• og1986
    2.9k
    Nedavno sam naišao na podatak da je od muškaraca rođenih 1923. godine u SSSR-u tek 1/4 preživjela drugi svjetski ratdb-izbjeglica

    Ovo im radi probleme i dan danas. Naime, nedavno su imali krizu radničke snage jer praunuci tih poginulih vojnika nikad nisu rođeni te svakih 30 godina imaju te rupe u populaciji.
  • NORTE
    8.9k
    Slijedi novi veliki vatromet u Moskvi povodom "pripojenja" novih ukrajinskih regija pa onda zveckanje nukl.oružjem nakon prvog udara Ukrajinaca na orke.

    Njima je Donbas najvažniji, ali ništa manje cijela azovska obala. Mislim da će Ukrajinci vratiti grad Herson, ali ne vjerujem da će se previše približiti Krimu.
  • Tom Hanks
    2.5k
    "Estonia will not be giving assylum to russian men, who are fleeing to avoid mobilization, says the PM of Estonia, Kaia Kallas, in an interview she gave to CNN.

    Every citizen carries responsibility for the actions of his government. Russians aren't an exception to this rule. To change things they have to stand up and protest the war in their own country instead of running away."

  • db-izbjeglica
    12.6k
    Predobri su mi ovi videouratci koji kruže internetom, a prikazuju oružje koje rusija daje mobiliziranim građanima.

    Jbt zahrđale puške iz sedamdesetih godina prošlog stoljeća, ako ih ukrajinci ne ubiju, umrijet će od tetanusa pluća zbog udisanja hrđe...

    Meni fakat nike jasno što rusi pokušavaju, taj rat ne mogu dobiti nikako, samo se bezveze zakopavaju sve dublje i dublje. Shvaćam da im je to strateški bitno, al baš toliko...

    Nisam baš neki povjesničar, ali postoje li primjeri u doba novijeg ratovanja da je netko postigao svoj napadački cilj, ako je bio zaustavljen kao rusi u ukrajini? Mislim, krenuli su početkom godine, sad će kraj godine... Koliko pratim situacija je već dugo vremena cca ista, u zadnje vrikeme ukrajinci ih čak malo i potiskuju. Ako nisu uspjeli sa prvim valom, čisto sumnjam da će sa hrpom mobiliziranih likova bez ikakvog ratnog iskustva...
  • Jaro
    5.4k
    jbg kad ti planirana trodnevna akcija traje evo 200ineki dan racio gubi... mobilizira ionako vecinom ne ruse, od rusa valjda ovu sacicu sto ga ne podrzavaju i usudjuju se suprotstavljati mu. Lagano odradjuje tiho etnicko i politicko ciscenje unutar ruske federacije...
  • xavier
    11.1k
    Nasilna mobilizacija je bila veoma učinkovit način ratovanja kad se ratovalo mačevima, kopljima, toljagama i sličnim oružjem. Dovedeš ljude na silu na bojno polje i kad su s druge strane oni koji te žele ubiti, svejedno je jesi li u startu podržavao taj rat ili nikako nisi želio u njega. Svakako ćeš se boriti svom snagom.

    Silom mobilizirati ljude u vrijeme kad se ratuje dronovima, navođenim projektilima, satelitima i sličnim stvarima je u najmanju ruku smiješno.
  • The Undertaker
    3.9k
    Dečki, i mi smo imali mobilizaciju za vrijeme Domovinskog rata. Zar mislite da bi u slučaju ozbiljnog rata bilo dovoljno ovih 15000 aktivnih vojnika i 20000 rezervista. Ako se ne varam, za vrijeme Oluje je bilo mobilizirano 200.000 vojnika.
  • jp23
    2.2k
    Drugo je kad imaš mobilizaciju kada se braniš, a drugo kad ideš u "osvajački" rat. Koliko vidim ovdje se govori o općoj mobilizaciji Rusa, ne Ukrajinaca.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ovisi kako ti vlast to predstavi. Mi smo se 95. "branili" u Banja Luci. Neka smo, nije da se bunim ali shvaćaš poantu.
  • Jaro
    5.4k
    pa 95e si se branio "u Banja Luci" jer je od 91e i hrpa napada i hrpa opskrbe napadacima izvedena iz BIH. Od kud se rokalo po Dubrovniku - nije iz Beograda... cestovna udaljenist Knin-Banjaluka je manja od 200 km, zracna oko 115.
  • The Undertaker
    3.9k
    Iz mog iskustva, većina vojnika HV koji su ratovali u Bosni nisu to htjeli. Ali ih nitko nije ni pitao. Moderna vojska ne funkcionira na principu da svatko brani svoje selo.
    Vjerovatno je slična stvar sad sa Rusima.
  • Jaro
    5.4k
    ma ok,normalno da ne funkcionira, zato je moderna vojska i pretvorena u profesiju. Hrpa pijanih rezervista (od kojih neki i nisu rezervisti neg su mobilizirani "po kazni") ne ulijeva neki optimizam. Zamisli takve kad dolete projektili ili dronovi samoubojice s udaljenosti oar desetaka kilometara...
  • The Undertaker
    3.9k
    Pola pobjegne al pola i ostane. I onda se ratuje sa ovom polovicom koja je ostala. Metoda je malo brutalna ali nemaju oni vremena za obuku i selekciju.
  • Tom Hanks
    2.5k
    U Dagestanu su trenutno najzesci protesti protiv mobilizacije

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.