• Mali dioničar
    15.3k
    Praktički ravomjerna raspodjela novca od TV prava za hrvatske prvoligaše.

    Sviđa mi se.

    Svaki klub 1. HNL će fiksno dobiti 500 tisuća eura, a ostalo će ovisiti o plasmanu. Tako će primjerice prvak dobiti dodatnih 17% od ukupnih primanja iz TV ugovora, drugoplasirani 15%, trećeplasirani 13%.

    Na taj način prvak će dobiti od TV prava 1.231.667 eura. Drugoplasiranom klubu pripadat će 1.141.416 eura, trećeplasiranom 1.051.161 euro, četvrtoplasiranom 1.006.038 eura, petoplasiranom 915.787 eura, šestoplasiranom 870.661 euro, sedmoplasiranom 825.535 eura, osmoplasiranom 780.410 eura, devetoplasiranom 690.158 eura, a posljednjeplasiranom 645.033 eura.


    https://www.index.hr/sport/clanak/evo-koliko-novca-od-tv-prava-vrijedi-koje-mjesto-u-hnlu/2426806.aspx?index_ref=naslovnica_sport_prva_d
  • Efes Pilsen
    8.3k
    To je ok, lova puno znaci manjim klubovima i vazno je za odrzavanje kompetitivnosti natjecanja. Takva raspodjela je pridonjela popularizaciji i zanimljivosti Premiershipa.
    Nadam se da ce bit bar mala pomoc klubovima da izdrze bez prodaja dok ne zavrse euro kvalifikacije.
  • Zagi
    7.7k
    Zna tko barem okvirno koliko ovim manjima treba da kompletno zatvore sezonu?
    Vž-Slaven-Gorica-Ši
  • Infinity
    16.4k
    Oko 3 milijuna eura su im budzeti.
  • Zagi
    7.7k
    Znači tv prava i naš ulazak u lp im pokrije 50%. fino
  • Infinity
    16.4k
    Manje, al opet dosta pokrije.

    Problem je sto sad nitko od njih nece ici u dodatna ulaganja, tj. nece im budzeti biti 3.5 milijuna i nece za tih pola milijuna dici kvalitet ekipi. Tih pola milijuna ce posluziti da vjerojatno lokalna zajednica smanji davanja, kao i da se smanji trud oko sponzora.

    Mislim da u upravama klubova uglavnom sjede lijeni ljudi koji ovako nesto vide kao olaksicu za posao koji rade, a ne kao priliku da pocnu raditi jos bolji posao. Samo jedan klub da se malo vise angazira i da tih pola milijuna eura doda na dosadasnji proracun umjesto da s tom lovom zatvori dosadasnji proracun i postat ce jaci od svih tih manjih u ligi.
  • Zagi
    7.7k
    Imam nade u Istru i Varaždin. Ovak iz daleka izgledaju kao perspektivne sredine.
    Slaven se digao, sad dali je to samo Zekićeva energija ili ima podršku ostaje za vidjeti.

    Šibenik je propast, Goricu ne razumijem.
  • Infinity
    16.4k
    Gorica ide dolje. U ovom trenutku mi Rudes izgleda kao perspektivniji klub. Volio bih da rijese taj stadion i da onda udju u prvu ligu. Stvarno me zanima kakav je njihov maksimum ako bi igrali na domacem terenu, a ne u Kranjcevicevoj.
  • Zagi
    7.7k
    Mislim da su i Gorica i Rudeš perspektivniji od Šibenika.
    Ne vidim kako se Ši dugoročno može zadržati u ligi. Nemaju potporu lokalne zajednice ni omladinski pogon.
  • Nino Bule
    13.8k

    Navodno opet novog vlasnika imaju, vidjet cemo da li je netko ozbiljniji preuzeo ili opet idu lutanja novih vlasnika
  • xyz
    840
    Meni se ova raspodjela tv prava ne sviđa. Podsjeća me na ženski tenis koji ima jednake nagrade kao muški, a nitko to ne gleda. Nije u redu da dva kluba generiraju realno barem 90% gledanosti, a da se to ne uzima u obzir. Španjolski model gdje Real i Barcelona dobivaju većinu od tv prava bi puno više odgovarao situaciji kod nas. Apsurdno je da se tv prava ne isplaćuju prema gledanosti, već prema poziciji na tabeli. Mi završimo prvi pa najviše i dobijemo, ali Hajduk završi treći ili četvrti i dobije manje od nekih klubova koje nitko ne gleda. Apsurd.
  • xyz
    840
    Mislim da je ovakav način raspodjele tv prava zapravo korupcija jer se kupuje naklonost županijskih saveza kojima su na čelu ljudi iz klubova koji igraju prvu ligu.
  • Jaro
    7.4k
    zakaj dinamo za ulazak u LP dobije isto ko i Real, kad Real prifonese najvuse gledanosti, a Dinamo nimalo ili zanemarivo... Nogomet je to sto jest zbog piramide kak su to fino Englezi objasnili kod pokusaja Superlige, a i sad traju ratovi sa stranim vlasnicima premierligasa jer zele zaadrzati iki cak povecati iznose za nize razine iz vrece koju PL zaradi. Od kuda igraci Barceloni, Realu, Chelsea, Liverpoolu, Unitedu ako maknes PSV, Benfice, Diname... Od kud igraci Dinamu ak maknes Osijek, Zadar, Lokomotivu, Istru, Rijeku, od kud igraci Rijeci, Osijeku ak maknes Sivenik, Cibaliu, Marsoniu...
  • Nino Bule
    13.8k
    Ovakav nacin raspodjele tv prava je daleko najbolji, podrzavam potpuno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.