• Aggro
    626
    Nisi ti u krivu. U krivu si samo kad misliš da ne postoji ozbiljna agenda. Agenda nije smlaviti Europu, nego osloboditi Palestinu, Irak itd... zemlje koje su iz njihove pozicije napadnute. I logično je da se na ubijanje djece ne može gledati blagonaklono. A evo pogledaj koliko djece je umrlo od starta kod Palestinaca. Pa jbga. Žmiriš na jedno oko. Stvar nije crno bijela.
  • deda
    32.6k
    Stvar koju vi skoro svi ovdje preskačete je da je muslimanski svijet duboko podijeljen svojim sitnim zavadama, neprijateljstvima, interesima. Dakle, kod njih nema ni približno nekog jedinstva i agende. Da, postoje radikali, da radikala među muslimanima ima više nego među drugim vjerama, zašto, zbog milijun razloga. Evidentno je da je kod njih danas više nego kod drugih religija prisutno pogrešno tumačenje svete knjige i islamskih zakona. Opet razloga je milijun. Sve to skupa ne znači da je islam nekakva ratnička agenda sam po sebi, već da ga njihove elite, pojedinci, radikalni elementi zloupotrebljavaju.
  • Patak
    2.9k
    A jesi ti @deda siguran tko od njih krivo tumači njihove svete knjige? Vjerujem da i jedni i drugi puno više proučavaju te knjige od pripadnika drugih vjera ili ateista.
  • Zagi
    7.6k
    Interpretacija arhaičnih tekstova nije lak posao i jako je plodan za manipulacije.
  • Sljeme
    2.4k
    A evo pogledaj koliko djece je umrlo od starta kod PalestinacaAggro

    Izrael se povukao iz Gaze 2005. godine. Od 2006. cijelo to područje je pod vlasti Hamasa. Od onda do danas su gradili arsenal s kojim gađaju sve Izraelske gradove. Njihove vojne baze su planski postavljene na mjesta gdje žive civili, kojima ne dozvoljavaju odlazak. Bez obzira kaj je Izreal najavio gađanje svojih ciljeva i upozorio stanovništvo da napusti područje, Hamas ne dopušta. Prema tome meni nije teško zaključiti tko je kriv za stradavanje civila dole.
  • Aggro
    626
    Imaš tu na temi sto upisa od ljudi koji očigledno godinama prate što se događa puno bolje od mene.
    Moje viđenje je također već upisano prije desetak stranica. I ne odnosi se na to da su jedni krvoločni ubojice, a drugi žrtve.
    Iz pozicije Palestinaca. I deda je tu dobro rekao, masu vas uopće ne razumije da su granice u Africi i na Bliskom istoku vrlo otvorene za diskusiju jer se ne odnose na naciju-državu. Vi to sve lagano bacite pod Arape, Musliće ove one. Kao da nas netko stavi u isti koš s Bugarima, Rumunjima, Skandinavcima...
    Al ajmo redom. Netko je 1948. drugima dao da na teritoriju koji smatraš svojim napravi državu. Tebi se to ne sviđa i boriš se na različite načine protiv toga. U tom ratu su ti umrli djed, otac, stric, braća, a tvom susjedu su zaklali kćeri pred očima. Da bi pio vodu, moraš molit neprijatelja, da vi išao na faks, moraš molit neprijatelja, da bi kupio PC moraš molit neprijatelja da te pusti na svoj teritorij, koji je zapravo tvoj teritorij. Onda te pusti, pa te na povratku dočeka drugi vojnik koji te detaljnije ispita i vidi da ti je otac bio mučenik. Pa te odvede u stanicu, pa te zapisuje, pa te ispituje... svi koji su bili u Izraelu znaju koliko detaljno ispituju svakoga tko uđe u državu. Neki ljudi koje znam nisu mogli ući u Izrael jer su bili u Indoneziji. Vratimo se na počelo. Iz takve pozicije, neimaštine, kontrole i represije ti lagano mjenjaš i ono malo perspektive koje imaš u originalu. Želiš otić iz te vukojebine premda je to zemlja tvojih predaka, ali i da odeš trebaš dozvolu neprijatelja i dozvolu onih koji mu drže leđa. Tvoji rođaci su već poginuli ili su vraćeni zbog ilegalnog ulaska u zemlju koja nije njihova i koja pere ruke od svega. Tamo te mrze jer ne jedeš svinje. Doma te mrze jer se želiš maknut od svega dok ti prijatelji ginu za domovinu. Onda probaš tamo, nađeš neku žensku koja dijeli isto viđenje stvari, započneš kakav takav život, radiš što možeš jer posla nema. Napraviš i dijete, napraviš ih dvoje ili troje... svaki dan slušaš o zločinima Izraela, neke si i vidio na ulicama. Znaš i da tvoji rade zločine, da se organiziraju i da udaraju po ovima. I za sve to te boli kurac dok u jedno jutro tvoju djecu ne nađeš mrtvu. I odlučiš im se krvi napit pošto poto.

    Pa nisu ljudi s druge strane žohari. Imaju iste osjećaje i slične strahove kao i mi. Neke stvari su bitno drugačije, ali i oni žele jebeni mir.


    I tako dalje i tako dalje
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Stanite malo. Ako ćemo o radikalizmu onda je najradikalnija zemlja na svijetu SAD jer je ta zemlja izvršila invaziju na pola svijeta u zadnjih 50 godina. I tu se ne radi o pojedincima koji su se raznijeli bombom pa ubili par ljudi nego se radi o državnoj politici koja je tepih bombardiranjima u jednom danu ubila više civila i djece negoli svi muslimanski fanatici od stoljeća sedmog.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Pratio sam neko vrijeme temu ali sam odustao. Svi su djelomicno u pravu. Evo jedna fora slika na koji sam naletio

    8LvjQoT.jpg
  • Sljeme
    2.4k
    Neke stvari su bitno drugačije, ali i oni žele jebeni mir.Aggro

    Apsolutno sve međunarodne prijedloge uređenja arapsko-izraelskih odnosa i granica su Židovi prihvatili, a Arapi uz nasilje, krvoproliće i pozive na istrebljenje Židova odbacili. Toliko o tome da oni žele mir.

    Svi Arapi koji su od 60-ih postali Palestinci primaju humanitarnu pomoć iz cijelog svijeta uključujući i nas. Postoji i javni podatak da je Palestinska vlast imeđu 2007. i 2014. primila 8,5 milijardi dolara,kaj je po glavi stanovnika četiri puta više od pomoći koju je Europa primila Marshallovim planom. Umjesto da su novac (kao Židovi) uložili u obrazovanje, znanost, proizvodnju, turizam itd., uložili su ga u uništenje Izraela i bogaćenje svojih vođa. Hamas i ostale terorističke skupine nisu nikakvi romantični borci za slobodu nego klasični lopovi i ubojice koji žrtvuju vlastiti nepismeni narod da bi oni živjeli kao carevi.
    https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/vodja-hamasa-s-obitelji-uziva-u-luksuzu-dok-njegovi-sunarodnjaci-pate---808645.html

    Ako Arapi žele mir nek se riješe Hamasa, prekinu ubijanje i posvete se razvoju. Njihov najveći neprijatelj su oni sami.
  • jedan u nizu
    8.2k
    https://www.youtube.com/watch?v=JN4mnVLP0rU

    jako zanimljiv video i pogled na povijest sukoba na bliskom istoku.
    Nikad nije dobro da strane drzave kroje granice drugih zemalja. Naravno ako se te zemlje ne mogu dogovoriti i ratuju, nije ni to dobro :D
  • Aggro
    626
    Naravno da su samo oni krivi što se nisu razvili i što im bombe padaju po glavama. U pravu si. Neka oni to riješe s Izraelcima. Dobro im ide za sad.
  • SAS1987
    14.7k
    Koliko bi tek ljudi tamo bili ludi da piju alkohol :lol:
  • db-izbjeglica
    15.3k
    otišli ste vi na dugo i na široko...

    ja ću samo reći, daleko im kuća bila i jednima i drugima od mene.
    ako nemaju dovoljno pameti da to riješe dijalogom, ako se ne mogu dogovoriti oko kurčeve pustinje...onda nek se poubijaju međusobno, šta im ja mogu :confused:
  • Krizy
    43.2k
    Hahahahahahahahahahahaha
  • Nino Bule
    13.4k
    Najbolje rjesenje bi bilo da dobiju svoju drzavu a ne da se konstantno prave nove izbjeglice od tamo, evo sad je novi prijedlog egipta da preko njihovog teritorija mogu samo proci izbjeglice ako idu za europu, jedva cekam da nam ih izrael "pogura".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.