izmjene kod licenciranja.

    Bilo bi idealno stara LP, a današnja kvaliteta nogometa. :smile: :cool:Mali Zeus

    Kvalitet danasnjeg nogometa je veci nego prije, ali ta LP ne bi bila ove kvalitete, tj. ne bi izazvala ni priblizno zanimanje.

    Osam klubova u grupi, to ti odigra tko? Liveroool, Barca, Bayern, PSG, Juve, Shakhtar, Brugge, CSKA. Nije mi to napeto ni 1%.

    Kasnije je prosireno ja 16, pa 24 i na kraju 32. Sad ce biti 36. Po meni je ovo s 24 kluba mozda najbolja opcija za vecu kvalitetu, ali je realno nogomet toliko napredovao i ima sve vise jakih klubova i natjecanja se moraju siriti. Sutra cemo imati 48 klubova u LP, bit ce sest engleza koji ce se boriti da ih bude osam.

    TV prava ovise o broju utakmica, UEFA-i se isplati veci broj klubova, a jednostavno se i trziste siri, dobijas navijace dodatna cetiri kluba, pa onda opet dignes cijenu TV prava i tako u krug.
  • Mali Zeus
    9.4k
    A gle meni nije napeto da ima sve više klubova, negdje mora postojati granica. Evo već sljedeći Euro je previše momčadi po meni, može proći šest trećih od osam mogućih. Di je tu draž, malo se oznojiš i već si prošao. Isto je i s LP, sve više i više klubova, nogomet je dobar dok je u nekim normalnim količinama, a kako je krenulo LP će uskoro igrati i deveti i deseti. Malo karikiram, ali ne previše.
  • xavier
    11.1k
    malo se oznojiš i već si prošaoMali Zeus

    Što znači "prošao"? Pa nećeš odmah proći u polufinale ili finale...što točno znači proći skupinu?

    Da se razumijemo, ni ja ne mislim da treba povećavati Euro, ali želim reći da prolazak skupine ni ne bi trebao predstavljati neko povijesno dostignuće. Bez obzira na povećanje broja momčadi, to ne znači da je neko natjecanje teže ili lakše osvojiti.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Da se razumijemo, ni ja ne mislim da treba povećavati Euro, ali želim reći da prolazak skupine ni ne bi trebao predstavljati neko povijesno dostignuće. Bez obzira na povećanje broja momčadi, to ne znači da je neko natjecanje teže ili lakše osvojiti.xavier

    Ne mislim da je povijesno dostignuće nego da je prelako proći skupinu. Svakoj momčadi je to prvi cilj pa dalje.
  • xavier
    11.1k


    Jasno mi je što želiš reći, ali mislim da se zamaraš stvarima koje zapravo nisu previše bitne u široj slici.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Šira slika je da se kvaliteta razvodnjuje. Mislim naravno da Uefi to nije bitno, samo pare. :)
  • xavier
    11.1k


    Ako je jedini kriterij koncentracija kvalitete, onda Euro treba izgledati kao prije 30 godina. 8 momčadi podijeljenih u dvije skupine po 4 i to je to.

    Kažem ponovo, šalim se, ali nisu kriteriji baš tako jednostavni i tako ti misliš, ali neki navijač Slovačke ili Finske vjerojatno ima prilično drugačije mišljenje. Siguran sam da bi oni radije zaigrali na svakom drugom Euru nego čekali i verojatno nikad ne dočekali...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.