• deda
    27.8k
    Voliš se inatiti. Cionistički pokret je postojao i njegove namjere su bile jasne. Ali Izraelske države nikad ne bi bilo vjerojatno da nije bilo holokausta koji je predstavljao taj okidač. Za sve postoji trenutak, za Židove je to bilo tada.

    A za Bibija. Imao je on vremena razgovarati s Fatahom prije Hamasa, ali kao nacionalist koji ne želi popustiti ni pedlja nije mu se dalo.

    I sad ću ti za kraj reći još jedno mišljenje, a onda završavam za danas idem na tekmu. Taj jebeni Hamas su stvorili Bibijevi prethodnici upravo da bi imali alibi kako se s Palestincima ne može i ne smije dogovarati.
  • Samo Dinamo
    92
    Vjerujem da Izrael nije radio i ne radi sve što se može lako opravdati, ali mnogi kao da time žele relativizirati strašan zločin Hamasa. Kao to je bilo strašno ali znate vi kaj je bilo prije 10, 30 ili 75 godina...
    Nije isto, ali mene to podsjeća na one vani koji su priznavali da nas Srbi masakriraju ali tu priča staje jer kao kakvi smo mi bili u wwii, Jasenovac itd..
    Ili kaj bi rekao GTUN, nije se dogodilo u vakumu...
    Pretpostavljam da Hićo, Staljin isl. jesu nastali u vakumu..
    Relativiziranje Hamasovog neljudskog masakra je sranje i neću plakati ako ih IDF riješi do kraja.
    Civili jesu žrtve i to je najgore od svega, ali u kojem ratu nisu? Hirošime, Nagasakija, Drezdena bolje da se ni ne sjetimo a tamo je puno više civila doslovno nestalo u navodno legitimnim akcijama.
  • Bruh
    901
    a ono... kada se stvarao izrael na ljude koji su preživjeli holokaust se gledalo kao sramotu i općenito to što je 6 milijuna ljudi umrlo bez pokreta otpora je bila njihova nacionalna sramota. Tek sa suđenjem eichmannu je to došlo u srž izraelske nacije. Mlađe generacije koje su se borile za slobodu izraela najčešće nisu slušali priče o holokaustu nego su se borili za slobodan izrael.
  • Sljeme
    1.8k
    Ako sam bio nejasan, svaka nacija ima jedan ključni, neki i više trenutaka koji ih izdefinira i homogenizira u naciju. Za Izraelce-Židove je to bio holokaust.

    Znam da će mnogima zvučati šokantno, ali ja recimo držim da je za stvaranje hrvatske nacije ključan i konačan trenutak bio domovinski rat. Sve ono prije ju još nije jasno definiralo.
    deda

    Slažem se u potpunosti. Tako je i ovaj napad Rusije na Ukrajinu homogenizirao Ukrajince. Prije si napisal da "identitet Izraela ne postoji dok ga nije stvorio Hitler u 2. svjetskom ratu", a to je po meni nešto sasvim drugo.

    A za Bibija. Imao je on vremena razgovarati s Fatahom prije Hamasa, ali kao nacionalist koji ne želi popustiti ni pedlja nije mu se dalo.deda

    Pa kak nije u 90-ima pregovaral s Arafatom? Jel nisu potpisali Hebronski protokol pa je radi toga izgubil podršku desnih glasača u Izraelu radi ustupaka Palestincima?

    Od kad su se Fatah i Hamas pobratimili s kime da razgovara?

    a onda završavam za danas idem na tekmu.deda

    Također. Živio!
  • deda
    27.8k
    Sljeme moj, morali bi mi na neku pijaču da ovo sve pretresemo. Predugo je i preširoko ovo da ubijamo široku javnost. Pozdravi mi kuma! :cool:
  • Sljeme
    1.8k
    Sljeme moj, morali bi mi na neku pijaču da ovo sve pretresemo. Predugo je i preširoko ovo da ubijamo široku javnost. Pozdravi mi kuma! :cool:deda

    Ak ste mislili do Maksimirske prije tekme možda se i vidimo! Javim se.
  • Tundra
    511
    Da ne odgovaram svim palestinofilima posebno...

    Zapadna obala iako ima određenu autonomiju administrativno pripada Izraelu i zakonski je pod njihovom vojnom kontrolom. Statistike koje se vode na razini države uključuju i područje Zapadnu obale tako da kada se gleda ukupna demografska i religijska struktura Izraela muslimani se smatraju manjinom te bi trebali prihvatiti da žive u Izraelu i funkcionalno se integrirati u društvo ili otići u neku od muslimanskih zemalja gdje bi se uklopili u domicilno stanovništvo obzirom da fiktivna država palestina nikada neće biti samostalna te ostaje u snovima muslimanskih fundamentalista koji terorističkim činovima pokušavaju ostvariti svoje namjere.

    Edit: priložio bi službene podatke izraelskog državnog zavoda za statistiku, ali su zbog trenutnog rata između Izraela i Hamasa zaključali sve podatke
  • NORTE
    9.1k
    Zapadna obala nije dio države Izrael.
    Naravno da ih uzimaju u statistiku kad tamo desetljećima naseljuju svoje ljude i grade naselja.

    Vojna i politička moć iskorištava se za otimanje zemlje i svojatanje cijelog područja Palestine, jasno ko dan.
  • The Undertaker
    4k
    Otkud tebi ovo? Na osnovu potpuno pogrešnih pretpostavki donosiš nekakve zaključke. Daj barem prouči osnove. Gaza je potpuno izvan jurisdikcije Izraela. Zapadna obala je podijeljenja na tri zone u kojoj je jedna (u kojoj su uglavnom gradovi) izvan jurisdikcije Izraela. Ispada da su Izraelci gradili zid između Izraela i Izraela. Generalno govoreći, i Izrael i Palestina su međunarodno priznate države i članice UN. Izrael ne želi Palestince u Izraelu jer kad bi se svi prognani Palestinci vratili u Izrael, Židovi bi bili manjina. Zato im je dao državu s tim da su granice te države još ''nedefinirane'', barem za Izrael.
  • Nino Bule
    11.4k
    Zapadna obala je podjeljena u 3 zone, a vode palestinci, b zajedno, c izrael, koliko ja znam ni u a ni b izraelski drzavljana ne mogu ici, to jest ne pusta ih se na kontrolnim točkama, opcenito je kretanje između 500njak jedinica uprave zajebano i ovisi o diskreciji vojnika na njima koji namjerno onda jebu palestince i ne daju im prolazit ili te namjerno zadrzavaju po pola sata, pa kad neki 15godisnjak na takvo maltretiranje baci kamen na vojnika odma ide egzekucija "terorista".
  • The Undertaker
    4k
    Prije par godina kad sam bio, generalno vrijedi, ako se dobro sjećam, zonom A upravljaju Palestinci (gradovi sa palestinskom većinom), zona B je isto nominalno pod upravom Palestinaca ali to su u uglavnom cestovni koridori koje Izraelci zatvore čim je neko sranje. Zona C su naselja Židova unutar Zapadne obale
  • Krizy
    35.9k
    Za nešto više od 3 sata igra Dinamo
    Zona Dinamo > Zone
  • Zagi
    5k
    Vojna i politička moć iskorištava se za otimanje zemlje i svojatanje cijelog područja Palestine, jasno ko dan.NORTE

    Postoji li neki indikator što bi se dogodilo da je balans moći obrnut?
  • NORTE
    9.1k
    Postoji li neki indikator što bi se dogodilo da je balans moći obrnut?Zagi
    Ovo je stvar aktualnog stanja, a svjedočimo nehumanim potezima s obje strane.
    No stanje već desetljećima ide u samo jednom smjeru, u omjeru 80:1 mrtvih.

    To nije čak ni pitanje vojne moći, jer prave druge vojske ni nema, samo barbarski militanti, a teško da se i za drugu stranu ne može reći isto i to je doslovno zločin protiv čovječnosti koji traje.

    Terorist iz Gaze nije jednak civilu koji živi kao građanin trećeg reda ili trećeg svijeta.
  • Zagi
    5k
    Izbjegavaš odgovor.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.