• Mlađi referent
    10.5k
    Ima li netko advanced brojke te glavešine iz najboljih dana možda?

    Znam da je na tribini ili tako negdje to bilo rađeno po njegovom povratku, ali ne mogu više pronaći, a dva mjeseca sam izgubio na to. Našao sam iz Kine, ali to mi nije tak zanimljivo
  • OsamŠest
    2.6k

    A vjerujem da kafići imaju evidenciju u promet iz tog vremena.. Šalu na stranu, bilo bi dobro pitat dečke s Tribine vezano za tu temu.
  • Mlađi referent
    10.5k
    A vjerujem da kafići imaju evidenciju u promet iz tog vremenaOsamŠest

    :rofl:
    Bestu je promet pao za 30% transferom u Getafe

    Šalu na stranu, bilo bi dobro pitat dečke s Tribine vezano za tu temu.OsamŠest

    Pitao sam Losa, ali nema on, nešto nit ne zna je li se to kod njih vrtilo ili negdje dalje.
    Ako ne nađem skoro bit će red kupit neki premium acc pa skupit ih sam. :)

    Koliko se ja sjećam te grafike, brojke jesu na tragu ovog u Kini premda malo jače čini mi se. Znam uglavnom kad se komentiralo da je to bilo baš ono šamaranje lige
  • The Undertaker
    4k
    Sammir je sigurno igrački (na terenu) više dao Dinamu nego Modrić jer je puno više i igrao. Međutim, ako bi se radila neka cost benefit analiza sveukupnog doprinosa (dao/uzeo) koja bi uključivala i plaće i transfere, onda je tu Modrić u prednosti.
  • Fanboy
    2.2k
    Meni nije jasno zašto se podcjenjuje toliko Modrić u onome što je napravio na terenu za Dinamo, uopće ne želim ulaziti u onome što je bilo na sudu jer to je jasno...Za svaku osudu i tu nema rasprave. Ne volim ni ja pun kufer glumaca, političara, pjevača zbog onoga van njihovog područja i privatnog života, ali im neću zanijekati postignuća na platnu, znanstvenoj sferi, biti i ono što su postigli itd.

    Međutim zašto mu oduzimati zasluge na terenu koje su jedne od većih u ovih zadnjih 20-ak godina sa tom generacijom...
    Lik je odigrao 130-ak nastupa za Dinamo gdje ulazi u sigurno 25 igrača sa najviše nastupa i dugo godina je bio u top 15, prestigli su ga sad većina igrača koji igraju zadnjih par godina Europu konstantno...

    Prvenstvo je tad bilo kraće, sad se igra 36 utakmica. Nekad je bilo 32, 33 i 30-ak. U 3 sezone to je od 9 do 18 utakmica manje za bilo koga, ne samo Luku u odnosu na danas...

    Nema ni jednog od top zvijezda, znači A klasa koji je u Dinamu nakupio više nastupa osim Eduarda. Tu ubrajamo igrače koji su kasnije zaigrali za velike klubove. Olmo ima nekoliko nastupa manje ...Ti igrači odlaze ranije i mlađi radi primamljivih ponuda.

    Ta generacija je raskrčila put i uzdigla Dinamo. Prije toga od zadnjih 5 prvenstava je Hajduk uzeo njih 3, jednom Zagreb i Dinamo samo jednom 2002/03. S tim da zadnje kada je Hajduk uzeo smo imali najjadniju sezonu ikad te nakon lige za bedaka osvojili ukupno 47 bodova u 32 utakmice( 12 pobjeda, 11 remija i 9 poraza) . Prvi i jedini put da se nije izborila Europa, niti smo bili u utrci za naslov...
    Da bi samo godinu i pol kasnije ta generacija sa Modrićem, Eduardom i Ćarlijem igrali ravnomjerno sa Arsenalom koji je bio uz Barcu najbolja momčad Europe. U sezoni 2006/07 od 33 utakmice se pobjedilo u njih 30-ak, 2 remija i jedan poraz od Šibenika. Najuspješnija sezona u HNL-u do sad, uzelo se 92 boda od mogućih 99.
    Znači ta generacija je prekinula dominaciju Hajduka i vratila ih na tvorničke postavke te im nabila komplekse za buduće generacije...
    Ždrijeb natjecanja po Europi je tad bio daleko teži, a napravila se i povijesna pobjeda nad sjajnim Ajaxom...

    Tri i pol godine igranja za Dinamo, 130 nastupa, 32 gola, 3 prvenstva 2 kupa, superkup i najboljim proglašenim igračem lige. Nakon dugo godina se izborila Europa te igranje skupina u nekom europskom natjecanju.

    Ne znam čemu omalovažavajne i uzimanje stvari zdravo za gotovo, kao da je u ono vrijeme osvajanje HNL-a nam bilo lagano i nešto standardno kao danas...Hajduk je bio dominantnija momčad, od ranih 00-ih do ove generacije 2005/06. Čak u sezoni kada smo uzeli naslov 2002/03 od četiri dvoboja sa Hajdukom smo izgubili njih 3, a kada je Zagreb osvojio naslov Hajduk je bio drugoplasirana momčad 2 boda iza, mi smo imali zaostatak od -8.

    Ako gledamo samo stvari na terenu Modrić i ta generacija je napravila brutalan posao, izigla Dinamo iz pepela, zacementirala na vrh, a Hajduk bacili na margine od čega se još nisu oporavili...Ostvarili su povijesne pobjede, prvi put nakon 10-ak godina tj. 90-ih se uzela dupla kruna.
  • Captain America
    13.7k
    Meni nije jasno zašto se podcjenjuje toliko Modrić u onome što je napravio na terenu za DinamoFanboy

    Iracionalno se gleda Luku kroz prizmu suđenja u Osijeku, a i mediji su ga pokušali zgazit još više. Jučer je kolega tu stavio Ademijevu izjavu iz 2019. u kojoj je rekao da se nada da će Mamić dokazat nevinost. Jedina razlika je da se to ne potencira kao Lukino zaboravljanje jer se ne radi o zlatnoj lopti i kapetanu repke već Dinama pa pljuvačina ne bi bila interesantna masama.

    Potpis za ostatak posta.
  • Ludovic IX
    5.4k
    Ademi je dignuti na pijedestal a rekao je zapravo puno goru stvar od modrica. Modric se ogradio što je isto govnasto i odjebo mamica čim mu je isplatio 90% onoga što je dobio od transfera..

    Ademi je veličina bez obzira što je ovo rekao..

    Zato ne treba toliko ni pljuvanju po modricu.
  • Ludovic IX
    5.4k
    biscan i simic su bili kapetani
  • LovroZG
    1.3k
    Ključna razlika između njih dvoje je to da je Modrić na sudu lago ko igrač Reala, a Ademi je dao izjavu ko igrač Dinama. Tek sad kreće razdoblje od kojeg se Ademiju mogu ozbiljno zamjerit nove izjave o Mamiću.
  • The Undertaker
    4k
    Dodatno, Modrić je sa Mamićem raskrstio a Ademi, koliko znam, nije. Međutim, je obojici ne zamjeram ništa. Ademi je istinska legenda kluba a Modrić najbolji igrač svih vremena koji je igrao za Dinamo. Obojici je mjesto u alamanasima kluba.
  • Jurki
    8.6k
    Ademijeva izjava je u razumljiva kaj god mi mislili o tome. Jer je zahvalan zbog svega kaj je Dinamo, a onda krimos koji je bio na celu kluba napravio za njega.
    I nebi opce trebalo potencirati tu izjavu.
    Svi mi znamo ko je Ademi, a znamo i ko je krimos.
  • marcio amoroso
    32.3k
    Nemojte biti naivni i misliti da o mamiću igrači imaju isto mišljenje kao mi. Također ne treba biti naivan i misliti da je on bio loš prema njima, naprotiv, bio je odličan po skoro svima.

    To ga ne pravda i ne mijenja činjenice da je pohlepan, da je lopovčina i da nas je pokrao.
  • Jurki
    8.6k
    naravno. Igracima je jedino bitno dok su tu, da je placa dobra i redovita i da imaju sve uvjete za rad. A za ostalo ih nije briga. Njima je to posao i gledaju na te stvari sasvim drugim ocima.
    Oni znaju da su u klubu xy godina i onda doviđenja..
    To kaj je krimos napravio klubu ga nebre nist amnestirati.
    Govno usrano je pokralo jedan novi stadion.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Ademija je, koliko znam, placao Dinamo, a ne Mamici. Mamic je cesto koristio retoriku Dinamo = Mamic pa se znalo u ranijim intervjuima citat kako je mladim igracima placao ovo ili ono, bio uz njih kad su bili ozljedeni itd.
    Igraci su mozda potkapacitirani zakljucit da im je on placu odredivao i samim time i postotak. Taj je u minusu zavrsio samo s igracima koji nikad nisu dobili ni stipendijski ugovor.
  • masacusec
    3.1k
    Pa u to vrijeme, vrijeme njegove apsolutne autokracije, formalno je i vrijedila jednadžba mamić=GNK
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.