• Mihaljević
    8.2k
    Imaš neku sa finala kupa iz '83 Dinamo - Sarajevo 3:2 u Beogradu? Stalno mi stari priča o toj utakmici, a nigdje ne mogu naći slike.
  • Zigi
    2.2k
    koliko znam nemam, a pogledat ću još jednom
  • Zigi
    2.2k
    FB-IMG-1697530474623-01.jpg Kantrida 02-03
  • ZGV
    3.1k
    Imaš li možda širu sliku s te utakmice gdje se vidi i ograda, tj. transparenti na njoj???
  • agramZ
    2.3k
    nista ljepse od ovakvih ograda, ultrà do maksimuma!
  • masacusec
    3.1k
    I tada i danas, bez prave konkurencije!
  • Zigi
    2.2k
    FB-IMG-1698236749864.jpg Dinamo u Mostaru, 1991 godina, poznati Veležov turnir u februaru
  • Jameson
    275
    Iako kasnim par dana, povodom Draženovog rođendana, stavit ću ovdje uspomenu od starog na njega, da mlađi mogu doživjeti kakav je bio (i ja ga jedino tako mogu doživjeti jer sam rođen isti dan kad je poginuo). Ako ne odgovara za temu, moderatori neka premjeste gdje treba. Neka ovaj tekst ostane na forumu, ne želim da ga portali kopiraju za klikove.

    “Nikad nisam bio fanatik za košarku, ali zbog Vlade (rođak), za Dražena sam čuo već krajem 70ih. Opisao ga je kao nevjerojatnog talenta koji ima potencijal da bude najbolji igrač s ovih prostora: “Buš videl, zapamti kaj ti velim, mali trenira ko veliki”.

    S vremenom se o Draženu pisalo sve više, a cijela Juga je za njega znala u onoj sezoni kad je Šibenka osvojila naslov prvaka 1983. godine. A Vlado kaže da je to tek početak.

    Došao je u Cibonu 1984. godine i s njim je klub pojačao dominaciju. Zamisli kakva je sportska veličina bio i ostao do danas kad je dovoljno reći samo njegovo ime. Ali neću ti pričati o njemu kroz klupske uspjehe jer oni ne opisuju dovoljno kakav je bio Dražen.

    Upoznao sam ga na Univerzijadi 87. gdje sam radio kao vozač delegacije. Isto smo godište i brzo smo se skužili kroz priče o zajedničkim prijateljima (između kojih je i Vlado, koji mu je nekad slagao stolice na treningu u dvorani). Dražen je privlačio ljude kao magnet, cure pogotovo. Ne zbog slave, uspjeha ili nečeg drugog, nego je jednostavno imao neku dječačku, zaigranu karizmu. Nije se držao arogantno, sa svakim bi stao popričati i pozdraviti se. Bio je jedan od simbola Zagreba 80ih, izlazio u Saloon i bio je gradski dečko. Ali na parketu je bio autoritet i kapetan. Živio je košarku i govorio da je sve to zbog rada i treninga, nije puno pripisivao talentu. Znao si da je sve dobro jer je Dražen s nama.

    Ne znam ak znaš, al bio je Dinamovac i kad bi se sreli, često bi nam razgovor počeo u stilu jel ovo ta godina ili može li opet kao ‘82. O njegovom domoljublju ti dovoljno govori njegovo zalagnje za reprezentaciju i situacija s Divcem. Pokazao je mnogima definiciju kapetana.”

    Pokojni Vlado ima kafić Frka na Trnju i tamo imate dosta slika iz tih vremena jer je bio u Ciboni tad.

    22.10. - Sretan rođendan Kapetane!

    [img]http://Whats-App-Image-2023-10-22-at-10-01-51.jpg
  • Riot
    1.8k

    Isprva mi se učinilo da su preko pidžama obukli kecelje al ne to su dresovi ipak haha, a ni golmanov nije ništa bolji
  • Patak
    2.2k
    Di je ovih dana Jozo Gašpar, legenda?
  • NORTE
    9.4k
    Kure na štangi vodi navijanje.
    Derbi 21.9.2008.
    4527851922_752dc1df06_z.jpg
  • Pop corn
    5.2k
    Di je ovih dana Jozo Gašpar, legenda?Patak

    Kaj nije da na Dolcu prodaje nešto? Nekej s drvenarijom....
  • Patak
    2.2k
    Aha, thnx nisam znao.
  • Zigi
    2.2k
    Dinamo-Hajduk89-90-1.jpg Dinamo - Hajduk 89-90
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.