• NORTE
    9.8k
    Još nema službenih informacija, ali navodno su češki turisti nastradali od mine.
    Dijete poginulo, a dvije žene u bolnici.

    To je 'nedaleko' slapova u kanjonu rijeke.
    Turistička zemlja, dođeš na odmor i ovakvo što.
  • deda
    29.4k
    Danas je 96 godina od atentata u beogradskoj skupštini. :fear:
  • DrawTube
    3.5k
    sramota je da nismo stavili Radića na kovanice. A tesla na 3 različite...
  • deda
    29.4k
    Oduvijek sam bio dojma da taj četnik nije ubio prvake HSSa tog dana kako bi se i povijest na ovim prostorima potpuno drukčije rasplela. Sigurno uz manje krvi.
  • serbus
    3.7k


    Jebiga iz današnjeg kuta i oni bi rađe da su Pavelića pogodili nego Radića...
  • jedan u nizu
    6.8k


    Nevjerovatno je koliko 'male' i pojedinace stvari mogu dugorocno utjecati na povijest jedne drzave, kontinenta, svijeta. Kad misliš da neki dogadaj nije tako znacajan, ali vidis kakve posljedice ima za 100 godina.

    Da jedan Žigmund nije smaknuo pobunjenike u Krizevcima, tko zna kakva bi nam povijest bila.

    Da se prije 96 godina nije dogodio atentat tko zna kakva bi nam novija povijest bila.

    Da poljski husari nisu stigli na vrijeme, Beč bi pao pod osmanlijama i slika cijelog svijeta i religija modernog svijeta bi se promijenila.

    Da jedan Nelson nije porazio Napoleona kod Trafalgara, Britanija bi pala i tko zna kakva bi slika Europe izgledala nakon toga.

    Mozda bi sve ostalo isto, a mozda bi se apsolutno sve promijenilo. Nikad necemo znati kakav bi nam zivot bio da se neki dogadaj ili bitka nije odvila onako kako se odvila prije 500 godina. Ne znam za vas, ali meni su takve stvari fascinantne.
  • Paggini
    10.2k
    Da jedan Žigmund nije smaknuo pobunjenike u Krizevcima,

    Da se prije 96 godina nije dogodio atentat

    Da poljski husari nisu stigli na vrijeme,

    Da jedan Nelson nije porazio Napoleona kod Trafalgara
    jedan u nizu

    Da je Gojak zabio ono protiv Benfice...
  • Patak
    2.5k
    Ako niste pročitajte knjigu Rudolfa Horvata Hrvatska na mučilištu. I o tom atentatu prije 96 godina i o cijeloj povijesti u staroj Jugoslaviji. I o Radiću i zašto je uklonio republikanska iz HSS-a, itd...i o hrvatskom junaku i mučeniku Stipi Javoru čiju ulicu upravo uklanjaju u Bjelovaru a na čijem sprovodu u Zagrebu je bilo sto tisuća ljudi.
  • Dino
    2.3k
    Po mom misljenju je beskompromisno na razvoj Hrvatske, njezinu kulturu i geografsko-politicki odnosno ideoloski polozaj u Europi najvise imao utjecaj rimski car Teodozije kad je povukao crtu izmedu Zapadnog i Istocnog carstva. Sve kaj se dalje desavalo nije imalo ni priblizan utjecaj na poziciju koju su hrvatski prostori i hrvatski narod naseljavanjem tih prostora stekli kasnije.
  • Jaro
    6k
    a vidis kako traceve nije dobro uzimat za gotovo. I dalje, navodno, Cesi stali kod oznacenog vojnog poligona, mali nasao nesto (granatu, minu, kaj vec), stari se slozio da to uze sa sobom i... kaboom! Standardni Darwin i moderni #FAFO
  • Ludovic IX
    6k
    i taj vojni poligon koji nje ogradjen zicom.

    kad sam ja sluzio vojsku, ne čerkezovcu (skladišta vojne opreme nekad bila tamo) smo imali mrtvu stražu. sad vojni poligoni su otvoreni da bilo tko može do njih
  • deda
    29.4k
    Čerkezovac mi budi sjećanja.
  • striko
    1.3k
    Je li netko gledao dokumentarac BBC-a Smrt Jugoslaviji iz 90-ih?

    Ne mogu vjerovati što su prikazali. Niti jedna operacija HV-a i HVO-a nije spomenuta.
    Od Bošnjaka napravili heroje.
  • Paggini
    10.2k
    Je li netko gledao dokumentarac BBC-a Smrt Jugoslaviji iz 90-ih?striko

    Gledao sam ja prije koju godinu, meni je bio dobar s obzirom na okolnosti da je izašao NEPOSREDNO nakon potpisivanja Daytonskog sporazuma te neke stvari tada nisu još bile jasno određene, opet, s obzirom na vrijeme kad je izašao.

    Ima manjkavosti kao i svaki dox, ali meni je ostavio dojam dobrog dokumentarca, relativno objektivnog.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.