• Sljeme
    2.4k
    Nikakve tu borbe protiv zlotvora nije bilo, čisti ego, a ne nekakvi viši ciljevi. Ne znam čemu romantiziranje izdaje. Za mene je odlazak dole dno dna i svaki purger zna ko su oni i kaj predstavljaju i zato je to još gore.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Sa prezimenom Kranjčar se ne ide u hajdučiju..
  • Bosskovitz
    11.7k
    Mislim da me ničega u navijačkoj karijeri nije sram kao toga koliko sam tada bio povodljiv, kratkovidan, neinformiran i kako sam ga vrijeđao s tribina. Bio sam klinac, imam sva moguća opravdanja, ali jbg, ni drugi nisu znali. Danas mi ga je iskreno žao. Kroz kakva je on sranja prolazio zbog svog starog i njegovih životnih dubioza, Štimac ga je navlačio okolo po Splitu kao maskotu, ovdje smo ga vrijeđali kao najvećeg neprijatelja, napadali, pod prozorom palili lampione, a on je sve to gospodski izdržao i samo okretao drugi obraz znajući da ne može objasniti svoje odluke jer u velikoj mjeri i nisu bile njegove. On je bio možda i posljednji igrač Dinama sa stavom van terena, možda zbog ega, možda jer je bio ispred svog vremena u odnosu prema kriminalcima koji su gotovo isprivatizirali i isprostituirali naš klub radi vlastitog bogaćenja, ali s obzirom na godine, sve u klubu, sve doma, sve na ulici... teško mi je i razmišljati o tome, mislim da smo na neki bizaran način i mi izdali njega i on nas. Uhvati me grč u želudcu kad razmišljam o tome jer je baš mučno, jedno vrijeme u kojem smo svi izgubili, a dobio je ljudski ološ - kako onaj koji je sada u bijegu od pravde, tako i onaj na drugom kraju svijeta i onaj treći koji odavno nije na ovom svijetu.

    Drago mi je da je danas van nogometa i da je sretan i zadovoljan, napokon ono što sam želi biti. O legendarnosti ne bih, legendom kluba ga ne smatram, ali ogromnu dozu ljudskog suosjećanja i poštovanja - to će od mene imati zauvijek.
  • xavier
    12k
    Recimo to ovako, Niko je uvijek bio i ostao gospodin. Nikad nije rekao jedne riječi u svemu tome što se događalo.

    Da je trebao otići u Hajduk, nije, ali kako su i neki drugi napisali, jako je puno tu bilo "nenogometnih" stvari koje su na to utjecale. Mamićeva želja da vlada Dinamom kao apsolutni diktator, rat nogometnih menadžera u trenutku kad Mamić još nije bilo alfa i omega kao što je to postao nešto kasnije nakon što je Pokrovac nestao sa scene, uteg u vidu danas pokojnog oca...kažem još jednom, nije trebao otići tamo, ali kako bi se reklo, "nije to tako jednostavno".

    No cijelo vrijeme boravka u Splitu Niko nije krio što je on i koji je njegov klub. Isto tako, Maksim je napisao kako je nakon odlaska iz Hajduka govorio kako ga ne zanima HNL. Ja se iskreno toga baš ne sjećam na taj način. Stvar je u tome što su ga "lovili" uglavnom hajdukovi novinari i ispitivali naravno o Hajduku, a ja se jako dobro sjećam njegovog odgovora na pitanje o Hajduku dok je igrao Engleskoj..."ja u Hrvatskoj imam samo jedan klub, a to nije Hajduk".
  • Captain America
    17.6k
    Kapetan Dinama, čij je otac jedan od najvećih igrača Dinama, ne bi trebo ni pomislit na odlazak u Hajduk, a ne ga realizirati. To je izdaja navijača i kluba, u čiju si se ljubav onda kleo nasred rive.
  • Jaro
    7.3k
    Kapetan Dinama, čij je otac jedan od najvećih igrača Dinama, ne bi trebo ni pomislit na odlazak u Hajduk, a ne ga realizirati. To je izdaja navijača i kluba, u čiju si se ljubav onda kleo nasred rive.Captain America

    Jel bi bio veci dinamovac da je fino i poslusno nosio lovu s bankomata?
  • Sljeme
    2.4k
    Nitko ga nije tjeral u Split, to je isključivo njegova želja i sam je to potvrdil u podcastu. Prema njegovim riječima iz inata je samo htio Hajduk, a uzor mu je odlazak Prosinečkog u Zvezdu. Ne mogu shvatit ovu vašu patetiku. Vrijeđali smo ga s tribina jer je to zaslužil, nismo svi bili glupi.
    Bio on gospodin, fino odgojen, iz dobre familije, purger itd. ne umanjuje činjenicu da je izdajnik.
  • Captain America
    17.6k
    Jel bi bio veci dinamovac da je fino i poslusno nosio lovu s bankomataJaro

    Jesu ga tražili drugi klubovi? I što on napravi, ode dolje.
  • Paggini
    19.8k


    Misliš da ne bi nosio da ga je Mamić tetošio i ispunjavao mu prohtjeve? Njegova odluka je bila sebična, a tek retroaktivno je postala antimamićevska jer ne sjećam se baš da je u to vrijeme bilo antimamićevske priče iz njegovih usta, doduše bio sam i ja klinac.

    Bilo kako bilo, kapetan Dinama, sin jednog od najvećih igrača Dinama svih vremena ne ide u Hajduk i ne paradira po Splitu. Danas je to više manje oprošteno i apsolvirano, što mi je ok, ali šta smo tih godina trebali? Cvijeće mu slati?
  • Noel
    6k
    Svima koji pljujete Niku istina vam je potpuno drugačija od svih ikad napisanih. To svi znaju koji ga poznaju. Samo ću reć da Niko nikad nije imao pravo glasa pri odlasku u Orjunu. Priča je jako jednostavna ali bolna. Prodao ga je i dogovorio vjerojatno najveća legenda Dinama i Zagreba Cico Kranjčar. Njegov otac. On je glavni krivac. Drugi je Zdravko Mamić.. Ako nekog vrijeđate onda vrijeđate krivog Kranjčara. A druga stvar Cico je trebao postat trener hajduka ali je dobio posao u repki u tom trenu. Kasnije više nije mogao zbog drugih stvari to postat. Ukratko.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Niko je vecu poruku svima poslao sa tim transferom nego da je recimo otisao u Kijev. To nebi nikakva poruka niti stav, vec bi samo ispalo da je pokunjeno otisao iz kluba u kojem nije bio podoban. Takvih je bilo dosta. A samo je on na taj nacin dao svima do znanja sta je u igri.
    Koliko god mi nije drago da dinamovo dijete i kapetan ide tamo, toliko mu skidam kapu na tom potezu.
  • Sljeme
    2.4k
    Svi su krivi samo on jadan nije. :lol: On je taj koji je nosil taj odvratni dres i time se ponosi. Za mene tu priča završava.
  • Tradicija bunta
    6.4k
    Niko, santo subito!
  • deda
    32.6k
    Niko je samo čovjek, a mi smo supermani, katolici i pravovjerni Dinamovci. Ja recimo nikad u životu nisam prdnuo, nikad opsovao, ni trešnju ukrao, a kamoli što gore. Bacite kamen gospodo prvi.
  • Mihaljević
    9.8k
    A i cigani su ljudi ...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.