• Jaro
    7.5k
    to je ekipa kaj brije da je liga nikad kvalitetnija jer eto prosle sezone prvak nije bio poznat do predzadnjeg kola...
    Najbolje da dinamo za pobjedu dobija 2 boda dok ostali dobijaju i dalje 3 kako bi liga bila fer i zanimljiva...
    Siguran sam da bi prvak Hajduk koji inace ispada od Tobola prosao kao nenositelj putem prvaka u kvalama LP...
    Klaunovi obicni...
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Zato sto nemaju problem s gledanoscu. Englezi generiraju maksimum, u Spanjolskoj Barca i Real imaju ogroman ugovor na TV prava itd. Imamo predvidljivu ligu i tu nista pogresno nije receno, jel nam se gledanost povecala zbog neizvjesnosti? Je, i to cak i Dinamu. Meni isto liga treba bit liga, a tko ne moze u 36 kola bit najbolji nek cilja kup.
  • Eduardo
    20.4k
    U subotu se igra samo jedna tekma tako da je termin bio slobodan.

  • pencilneck
    681
    Liga za prvaka i Liga za ostanak sa ili bez prepolavljanja bodova su najnormalniji formati natjecanja kakve koristi hrpa liga koje su kvalitetom ili veličinom slične našoj. Na kraju krajeva, imali smo to i mi i te sezone su bile poprilično uzbudljive.

    Naravno da nama s ovakvim budžetom odgovara da se igra 36 kola bez ikakvih promjena jer će neminovno kvaliteta isplivati i bit ćemo prvaci 16 puta u 17 godina. Ali htjeli mi to priznati ili ne, zadatak HNS-a je da napravi natjecanje što je zanimljivije moguće i da napravi balans između "pravednosti" i zanimljivosti, kao što to rade Austrijanci, Grci, itd. Evo i Švicarci koji imaju isti 4-kružni sustav kao i mi i nemaju problem s dominacijom jednog kluba kao što to ima HNL, rade radikalne izmjene od iduće sezone kako bi povećali random faktor i zanimljivost natjecanja, a time i prihode klubova i lige u cjelini.
  • SAS1987
    14.8k
    zadatak HNS-a je da napravi natjecanje što je zanimljivijepencilneck

    Po meni bi lige trebale biti sto transparentnije a kup neka bude sto veci cirkus. Totalno random natjecanje bez ikakvih koeficijenta itd.

    rade radikalne izmjene od iduće sezonepencilneck

    Kakve?
  • flexXy
    2.3k
    Naravno da nama s ovakvim budžetom odgovara da se igra 36 kola bez ikakvih promjena jer će neminovno kvaliteta isplivati i bit ćemo prvaci 16 puta u 17 godinapencilneck

    A kao da nam nebi odgovaralo da se prepolavljaju bodovi. Pa imao bi situaciju u kojima nam kiks u ligi nebi bio tolko znacajan i mogao bi bez pol problema odmarat igrace za europske utakmice.
  • pencilneck
    681
    Evo što rade Švicarci od iduće sezone:
    https://backpagefootball.com/swiss-super-league-are-playoffs-the-right-choice/131318/#:~:text=From%20the%202023%2F24%20season,spots%20and%20the%20League%20Championship.

    Po meni preradikalno zbog ovog playoffa u NBA stilu. Po meni je optimalno napraviti nešto na pola puta između ovoga radikalizma u Švicarskoj i onoga što imamo mi. Idealan je format kakav imaju Austrijanci ili Grci.

    @flexxy

    Ja isto mislim da bi mi bili dominantni i s prepolavljanjem bodova, ali sama utrka za naslov bi bila uzbudljiva vjerojatno svake godine ili 3 puta u 4 godine, a ne jednom u 5 godina kao što je to sada. A zanimljivost je ono što dovodi gledatelje na stadion i pred TV ekrane.
  • Ali
    2.2k
    Pencilek, kaj si ti Globan? Ovo citam i imam deya-vu jucerasnjeg trkeljanja na radiju.

    Kaj smo imali dobro sa prepolavljanjem lige i igranjem lige za bedake??? Tam u osnovi dva kluba se bore goli zivot a ostali nit mogu gore nit mogu ispast i trgovina na veliko je bila otvorena.

    Neka se rijeka, hajduk i osijek zaduze kod komercijalnih banaka i neka dignu proracune za ozbiljnu cifru i nek udju cim orije u skupine KL i na taj nacin poorave i osobni koeficijent, pa nek kredit vracaju od uefa love.
    Najjaca i najneizvjesnija liga je bila obe sezone kad je bio otvoren prozor za 5 elioa u europi uu to kak je drugi isao u LP, tada ke prakticki svaki klub do zadnjeg kola za nesto se borio, dva su bila odozdola za ispadanje od cetiri u kombinaciji a ostalih sest se fajtalo za europu... do zadnjeg kola.
    To kaj smo mi osigurali prvo mjesto je bilo jer smo ulozili a ne kaj nam je netko nes poklonio...
  • Efes Pilsen
    8.4k
    U Belgiji bi recimo Union St. GIlloise osvojio naslov da se nisu kresali bodovi i da nije bilo play offa, ovako je titulu uzeo opet CB :lol: Tako da se i ti sustavi mogu okrenut naopako
  • xavier
    12.1k
    Meni je iskreno nepojmljivo da netko stvarno zaziza ta dijeljenja lige na dva dijela i rezanje bodova. Koja je logika? Zašto bi pobjeda na proljeće vrijedila dvostruko od one na jesen?

    Meni je jasno da je liga "predvidljiva" i ja bih prvi volio da je konkurencija jača (prošle sezone je puno više Dinamo bio slabiji nego što su ostali bili jači), ali nije ispravno to raditi na taj način. Isto bih mislio i da je situacija obrnuta i da mi nemamo naslov zadnjih X godina.
  • Imamo Dinamo
    3.7k

    Odlicna mu je izjava. Ocekivao sam neki preserans ali pogodio je od prve do zadnje rijeci
  • pencilneck
    681

    Nisam, ali očito smo slušali istu emisiju.
  • SAS1987
    14.8k
    Neka se rijeka, hajduk i osijek zaduze kod komercijalnih banaka i neka dignu proracune za ozbiljnu cifru i nek udju cim orije u skupine KL i na taj nacin poorave i osobni koeficijent, pa nek kredit vracaju od uefa love.Ali

    Ovaj put se ja nadam sarkazmu.

    Ak HNS želi povečati interes i financijsku ravnopravnost klubova sa "random factorom" nek sav novac za TV prava razdjeli po ključu plasmana u kupu. Nek top 4 ili 8 klubova razpodjeli novac.

    Naravno, to je los prijedlog jer klubovima treba sto stabilnija financijska situacija a umjetan random factor financijsko stabilnost još više naurusava. Osijek, Rijeka, Hajduk i ostali trebaju rasti organski a ne na silu. Kad budu spremni igrat ce KL i financijski biti puno konkurentniji Dinamu.
  • Imamo Dinamo
    3.7k
    Osvojiti ligu treba onaj koji je bio najbolji tijekom cijele sezone, a ne onaj tko je dao gasa na proljeće..
  • Ali
    2.2k
    Ak vec zelis nekaj dirat oformi liga kup.
    Pa onda npr. Hnl kak i sad imas 10 klubova , smanji na 3x umjesto 4x pa ru imas 27 kola. Prvak naravno ide u kv LP..
    Uvedi liga kup da odmah na osno plasmana iz prethodnog prvenstav igrajusvi klubovi na jednu domacu jednu u gostima i tu radi boljeg zdrijeba dodaj i cetiri prve iz treceg ranga tj. danas druge lige.
    Dakle njih 24 bez zdrijeba nalravis kao grand slam lijevu i desnu stranu zdrijeba 10vs1 9 vs2 i slican model , na kraju ti ostanu tri pobjednika i oni igraju zavrsmi turnir svak sa svakim ... ili uzmi samo 16, tj. 10 iz shnl i 6 najboljih iz drugog ranga, pa imas 16/8/4 i finale , sve na dvoje tekme, tak da ti je to 8 novih tekmi umjesto onih 9 iz zadnjeg kruga prvenstva. I to napravi da je finale nekad u travnju ili svibnju , i pobjednik liga kupa ide u drugi po kvalitetiti uefa kaj nam pripada sa je to 3pretkolo KL, nadamo se nekad LP ili EL..
    I onda jos napravi klasicni kup, u kojem izbrisi sve koeficijente, napravi pretkola od ovih iz 4.ranka da dobijes neki paran broj i tu onda cisti sesir, da ti ispadne mozda dinamo hajduk u drugom kolu i npr. vukovar vs zdralovi... tak da tam uvijek bude na jednu tekmu, i produzeci pa penali ak je x... i domacin je nize rankirani klub. I to pomozi malim klubovima da imaju priliku igrati neke bitne tekme.
    Tak da ces imati tri pehara na kraju prvenstva, samim tim mogu odigrati i neki turnir kao suoerkup za otvaranje nove sezone...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.