• marcio amoroso
    31.9k

    Jbg kad imaju atraktivne protivnike.
  • NORTE
    9k
    Izgubili smo generacije i generacije zadnjih 15 godina i to se neće vratiti samo tako...xavier
    Neće samo tako, ali se od nekuda mora početi, recimo sa svime nabrojanim od @Boskowitz.

    Opet razvodnjavanje rasprave na jebeni gopčev ppd, bandićevu uništenu cibonu. Nikoga u Zagrebu više ne zanimaju okaljani sportski brendovi. Cibona još uvijek tinja i ima nade da možda jednom opet upali vatru, a dinamo ionako ne možeš ugasit iz naših srca šta god da napraviš.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Zamisljam si na novom stadionu sa tribinama pored terena provokatorsku proslavu gola ispred boysa poput onog jazavca iz west hama ili recimo poput Livaje protiv Rijeke. Pa tu bi zivi kaos nastao. Svaku drugu europsku tekmu bi igrali pred praznim tribinama :lol:
  • Captain America
    13.3k
    Zato se država mora pobrinut s rigoroznim kaznama. Zabraniš divljaku na 15, 20 godina ulaz na stadion i bude primjer ostalima. Jasno morali bi pojačat zaštitare uz teren. A i mi nismo tolko ludi da bi se ulijetalo, vjerujem da bi i Boysi odradili dio posla s kontrolom.
  • deda
    27.5k
    Teško je zapravo govoriti o utjecaju pravog stadiona na povećanje broja publike jer mi u Hr nemamo referentnu točku. U Hr nema takvog stadiona. Prvi će biti Pampas. On će biti lakmus papir što je za očekivati.
  • masacusec
    3k
    Priče i bajke da Dinamo godinama izumire su bikovo govno! Sjetite se samo 6.rujna 2014. i Šalate!
  • Nino Bule
    11.3k
    Daleko je 2014, bolje se sjetit dvije sezone pod bjelicom i posjete na europskim utakmicama, cilj je te navijace pretvorit u redovitije posjetitelje stadiona
  • Bosskovitz
    7.3k


    I slažem se s tobom i ne.

    Zagrebačka publika definitivno je generalno željna samo spektakla i velikih utakmica, gubitak Istoka je gubitak mnogo navijača (jako dobro znam jer je to bila i moja tribina) ali ja nisam ni pisao da će novi stadion biti dupkom pun protiv Slaven Belupa samo zato što je novi stadion nego da ćemo imati osjetno veću posjećenost kada se napravi novi stadion, počisti imidž/obraz kluba i taj klub krene aktivno raditi na tome da ima više navijača i da više navijača dolazi na stadion.

    Ne živim ja u iluziji da će biti 32.000 ljudi na tekmi protiv Belupa, ali ako su takve tekme na lošem stadionu, s kriminalnom upravom i potpunim neradom privlačile oko 6.000 ljudi, dam ruku u vatru da dobar stadion, čisti računi i rad na članstvu i navijačima mogu kroz par godina dovesti do toga da na njima bude 14-15.000 ljudi, a to je onda prosječno preko 20.000 po utakmici - računaj da ti je u prvenstvu praktično svaka treća domaća utakmica s Hajdukom, Osijekom ili Rijekom. Medveščak je najbolji primjer za to baš u Zagrebu, klub kojeg su ljudi pratili neovisno o rezultatima upravo zbog ne čak ni vrhunskog, nego samo dobrog marketinga i dobrog odnosa s medijima i navijačima - a pazi, klub za kojeg 80% tih koji su išli na utakmice nije ni znalo da postoji dvije godine prije ulaska u EBEL, klub s nekom tradicijom ali s praktično nikakvom navijačkom bazom nasuprot nas koji smo sportski kolektiv s nominalno najviše navijača u državi, plus naši u Sloveniji, BiH, Austriji... pa kad je Medveščak mogao imati prosjek 4.500-5.000 ljudi, pucam si u glavu ako mi ne možemo 15-20.000 - pod uvjetom da su ispunjena tri uvjeta o kojima sam pisao.

    Ljudima kojima se ne da samo trebaš prodati proizvod. trebaš ga malo poboljšati, bolje upakirati i prezentirati tako da ga žele. Ne moraš veganima prodati pečeno prase, moraš Dinamovu tekmu prodati dinamovcima koji tu tekmu već gledaju na TV-u i to ne moraš svima - evo preletio sam neko izvješće AEM-a, tekma s Osijekom u travnju ove godina bila je gledana na svakom 5. televizoru u Hrvatskoj, hej! Od četiri osobe koje su gledale TV 8.4. navečer, jedna je gledala Dinamo i Villarreal - to nisu nedostižne brojke.
  • Neki tip
    19k
    hvala ti što ti se dalo povlačit paralelu s Medveščakom, upravo sam njega imao na umu kad sam pisao o stvaranju događaja koji privlači ljude.

    Jedino što spomen Medveščaka nakostriješi mnoge zbog same ideje nogometne utakmice kao "eventa" pa to obično odvede raspravu u nekom drugom smjeru.

    P.S. nisam imao tv brojke neki dan kad smo @deda i ja o ovoj temi raspravljali na tribini. Ali znao sam da su visoke, da je Dinamo pa i HNL na tvu itekako gledan i upravo to sam naglasio.. da samo dio tih ljudi treba doći i na stadion.
  • Bosskovitz
    7.3k
    Ne samo država, i klub. Jednom kad se klub postavi na normalne temelje, a ne da pravila uvode raznorazni jebivjetri i dupelisci, onda se može uvesti i normalan kodeks časti, ili da ne budemo patetični - kodeks ponašanja za članove i kluba i navijače. prvi koji utrči na teren da dobije doživotnu zabranu ulaska na utakmice, tko bi se sljedeći zaletio znajući da nikad više u svom cijelom životu neće moći na Dinamovu tekmu na Maksimiru? Tko bi sljedeći bacio baklju u teren ako za to mora nadoknaditi klubu punu štetu od kazne i ne može ući na stadion sljedećih 10 godina?

    Da ne kažem da možeš napraviti i inicijativu prema zakonodavcu da se mijenja i zakon, što možeš napraviti zajedno s Hajdukom, Rijekom i Osijekom kojima bi se to vjerojatno isto svidjelo, pa da zakonski i na razini HNS-a napravimo progresivnu regulativu, kao što Nijemci npr imaju. Zašto ne bi svaki klub mogao definirati nešto što bi se npr. zvalo "navijačka tribina", koja bi mogla biti tribina stajanje bez stolica i tribina na kojoj se može paliti pirotehnika, a zauzvrat ćemo puno oštrije kažnjavati pirotehniku na drugim tribinama i pirotehniku na terenu? Just a thought. Kad imaš normalne ljude, onda se mogu dogovoriti i normalne stvari. Ali sad sam već skrenuo s teme.
  • bbb medimurje
    2.9k
    index pise da je romeu jozak novi sportski direktor
    top rjesenje ak je istina
  • Ivek3009
    55
    kaj nije on vec bio sportski direktor pa je dobil pedalu?
  • Nousername
    613
    Dinamo pa i HNL na tvu itekako gledanNeki tip sa Zapada

    Kolika je prosjecna gledanost Dinama na tvu sto se tice HNLa?
  • Krizy
    35.4k
    Mislim da je otišao sam u Legiju kako bi se okušao u trenerskom poslu.
  • xavier
    11.1k
    Teško je zapravo govoriti o utjecaju pravog stadiona na povećanje broja publike jer mi u Hr nemamo referentnu točku. U Hr nema takvog stadiona. Prvi će biti Pampas. On će biti lakmus papir što je za očekivati.deda

    Problem s Pampasom je što tamo pak nemamo referentnu točku za Osijek jer ove dvije sezone u kojima je Osijek dobar, igraju se u specifičnim pandemijskim uvjetima pa ne znamo koliko bi ljudi bilo u Gradskom vrtu da je Osijek pri vrhu tablice u nekoj "normalnoj" sezoni.

    Želim reći da će gledatelja sigurno biti više, ali vjerojatno bi ih bilo više i u Gradskom vrtu da su uvjeti "normalniji".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.