• martens
    323
    Bojkot je bio prilično uspješan kao bojkot, dapače ja imam dojam da traje i danas. Rezultate nažalost nije polučio. Tj. polučio je to da nas se masa makne od kluba i zapostavi ga pa danas nemamo više ni masu.deda

    Da bi se moglo pisat o rezultatima koje je bojkot donio na boyse trebalo bi znati i situaciju na sjeveru prije bojkota. Mnoge stvari su se raščistile u tih 13 mjeseci, grupa je konačno uspjela nać zajednički stav oko nekih pitanja kad je riječ o odnosu prema Mamiću. Sve do tog ljeta je bilo ovako ćemo danas, tako ćemo sutra, radili bi ono ali da nam ne uđe.

    Naravno da većina simpatizera i "mase" nije razumjela ni uzroke ni ciljeve, da velika većina dinamovaca to nije prepoznala. Mi pričamo o klubu koji je još tada ostavljao najvećeg rivala na -20 bodova, a masama je jedino to bitno na kraju svega. Većini ljudi je bitan rezultat i tek rezultatski sunovrat može stvoriti kritičnu masu. Kao i u svakom drugom klubu na planeti. Čak ni bjelodano mažnjavanje klupskog novca ljudima ne znači ništa ako je rezultat donekle pristojan. Jer je nogomet velikoj većini navijača i simpatizera bijeg od svakodnevice.

    Bojkot kao takav nije utjecao na posjetu na Maksimiru, nije teško naći brojke iz ranijih sezona, pogotovo one 08/09 i 09/10 kad su brojke bile smiješne kao i danas. 500-1000 ljudi manje ili više. Samo što je prosječnom dinamovcu puno lakše prozivati ove koji nisu više imali želudac dolazit na Maksimir nego sebi priznat koji su razlozi tome.
  • über alles
    1.5k
    Ja samo neznam cemu uvijek povlacenje spike o izgubljenim klincima zbog bojkota.

    Meni se cini da se izgubilo puno vise starije top ekipe bojkotom(jer se nikad nisu vratili,a ne oni na drugoj strani) nego mladih. Mlade se izgubilo vise zato kaj bit navijac nije bilo u trendu ko u 2000ih,pa znam masu ljudi koji su 2008.,2009.,2010. prestali dolazit(a do tad su bili aktivni na razno razne nacine) jer im vise nije bilo napeto,ne zbog nikakvih podjela i zakulisnih igara,vecina ih toga nije bila ni svijesna il su bili klinci ,pa su stajali tam di vodstvo stoji i nisu se tim zamarali.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Naravno da većina simpatizera i "mase" nije razumjela ni uzroke ni ciljeve, da velika većina dinamovaca to nije prepoznala.martens

    Dinamo je godinama obarao negativne rekorde u posjeti utakmicama Lige prvaka, primjerice protiv jednog Porta i to u prvoj utakmici skupine je bilo 4.800 ljudi tako da je ova teza apsolutno promašena.

    Plus 50.000 potpisa za naš Dinamo.
  • Krizy
    36.6k
    16.12.2018. Dinamo - Hajduk 1:0
    rksug12qnrybuhrh.jpg
    9z9y1uh4eld2pbcj.jpg
    sn30j2y9nk521iw2.jpg
    8qveu47rd2laqewq.jpg
    xliznrjusk3k1oe4.jpg
    aom1qx5svg6dg7pd.jpg
    u9ob4bcacl91lbzj.jpg
    p5hezd2nn5czgkac.jpg
    1y818akisdm8inw2.jpg
    kaky0kfl9oirucug.jpg
  • Krizy
    36.6k
    16.12.2017. Dinamo - Cibalia 1:0
    jnei91177ap12rg2.jpg
  • Krizy
    36.6k
    17.12.2016. Hajduk - Dinamo 0:1
    nzgcbh57ykyywlto.jpg
    bcfuoezvwasr7jau.jpg
    n5xrywvj10uh46np.jpg
    cbixvt85fpd1jnjz.jpg
    n3ty4g3b03qge5j3.jpg
    2l9xceq2bn2qur8r.jpg
    i5yrh0jy0e7bc3gv.jpg
  • Krizy
    36.6k
    17.12.2009.
    Dinamo - Timisoara 1:2
    Zbog kazne bez gledatelja na stadionu, pa je Dolac bio mjesto okupljanja:
    vn66bvh8i9miu3dn.jpg
    hea7c7yrk7na1r4n.jpg
    ekw3g1g45g6z6pk5.jpg
    m899it6nv0raot9b.jpg
  • Bosna86
    11.6k
    Slobodno ove slike vezano za BBB stavljaj u rubriku na današnji dan, TB ti je rekao za slike i tekstove vezane za sam teren da stavljaš u ovu temu, a ove mogu tamo
  • Krizy
    36.6k
    Može onda :up: :grin:
  • Miro93
    2.7k
    TŠK. Niko zabio svoj prvi gol u hnl. I prvi službeni.
  • Kwedi
    3.8k
    g8jvipad141mym1t.jpg

    Članovi Partije među igračima... (ne znam koja je sezona)

    Kod nekih nema iznenađenja :smile: , a kod nekih iznenađenje da ih nema puno, a kod nekih iznenađenje bi bilo da ih ima.
  • Mali dioničar
    14.3k


    Malo je varljiva statistika jer je svaki klub imao svoju partijsku organizaciju. Sad se puno piše da je Mirko Bazić bio glavni partijac u Dinamu pa je dosta čudno da su ga popušili u Australiji gdje je trenirao Croatiju iz Melbournea, a možda i nije kad znamo da su Australci čekove slali po Stipi Mesiću.

    U jednoj od revija 80tih piše da su u toj partijskoj organizaciji Dinama gospodin Sakoman upravitelj stadiona, Čedo Jovičević je bio drugi i ne mogu se sad sjetiti tko je bio treći član. Edit majstor s mora Ante Rumora. U privitku...istine radi treba reći da je to očigledno bilo normalno, ne sumnjam da je Ante Pavlović napravio goleme stvari za osamostaljenje nogometnog saveza.

    4qw8hy7djjiq890g.png


    Isto tako od Dinamovih skupštinara 80tih, dio je davala partijska organizacija SRH, a dio zagrebačka, čak mi se čini maksimirska partijska organizacija i zbroj tih partijskih skupštinara dao natpolovičnu većinu dovoljnu za sve odluke.

    Takav sastav uprave doveo je recimo do toga da je proslava 40 godina postojanja Dinama obilježenja prijateljskim gostovanjem ni manje ni više nego Zvezde koja je bila počasni gost Dinama, grada Zagreba i svega kaj uz to ide.
  • Guinness
    2k
    "Gradski derbi" krajem 70ih, duel Vabec - Branimir Antolić

    8n3zadqnyhvallaj.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.