• Tongo Doumbia
    3k
    To i ja tvrdim. Kao prvo, tko bi se to usudio maknut Modrića, ako on to sam ne želi.

    Kao drugo, gledao sam Njemačku iza nas sinoć. Pogledajte linije kretanja Kroosa. Da, on je mlađi od Luke pet godina, znam to, ali isto znam da kraj sebe ima igrače koji nominalno "trče za njega". Kreće se ispred i između dva stopera, distribuira lopte, a prljavi posao odrađuje Andrich.

    A Modrić se kod nas u ovom nekom 4-3-3 kreće malo bekovski, malo je u sredini, a kraj sebe ima nikakvog Broza i Kovačića čija je defanzivna odgovornost suspektna.

    Da ne pričam o trkačkom učinkuostatka ekipe u ove dvije utakmice.

    Da zaključim, Modrić kraj sebe mora imati, osim Kovačića, barem Sučića, Pašalića, Baturinu, manje bitno.
    Vidjelo se koliko se i on podigao u drugom poluvremenu kad se vezni red osvježio i to nije slučajno.
  • SjevernaStrana
    1.2k


    Tako je, iskustvo velikih utakmica i iskustvo općenito, kapetan i vođa ove generacije. Nije isto našim igračima, a ni suparnicima kada je Modrić na terenu i kada nije.

    Što se tiče minuta, rekao bih da može i više od tih 60-70, jučer je u drugom poluvremenu prodisao izlaskom Brozovića. Još nam ide u prilog jedna stvar koja se slabo spominje, a to je da smo igrali dan prije Talijana odnosno imamo dan više odmora.

    Kad smo kod novih suigrača, očekujem promjene u sastavu i mislim da će ih dobiti, upitno je može li i zna li Dalić postaviti ekipu na način da se Luki olakša.
  • Jaro
    6.1k
    Al Modric koji ne glumi Ronadinha pa svako dodavanje mora biti vanjskom, nego standardni "dosadni i neucinkoviti" Modric iz Tottenhama i vecine katijere u Realu... Ovaj Modric sa 20 krivih dodavanja je igrac vise za protivnika...
  • Schpatz
    396
    Dakle, decki i cure, svaka cast na vasoj euforiji (opet) i optimizmu. Ali, ne pita se tu samo nas, pita se tu nesto i Talijane. Ova nasa reprezentacija tesko ima kapacitet igrat poput Spanjolske jucer. Takav gegenpresing na loptu kao sto imaju Spanjolci, ima rijetko koja reprezentacija. I uz svo duzno postovanje prema Marcu Pasalicu i Pjaci, ali mi je zao kaj vam moram rec da oni nisu razina N.Williamsa i Yamala da mozemo ocekivat da ce radit toliko problema Dimarcu i Di Lorenzu.. Isto tako, moram vas jos vise razocarat kad vam velim da spanjolska vezna linija je trenutno barem 3 koplja jaca, brza i okomitija od nase (Pedri, Rodri) i da nam Modric i Brozovic nisu vise u primeu da tako mogu izdominirat talijansku veznu liniju kak su je jucer spanjolci izdominirali. Isto tako, ti njihovi bekovi... Cak kad se Talijanima otvarala sansa za kontru, onaj Cucurella pa i Carvajal su uvijek bili korak brzi, uvijek na pravom mjestu da su Frattesi i Chiesa izgledali toliko bespomocno da je to strasno. Ak ce Gvardiol igrat stopera, a Perisic beka, tesko ce se to uspjet tak zatvarat. I ta uigranost spanjolske obrane, kada jedan ispadne, da je odmah drugi tu- mi to ovo prvenstvo nemamo, barem dosad se to tak nije pokazalo jer cim je jedan ispao, suparnik je skoro pa imao otvoren put prema Livakovicu.

    Mene su Spanjolci zbilja impresionirali jucer i odusevljen sam njima.

    Ono kaj ce bit u ponedjeljak, bit ce sasvim neka druga utakmica. Talijani sigurno nece bit ko jucer protiv Spanjolaca, jer mi taj tempo, takvu igru nemremo igrat. Mi igramo skroz drugaciji nogomet i Talijani jednostavno ne mogu protiv takvog presinga i tempa.

    A mi? Mi nemamo niti tempo niti presing. Ljudi moji, pa nas su Albanci razbili u 1.poluvremenu.

    To kaj smo mi stvorili vise protiv Spanjolaca nego Talijani i na temelju toga je neki optimizam mi je ko kad sam bio u osnovnoj skoli pa kad se pricalo "Real izgubio od Celte, Rayo Vallecano pobijedio Celtu, pa ce sad Rayo pobijedit Real".

    Lijepo se nadat, ali nemojte se dizat previse u euforiju i ne zaboravite kak smo izgledali ove 2 utakmice.

    I da, moguce je igrat s Talijanima, definitivno, ali svi znamo da ce to bit neka druga utakmica u ponedjeljak nego utakmica koju su jucer igrali Spanjolci i Talijani kao i utakmica izmedu nas i Spanjolaca.

    Isto tak, ono kaj sam vidio, Talijani kad su dobili i malo prostora, bili su kudi kamo brzi i okomitiji od nas. A sad zakaj nisu odigrali nesto prema naprijed, pitanje je za njih i njihovu taktiku protiv Spanjolaca kao sto se pitalo i same Spanjolce jucer.

    I da, Sutalo ce imat ogromne probleme sa Scamaccom ako se tesko nosio s Manajom. Kao sto ce, ako ce Juranovic igrat, imat ogromne probleme s Chiesom / Frattesiem ako ga je Hoxha na kraju onak silovao. Kao i Perisic / Sosa...

    Ne mislim da su Talijani tak slabi kak su se jucer prikazali, niti da smo mi tak slabi kak smo dosad odigrali. Bit ce u ponedjeljak jako zanimljivo niti mislim da smo mi favoriti i da cemo ih "zgazit"
  • Efes Pilsen
    7.3k
    Ne ocekujem vise nista. Ako imaju snage i sposobnosti za posljednji ples nek ga odrade, ako ne jebiga..
  • Guinness
    2k
    Osobno sam navijao za ovakav scenarij da Španjolci pobjede. Jer ako se uđe u utakmicu sa stavom da su Talijani prošli dalje i da će poslat drugi sastav a mi na konto toga možda nešto izvući od toga nema ništa u startu.
    Više šanse nam dajem sada kada je biti ili ne biti jednima i drugima, kad će se igrati na nož i nema mjesta bilo kakvim kalkulacijama, samo pobjeda igra.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Talijanima ce i ova 3 boda bit vjerojatno dovoljna za prolaz kao treceplasirana reprezentacija, naravno ako Spanjolska ne izgubi od Albanije.
  • Jurki
    9.7k
    žabarima je i x dosta za drugo mjesto.
    Mislim da Španjolci mogu Albance rijesiti i s kombiniranim sastavom ili barem izvuci neodluceno.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Zanimljiva količina slandera na račun Pedrijeve role u ovoj Španjolskoj ekipi

    Razumijem da svi koji prate Barçu su navikli gledat ga niže niz teren i kao glavnog igrača na lopti, ali nisam dobio dojam da Pedri u ovoj ulozi pati. Kreativnost može iskoristit za taj završni pas lakše jer je u opasnijim zonama i manja je potrošnja jer pokriva manji dio terena.

    Ne bih se toliko začudio da ako nađe dobrog pivota povremeno ga i kod Flicka vidimo u toj ulozi. Barem dok nema Fermina jer on je u osnovi u Barçi taj, za tu ulogu.
  • Tuba1986
    71
    Kupujem ulaznice za HRV-ITA
  • ksapi
    2.3k
    Slava Ukraini!
    Slovaci nestali s terena nakon gola, bas zasluzen preokret
  • DrawTube
    3.6k
    Baš moćna Poljska himna
  • Mali dioničar
    15.1k
    Baš moćna Poljska himnaDrawTube

    Hej Slaveni.
  • DrawTube
    3.6k
    samo što jedna slavi Poljsku i Poljake a druga umjetnu tvorevinu

    Također mislim da je Hej Slaveni uglazbljena nakon poljske himne po uzoru na nju, poljska neldoija datira još iz 18. stoljeća
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.