• Nino Bule
    11.6k

    citav NATO nije sacica vojnika, nista njima ne znaci mene i tebe slat u ukrajinu, niti ce doci do svjetskog rata koji ce izgledati kao prvi i drugi, kad Rusija ne moze ni s ukrajinskom vojskom izaci na kraj. Ovaj potez ulaska Ukrajine u NATO "preko reda" je kontramjera Ruskoj aneksiji ukrajinskog teritorija kako bi si putin ostavio mogucnost koristenja nuklearnog oruzja, na sta bi NATO onda odgovorio konvencionalnom mjerom. Eventualno nestabilnost koja bi se prozivela bi mogla bit iskoristena od strane kine da pokusaju osvojit Tajvan, i da se ponovo pokrenu drugi manji konflikti koji tinjaju, ali s tim NATO, niti Hrvatska nemaju nikakve veze.
  • Jurki
    8.8k
    eu i nato su sasvim drugacijeg tipa organizacija jedna od druge. Jasno da se zna ko je agresor ali je isto tak stvar u tome da je Amerika uvelike kumovala ovom sranju. Dal je bilo obecano da se Nato nece siriti na istok? Je. Kaj su napravili?
    Tu nije opce stvar u Ukrajini nego su tu svjetske igre u pitanju. U ovoj prici se zna ko je najvise profitiral. A to su Amerikanci. Sjebali su Eu, Ukrajinci su najvise nastradali a i Rusi. Nazalost nije sve crno bijelo.
    Jebiga kad se radi o takvim supersilama onda se ne pita nist ni Ukrajince ni Poljake ni nas.
    Ovo je de facto rat između Amerike i Rusa u Ukrajini. Kak sam napisal ne znam koji je kurac ovo Putinu trebalo.. a vjerojatno ni ne znamo cijelu pozadinu toga svega.
    Nema opravdanja za ovo, nego cinjenicno stanje. To kaj su Rusi napravili je katastrofa. Ali treba pogledati iz oba kuta stvari.

    Da recimo Meksiko hoce uci u vojni savez s Rusima, mislis da bi Ameri skrstenih ruku gledali kak im Rusi na granicu postavljaju balisticke rakete?
  • og1986
    2.9k
    bila namjera da Rusija, Ukrajina i Bjelorusija uđu u Eu u kompletu.Jurki

    aha, kako da ne. I 50ih se sovjeti htjeli priključiti NATO-u, imali su dobre namjere, dobri rusi.

    Vidim da ti ljudi pišu, ali ti ne čitaš baš cijele rečenice jel ? Ili izvlačiš jedan dio iz konteksta pa ga preformuliraš u nešto deseto.

    EDIT: I da putin baci malu atomsku na Kijev ti stvarno misliš da će doći do trećeg svjetskog i upletanja NATO.a ???
  • Jurki
    8.8k
    dobri rusiog1986

    Di sam ja to napisal da su Rusi dobri? Ja samo hocu reci da je ovo partija šaha svjetskih jebivjetara koji normalnim ljudima ne daju zivjeti. Nek lijepo Zeleni, Joe, Putin, Macron i Schloz odu na neku livadu i nek se tam pobiju. Pa da vidis kak bi svijet bil ljepse mjesto za zivot.
    Ali nece se to dogoditi.. nego ce poginuti na desetke i desetke tisuca ljudi, a ti kurvini sinovi ce si na kraju dati ruke i reci mi smo zaustavili rat.
    Sjecas se Daytona? Kak su Tuđman, Slobo i Alija si lijepo dali ruke.
    Vise imam postovanja prema kurvama nego prema politicarima.
  • Nino Bule
    11.6k
    Ako si u NEW WORLD ORDER spiki i takve pizdarije su ti zanimljive onda mislit da je moguce da dođe do mobilizacije civilnog stanovnistva nato clanica mi ima smisla, ono sto je realnost je da dođe do nato intervencije ona bi prije bila obujma kao na Kosovu i rat bi bio gotov do nove godine, a ne da bi mi tu sa foruma zavrsili u toj akciji. Nekih 500 hrvatskih vojnika bi zavrsilo u Ukrajini.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Dobar video kako je geografija i geologija SAD-a ih pretvorila u svjetsku velesilu


    Neće nikakve nuklearne letit jer to je propast za sve a ponajprije Putina, sve bi mu palo u vodu i uništio bi si državu i narod do kraja to zna i on jako dobro,samo glasno priča o tome nadajući se da će to Ukrajinu i ostatak zastrašiti kako bi mu se poklonili a to se nikako ne može i neće dogoditi jer onda tako može vječno se pozivati na nuklearno oružje.
  • og1986
    2.9k


    Ti si moj sarkazam koji je povezan sa rečenicom ranije, izvukao iz konteksta i napisao cijeli paragraf. Točno ono kaj sam i rekao da radiš. Daj čitaj malo... :monkey:

    Mislim inače ovo nema smisla više išta pisati.
  • xavier
    11.1k
    Dal je bilo obecano da se Nato nece siriti na istok?Jurki

    Obećala je i Rusija da nikad neće ugroziti teritorijalni integritet Ukrajine kad su im Ukrajinci predali nuklearno oružje :wink:
  • Nino Bule
    11.6k


    Problem je sto si je putin vezao doslovno zivot za svoj politicki opstanak, trenutak u kojem on pada s vlasti je trenutak u kojem mu leti glava tako da se ne smije iskljucit mogucnost da je spreman iskoritit nuklearno oruzje, na kraju i ta amerika, nato i druge drzave imaju analiticare koji u promil racunaju probabilnost takvog necega i koji scenariji povecavaju dalje sanse da dođe do nuklearne eskalacije, zato se odma i dalo do znanja da nece ici nato u izravan sukob s rusima makar invaziju na ukrajinu napravili. Pretpostavljam da smo u najgoroj krizi po tom pitanju od kubanske krize naovamo, ali naravno jos uvijek je to malo vjerovatan scenarij.
  • Jurki
    8.8k
    ne mislim kontrirati svemu ali kaj se nwo spike tice.. sam Schwab ti je sve rekel kaj je cilj na kraju balade. Napisal je taj stari prdonja knjigu "covid 19 - the great reset" u kojoj tocno pise da nakon kaj plandemija zavrsi idu ratovi, unistavanje srednje klase, prekid opskrbnih lanaca, kontrola energije, inflacija, recesija itd.. i oni ce napraviti sve da do toga i dođe. A eliti je cilj smanjenje broja ljudi na Zemlji, totalna kontrola itd.
    Daj Boze da sam u krivu.
  • Jaro
    5.7k
    U slucaju svj rata nije bed i ne mora se nitko bojat da ce ic 1500km daleko, rat bu dosao tebi i meni. Pa imas ovog Putinovog lutka na 150km od Zg...
    A i nije mi jasno kaj bi to Ukrajinci trebali - zauvjek slusat kaj Moskva hoce? Pa pobjegli su od njih 90ih, valjda 30 godina kasnije smiju odlucit "s kim ce se druziti". Kad su ih ovi poceli rokat normalno da ce koristit sva dredstva da se obrane, pa i zazivati ostatak svijeta upomoc. Nije on glup, i zna da nece nitko doci cizmom braniti njegovu Ukrajinu, ali ako trazi to, dobije oruzje - dobit ce ono kaj je htio, a ovaj kaj mu da ce ispast kao da je natjerao Zelenskog na kompromis.
    Nije SAD Europi kriv sto se dovela u poziciju da je ovisna o energentima iz Rusije, jeftinoj robi iz Kine i radnoj snazi iz Afrike i Azije...
    Evo, oni neodgovorni Talijani cini se na vrijeme dogovorili opskrbu plinom od Africkih zemalja i nece imati problema, dok su mudri i odgovorni Svabe do neki dan gurali i sjeverni tok 2, pa sad ostali bez i 1 i bez 2...
  • Jurki
    8.8k
    da obecala je i s te strane su se ponijeli kurvinski.
    Niti jedan od tih politicara nece svoju djecu poslati u rat. A za narod im se bas jebe. U svakoj drzavi je tak, ali bas svakoj. Samo neka lova kapa i boli me kurac kaj narod crkava od gladi, gine u ratovima koje su pokrenuli ti isti kurvini sinovi, kaj krpa narod kraj s krajem.
    Mi gledamo s pozicije malog covjeka kaj bi trebalo biti, ali oni koji imaju vlast sigurno ne gledaju na taj nacin. Sve je to jebena politika kurvanjsko zanimanje. Di je bitna lova i moc. A ko ce najebat na kraju.. uvijek sirotinja.
    Nisam od ni jednog politicara iz Eu cul da treba rat okoncat pregovorima, nego samo šalju oruzje nek se ljudi pobiju.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Pa valjda jer Rusi ne žele pregovarat,neće pisma slati nego oružja narodu koji se brani


    Problem je sto si je putin vezao doslovno zivot za svoj politicki opstanak, trenutak u kojem on pada s vlasti je trenutak u kojem mu leti glava tako da se ne smije iskljucit mogucnost da je spreman iskoritit nuklearno oruzje, na kraju i ta amerika, nato i druge drzave imaju analiticare koji u promil racunaju probabilnost takvog necega i koji scenariji povecavaju dalje sanse da dođe do nuklearne eskalacije, zato se odma i dalo do znanja da nece ici nato u izravan sukob s rusima makar invaziju na ukrajinu napravili. Pretpostavljam da smo u najgoroj krizi po tom pitanju od kubanske krize naovamo, ali naravno jos uvijek je to malo vjerovatan scenarij.Nino Bule

    Ma jasno da ima ta šansa da do toga dođe ali malo vjerojatno,ukoliko i bace atomsku na Ukrajinu vjv zapad ne bi vratio istom mjerom na Rusiju ali bi svakako poslali vojsku u Ukrajinu i riješili ove za sva vremena
  • Nino Bule
    11.6k

    Naravno, nisam predetaljno pratio događanja zadnjih 10ak dana, ali koliko sam vidio govori se o iskjucivo "konvencionalnim mjerama" ko sto sam i napisao gore.
  • deda
    28.1k
    Trenutno se vodi jedna od presudnih bitaka u ovom ratu. Grad Liman je nakon prodora ukrajinskih snaga došao u poluokruženje, ali zadnje vijesti govore da su Rusi ipak dobili pojačanje i uspjevaju odbiti napade. Ukrajince je strah da se ne razvuku previše i ako ne uspiju zauzeti grad u sljedećih 48 sati mogli bi doći u lošu poziciju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.