• Lynx17
    2.7k


    Modric jos zeli igrati. Jos moze PUNO dodati. Ne izgleda da ce vise dobiti priliku za to u Madrid. Neka to bude u Dinamo.


    giphy.gif
  • Paggini
    9.4k
    Modrića ne da Dinamo ne zanima, nego sam poprilično siguran da nije pogledao Dinamovu tekmu otkad je otišao...
  • Lynx17
    2.7k
    Modrića ne da Dinamo ne zanima, nego sam poprilično siguran da nije pogledao Dinamovu tekmu otkad je otišao...Paggini



    Valjda ti znas.
  • Paggini
    9.4k


    A ti znaš da gleda svaku tekmu i grize nokte u ovoj čudesnoj HNL sezoni...
  • Lynx17
    2.7k
    A ti znaš da gleda svaku tekmu i grize nokte u ovoj čudesnoj HNL sezoni...Paggini


    Prikazi mi gdje sam to napisao. Mora da sam propustio taj dio.
  • Paggini
    9.4k
    A tom logikom, gdje sam ja rekao da znam da on ne gleda Dinamo?

    Bilo kako bilo, mislim da mu Dinamo nije ni na pameti, nije se ni osvrnuo ikad na povratak osim onog mrljavog odgovora prije par mjeseci. Realno, njegov klub je Real i vjerojatno bi htio tamo ostati, tako da ovo neko nadanje moljakanje nema pretjeranog smisla, a i neka njega tamo.
  • Lynx17
    2.7k
    A tom logikom, gdje sam ja rekao da znam da on ne gleda Dinamo?Paggini


    Ajme. Pa ti si taj koji stvara pretpostavke, ne ja.

    Nema veze.
  • Teofil Kateran
    967
    Antonio Marin se teško ozlijedio na treningu Olimpije nakon dva gola za vikend, prednji križni ligament je u pitanju.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Sad ce ga Jakir vratiti sa posudbe kao pojacanje.
  • Mlađi referent
    11.2k
    prednji križni ligament je u pitanju.Teofil Kateran

    A nama nije valjao :fear:
  • Olmic
    2.9k
    Nevjerovatno koliko je istih ozlijeda u pitanju ove sezone. Ne moze bas bit slucajno..
  • Endeavour
    495

    Ovo je donekle vezana na ovu temu.
    Zadnjih dva desetljeća je nevjerojatno povećanje frekvencije ozljeda. I to ne samo kod profesionalnih sportaša.

    "Victorian data shows that the annual rate of ACL injuries in children and adolescents increased by 147% from 2005/6 to 2014/15. In the UK, NHS Hospital Episode Statistics for under-20s show a huge increase in ACL-related surgical procedures over the last two decades. For every ACL reconstruction performed 20 years ago, surgeons are now doing 29 operations....

    ...Major clubs like Arsenal, Aston Villa and Chelsea all had players benched with ACL injuries last season. France entered the 2023 Rugby Union World Cup without star fly-half Romain Ntamack. And about 30 players – 30! – missed the 2023 FIFA Women’s World Cup due to ACL injuries, including England stars Leah Williamson and Beth Mead.

    ...There’s very little rest in an athlete’s schedule these days and heavy demands are made on an athlete’s body. One game is quickly followed by another, especially for players with obligations to both a club side and a national team.

    The more you’re on the pitch, the greater your risk of injury.

    A Swedish study of nearly 3,000 footballers found that players were most at risk of an ACL injury when they:

    - Were in the first 30 minutes of a game – this suggests that ACL injuries are not primarily due to fatigue
    - Got a new coach
    - Moved to a higher division."

    https://link.springer.com/article/10.1007/s00167-021-06604-w
    https://drrossradic.com.au/why-are-we-seeing-more-acl-injuries-in-footballers-than-ever-before/
  • Paggini
    9.4k
    Zadnjih dva desetljeća je nevjerojatno povećanje frekvencije ozljeda. I to ne samo kod profesionalnih sportaša.Endeavour

    Da, mislim uzmi u obzir i da današnji sportaši u puno ranijoj dobi ulaze u trenažni proces, pa na primjeru NBA vidiš da klinci koji udaraju jebačke treninge od sedme godine budu unakaženi svako malo jer tijelo im je već izraubano. A s druge strane imaš Jokića koji je počeo igrat košarku kao tinejdžer u poluzajebanciji i njegova frekvencija ozlijeda je eonima manja nego ostatak centara u NBA.

    Slično je i u nogometu, jel.
  • Maki2
    493
    Mi u HNL imamo problem travnjaka hibrida koji su vec prosli svoj vijek trajanja, pogotovo na Kranjci na kojoj su igrali i Dinamo II, Hrvatski Dragovoljac, Lokomotiva, Rudes i juniori. Ove sezone ako se ne varam 8 puknuca kriznih ligamenata, sezonu prije 4, a sezonu prije toga 1 ili 2. Krajnje je vrijeme za obnovu travnjaka jer ce se dogadat sve vise i vise.
  • Jaro
    5.9k
    Ak ce za pol gofine godinu kreniti radovi na Kranjci nebu nitko travnjak sad mijenjao. Tko tam opce osrzava travnjak - vlasnik grad, tekme igra ko stigne... nadati se da nece zg klub upast u ligu dok smo tam...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.