• GaijiZG
    827
    Srž svega je da što duže potraje rat, to su veće šanse da Ukrajina do kraja stoljeća NEĆE postojati. Ukrajina neće nestati teritorijalno, nego biološki. Ko to ne vidi je ono, fakat, ne znam, low iq. Zelenski je izdajica ukrajinskog naroda prvenstveno jer je dopustio UKRAJINKAMA da mogu napustiti Ukrajinu. Ajmo reći da sutra rat završi, imaš jako staro stanovništvo, sa katastrofalnim brojem rođenih unazad 3 godine, što se npr nama u Domovinskom ratu nije desilo unatoč tome što nam je veći dio teritorija i veći postotak naroda bio uključen u rat. I na to sve imaš kronični nedostatak radne snage jer ti je 4 milijuna UKRAJINKI van Ukrajine i većine od njih se neće vratiti, znači milijuni Ukrajinaca neće moć nać ženu, a većina od njih će biti veterani i ostatak života će provest sami, uz PTSP mozak i alkohol. Zelenski je trebao zatvoriti granicu za sve, ovako je kastrirao ukrajinski narod koji jednostavno biološki neće moći opstati.
  • GaijiZG
    827
    I tu se onda postavlja vrlo opasan presedan kakav u Europi nismo imali praktično od drugog svjetskog rata - da se rješavanje bilateralnih razmirica oružanim sukobom zapravo isplati i da će međunarodna zajednica legitimizirati osvajanje teritorija susjednih država. To je brutalno opasno. Jasno mi je da Trump to ne razumije, pa i da njegove ljude boli k za to, ali za Europu je to strašno opasno.Bosskovitz

    Ako se ovaj rat nastavi, Ukrajina neće postojati do kraja stoljeća, reci mi kakvu ćeš onda imat buffer zonu prema Rusiji? Ogromna ravnica bez stavnovništva koje će ga moći braniti. Što se tiče ovoga da se daje legitimitet osvajačkim pohodima, to je istina, ali u praksi to toga neće doći. Jer ovdje se radi o agresiji druge vojne sile na svijetu protiv jedne od rijetkih neNATO država u Europi. Jedino gdje sličan scenarij možeš imati jest agresija Srbije na Kosovo, gdje se nalaze tisuće američkih vojnika.

    Meni nije jasno da ne kužiš da ne postoji scenarij u kojem će Rusija završiti sa manje teritorija od 4 istočne regije + Krim. Glavni razlog ukrajinskih neuspjeha jest nedostatak artiljerijskog streljiva, Rusija proizvodi više artiljerijskog streljiva od svih NATO članica zajedno. Koliko ja znam, u Europi i SADu ne dolazi do masovne proizvodnje novih tvornica streljiva. Možda sam u krivu.
  • Patak
    2.6k
    A Rusija nabavlja artiljerijsko streljivo još i iz Sjeverne Koreje, vjerojatno jeftino ili uz neke kompenzacije...tak da ne trebaju sami povećavati proizvodne kapacitete.

    North Korea Sent Russia Millions of Artillery Shells, South Korea Says
  • Jaro
    6k
    jbt kolki post. Aj nauci procitat post od pocetka do kraja pa na njega odgovoriti. Tek 9nda ces (mozda) zasluziti da se tvoje litanije citaju....
    Uopce ne ulazim jel Trump pacifist ili ratni huskac - sama cinjenica da je takav lik bio (i ocito ce ponovo postati) predsjednik SADa je pokazatelj inteligencije tog naroda. Ova karikatura trenutno je jos veci smijeh i zalravo dokaz da tom drzavom upravlja tko zna ko jer ovaj vjerojatno godinama nije obavio ni nuzdu van pelena...
  • GaijiZG
    827


    sama cinjenica da je takav lik bio

    Što znači takav lik? Zbog takvog razmišljanja prolaze samo karijerni političari koji koriste politički korektan vokabular. Eto vidimo kako nam je super sa "uglađenim" Plenkijem koji "zna jezike".
  • Nino Bule
    12k
    Ako se ovaj rat nastavi, Ukrajina neće postojati do kraja stoljećaGaijiZG

    Ne znam odkud ideja da ukrajina nece postojat do kraja stoljeca, rusi si unistavaju demografiju u ovom ratu 5 puta gore nego ukrajinci, nemaju oni nacina osvojit ukrajinu osim da krenu bacat nuklearke al onda ode cijeli svijet u kurac pa nam je onda manji problem jel ukrajina postoji i buffer zone.
  • Patak
    2.6k
    Google ksže da umrajinaca ima sedam milijuna manje 2023 nego 2021 Sa 43 na 36 m. Vjerojatno najmlađe populacije
  • GaijiZG
    827

    Rusi si unistavaju demografiju u ovom ratu 5 puta gore nego ukrajinci

    Rusiju je od početka rata napustilo milijun ljudi, Ukrajinu 7 milijuna ljudi, većinom žena, muškarci se ne mogu razmnožavati bez žena. Rusija ima 140 milijuna ljudi sa 25% boljim fertilitetom od Ukrajine. Rusija ne mora osvojiti Ukrajinu da Ukrajina propadne kao država.

    edit: Bez da sam naveo gubitke, za koje ne znamo kakvi su. Ali na jednog poginulog Ukrajinca, 3 Rusa moraju poginuti da Rusija osjeti isti demografski gubitak.
  • Droljo
    6.4k
    osim da krenu bacat nuklearkeNino Bule

    Imaju oni i konvencijalnih bombica koje mogu pola kijeva raznesti... Recimo father of all bombs...
  • emilperska
    4.3k
    "Radikalna" (kak bi rekli u ovim nasim fake news mainstream portalima) desnica pomela Macrona i ostatak ljevicara u Francuskoj na parlamentarnim izborima..
    Sad se svi kao Vojko V pjevaju "kako to"..

    Kad si elita koja zivi u svojim oblacima i glumis nekog bako jebača, paralelno prijetis slanjem svog naroda na front u Kijev, nakrcas zemlju migrantima koji imaju svoje paralelne zakone, onda ne vidis kad si izgubio tlo pod nogama i sto tvoj narod uistinu zeli..
  • DrawTube
    3.5k
    Ovi migranti će zapaliti Pariz večeras. Sretno svim policajcima i redarima
  • Bosskovitz
    8.4k
    Rusko vijeće sigurnosti je odlučilo da treba izvršiti napad na Ukrajinu radi zaštite ruskog stanovništva od nacistaFanboy

    Diskvalificirao si se s ovime iz svake ozbiljne rasprave.
  • Fanboy
    2.3k
    Diskvalificirao si se s ovime iz svake ozbiljne rasprave.Bosskovitz

    Bio sam sarkastičan na tvoj komentar da je "Vijeće sigurnosti" odlučilo intervenirati u dvije suverene prosperitetne zemlje kao što su Libija i Sirija, financirati radikalnu oporbu te ih razoriti do temelja pri tome krasti prirodne resurse...
    Ruska intervencija i prodavanje magle o borbi protiv nacista u Ukrajini te pokušaja svrgavanja vlasti je kopija iz istog udžbenika za javnost o "zlim diktatorima" što koristi SAD i borbi za demokraciju dok uredno surađuju sa S.Arabijom i Katrom gdje žene vrijede manje od životinje, a strani radnici iz jugoistočne Azije umiru kao na traci i još im se oduzimaju putovnice...

    Radi se o geostrateškom položaju što sam već rekao, Rusi ne žele NATO baze blizu svoje granice u Ukrajini i radi se o području vrijednom milijardama u prirodnim bogatstvima što je sam senator Graham koji je jedan od najvećih zagovornika rata i potpore Ukrajini sam potvrdio da zapad želi te prirodne resurse...Sve je ostalo maskiranje prave istine o ratu i manipuliranje istinom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.