• Dinamosaur
    1.5k
    Nadam se da u klubu imaju plan ili barem viziju za ljetni prijelazni rok ako Orša i Ivanušec naprave transfere. Mislim da će Ivanušeca teško zadržati na ljeto
  • Zagi
    7.6k
    10ke i 8ice dolaze iz našeg omladinskog pogona pa će tako zamjena za Luku biti Baturina , Šaranić ili Kačavenda.
  • Vučko53
    210
    Ha Ivanušeca nema baš ni smisla previše zadržavati. To je drugačija situacija nego s Oršićem, dečko je mlađi i dosegnuo je plafon za HNL i realno vrijeme je da se nastavi razvijati vani. Nadam se samo njegovoj pametnoj odluci i dobrom izboru kluba (po meni idealan igrač za gornji dio Bundeslige).

    Za Oršića stvarno ne vjerujem da će nakon ovog događaja i produženja ugovora ići van.
  • NORTE
    11.4k
    Za Oršića stvarno ne vjerujem da će nakon ovog događaja i produženja ugovora ići van.Vučko53
    Ja sam uvjeren u suprotno. On želi otići na jaču scenu i na ljeto ako bude dobra ponuda dobit će priliku.
  • superhik
    11k
    Također vjerujem da Orša odlazi na ljeto
  • Infinity
    16.3k
    Pitanje je koliko ce on biti zadovoljan ponudom na ljeto, a i koliko cemo mi biti zadovoljni, mada mu je klub mozda sad obecao da ce biti meksi u pregovorima, ali sumnjam u to.

    Orsic je sad dobio ponudu Burnleya, najlosije ekipe u Engleskoj prvoj ligi. Privlacila ga je ta Engleska makar to bio zadnji klub. Pitanje je da li ce ga zeljeti neki drugi klub iz Engleske. Pitanje je da li njega zanima Clermont ili Spezia, klubovi s dna jakih liga, ali to ipak nije Engleska.

    Moze nama Orsic biti Bog, ali se ne trebamo zavaravati. Njega nije trazio ni jedan top klub iz top liga, nije ga trazio ni prosjecan klub iz top liga. Zelio je u Burnley zbog Engleske. Gdje ce biti taj Burnley na ljeto? Da li ce se opet zanimati za Orsica? Da li ce se zanimati neki drugi klub? Da li ce biti zanimljiv nekom Leedsu ili Frankfurtu ako je najjaci klub koji se do sad zanimao za njega Burnley?

    Da je Orsica zelio npr. Leicester ja bi bio siguran da on na ljeto odlazi, pa makar u klub koji je razina ispod Leicestera. On vec lagano gazi tridesetu i ponuda nece biti na bacanje, a i ako koja bude i ako to bude nekih 4-5 milijuna onda Dinamu vise vrijedi Orsic na terenu nego tih 4-5 milja. Jedino cega se bojim je nova ponuda Burnleya i od danas jako navijam da ispadnu iz lige.
  • Zagi
    7.6k
    Znaš kaj bi se isto moglo desit? Da sad kak ga je Kopić pomaknuo bliže golu , Orša ima puno bolju statistiku i na temelju toga dođe još bolja ponuda.
    Od kad smo pomjenili formaciju lik trpa i ne vadi bokte. Onaj hattrick protiv Atalante isto u 352, samo je Tottenham ispenetrirao sa krila..
    Ova pozicija mu puno bolje leži.
  • Infinity
    16.3k
    Moze se i to dogoditi, al ako nakon Atalante, pa nakon Tottenhama nije bilo nekih super ponuda, na ljeto ce ih jos teze biti. Moze biti od nekih klubova s dna tablice. Eventualno da nas Orsa odvede do finala EL pa da svi polude, ali ce i tad 'svi' biti u vrh glave ekipe sa sredine tablice. Njegove godine su najveci problem. Nikome se ne isplati dati veliku lovu na igraca od 30 godina, a Dinamu se ne isplati pustiti ga za neku sicu. Vjerujem ja da ce se javiti neki Empoli ili Troyes, ali te ponude prvo moraju zadovoljiti Dinamo, a onda i njega. Mislim da mora napraviti show u Europi da bi opet dosla ponuda iz Engleske.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Ne bih otpisao moguci transfer Orse na ljeto, pogotovo nakon ovog tjedna. Sira publika mozda nije cula za njega do sad, al klupski i menaderski krugovi znaju, a nadam se da ce jos i vise. Zasto ne bi iznenadili Sevillu?! Ok,transfer Ivanuseca je puno izgledniji ali klub bi trebao imat ideju i pratiti situaciju za slučaj odlaska oba igraca.

    pa će tako zamjena za Luku biti Baturina , Šaranić ili Kačavenda.Zagi

    .
    Baturinu rijetko ubacuju, a Saranica nikako, skoro ga uopce ne vidimo. Sumnjam da je to rješenje za proboj u Europu na jesen. Kacavenda bi mogao biti projekt umjesto Ivanuseca, al ove cifre koje su se spominjale od 7-8mil su apsurdne
  • Zagi
    7.6k

    Baturina je na ovim pripremama pokazao jako puno. Kačavenda je razvikaniji jer igra u prvoj Lokosa ali ne bih dao ruku u vatru da je bolji.

    Šaranić je u dvojci još uvijek i neka je. Nivo konkurencije u drugoj ligi je taman za 18ogodišnjake. Očekujem ga zajedno sa još par njih (Barišić , Duvnjak , Katinić sigurno) na ljetnim pripremama. Vrijeme je da pokaže što zna. Recimo u ovom sustavu koji smo igrali protiv Rijeke ta pozicija desne polušpice koja ulazi u sredinu na desetku je kao stvorena za njega. Ivanušec je to korektno odradio ali njemu puno više paše lijeva osmica pa da se zabada u sredinu.
  • Dinamosaur
    1.5k
    Super je da Dinamo ima mlade nade koje se uvijek moze ubaciti u momcad,al tesko da ces bas uvijek imati klinca dostojnog i spremnog za borbu u Europi.Ovo o cemu pricas je vec videni krug, dosadašnji dinamov modus operandi. Nek mladi decki upadaju u momcad, dapace, al ne da su odmah nositelji igre_bar za ovo o cemu sad pricamo (Ivanusec, Orsa) Ako zelimo da Dinamo napravi europski iskorak, eu proljeće svake sezone ili doci do kraja u nekom eu natjecanju onda je to druga prica. Ostali smo bez Majera, Jakica, Gvardola..a opet dobri. Zato me i zanima ako odu jos ova dvojica-tko bi njih zamijenio?!
  • NORTE
    11.4k
    Oršić ostaje jer naslov prvaka donosi kvalifikacije LP u kojima je dinamo nositelj sva pretkola. Financijski puno unosnije od KL u kojoj nastupa drugoplasirani iz Hnl.

    Prema tome, dinamo Oršiću sigurno nudi ljetni transfer, on će imati 29.5 godina i klubu paše i duplo manja odšteta od Burnleyevih 10 milijuna eura, jer to može biti zarađeno u kvalifikacijama LP, a naslov pred 3 najveća rivala i sada velika konkurenta, osim trofeja, prestiža i financijske vrijednosti predstavlja i više od toga.

    Novi europski krug LP-a je i novi izlog za naše igrače, a i dinamo onda više ulaže u jačanje momčadi.
    Ojeda za 5 milijuna, takvi će dolaziti. Pa će odlazak Oršića i Ivanušeca biti nadomješten igračima sličnih kvaliteta, a tu je i Tolić itd.
    Također, Osijek i Hajduk će dinamu stalno biti konkurencija pa je pojačavanje momčadi neizbježno.
  • Stjepan
    479
    Mislim da bi se Dinamo trebao na ljeto riješiti nekih igrača i njihovih plaća i dovest 2 3 prava pojačanja a ne gomilati i preplaćivati igrače iz Hnl-a.

    Duje Čop- bespotrebno dovden u Dinamo pustit ga bilo gdje pa i za 0 eura a mislim da ima bar od 300k-500k godišnje plaće.

    Čabraja-mislim da nije kavalitet ni za biti zamjena Bočkaju prodat ga vljd možemo za njega dobit 0.5mil€.

    Emir Dilaver- još jedan bespotreban povratnik u Dinamo nakon loše sezone u osrednjem klubu turske lige pustit ga za bilo kakve novce i riješit se njegove plaće u najmanju ruku ima 300k-400k godišnje.

    Atiemwen- imao je par bljeskova u Dinamu gol protiv Wolsfbergera i Krasondar trenutno na posudbi u ciparskoj Omini tamo nije ni blizu standardan statistika mu je očajna a mislim da ima oko 300k godišnje plaće.


    Sandro Kulenović- trenutno na posudbi u Lokomotivi mislim da nije kalibar da bude napadač Dinama probati na njemu zaraditi 1-2mil€ i riješit se njegove plaće koja je vjerojatno oko 300k godišnje.


    Amer Gojak-solidan rotacijski igrač ali to nije igrač s kojim Dinamo može napraviti neki europski iskorak radije bi dao minutažu Bulatu Duvnjaku i Baturini po meni bi bilo idealno kad bi neko za njega dao 2-3mil€ a mislim da ima bar 300-400k godišnju plaću


    Luka Menalo - također solidan rotacijski igrač ništa više od toga.A od kad smo prešli u formaciju 3-5-2 on bi trebao kao igrati tog desnog wing beka a mislim da su tu ispred njega Ristovski Moharammi i Špikić.Bio bi zadovoljan kad bi za njega dobili oko 2mil€ a godišnja plaća mu je vjerojatno oko 200k-300k


    Marko Đira-trenutno na posudbi u Slovenskoj prvoj ligi postojala je neka nada unazad 2-3 godine da bio mogao biti igrač za Dinamo ali sve je dalje od toga da bude rotacijski igrač a kamoli član prvih 11.

    Dobro je da smo se riješili Moubadnje koji je imao oko 600k-700k godišnje i Leovca koji je imao oko 300k-400k godišnje.

    Pozicije na kojima bi se Dinamo trebao pojačati su:
    -zadnji vezni
    -lijevo krilo
    -stoper
  • Captain America
    17.6k
    Nije da su se prošlo ljeto tukli za Oršu, a iza njega je povijesna sezona u klubu i impresivan nastup protiv Španjolaca na Euru. Svjetsko je tek na zimu tako da mu repka neće bit neki izlog, a Sevilla je ipak favorit tako da će i naše europsko putovanje vjerojatno bit gotovo kalendarski još u zimu. Burnley leti sigurno van, a ostali premierligaši se nisu baš gurali da uzmu Oršića zadnjih godinu, dvije. Nek magarad kojim čudom dovede Perišića i Kalinića, neće ni Dinamu bit u interesu prodat glavnog igrača, a da dovedeš Viniciusa ne možeš bit 100% siguran da će se uklopit. Vjerujem da je ovim potpisom danas knez Mislav odlučio završit karijeru u Dinamu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.