• Nolifer
    6.5k
    Priželjkivao sam ga u Dinamu baš zato jer smo tanki na toj poziciji

    No vidjet ćemo u kakvoj je formi došao...
  • Dudu
    2.6k
    Sad sam otvorio sportske rubrike indexa, sportskih, 24sata.. nijedan tekst na prvim stranicama o utakmicama Osijeka i Rijeke. Tragicno i bezobrazno.

    Jedino gol.hr ima ponesto...
  • marcio amoroso
    31.9k
    Robert Murić pred potpisom za Al Ain.
    To znači da se pozdravlja sa ozbiljnim nogometom, šteta.
  • Neki tip
    19k
    Robert Murić pred potpisom za Al Ain.
    To znači da se pozdravlja sa ozbiljnim nogometom, šteta
    marcio amoroso

    Nisam siguran da ga je ikada igrao.

    Murić zna s loptom, to je svima očito, no on nikad nije dosegnuo niti trkački nivo za više od HNL-a, niti defanzivnu igru za iskorak.

    U našoj ligi mu je znanje dovoljno da potezima rješava utakmice i da mu se gleda kroz prste za ostalo, ali Murić, nažalost, ne igra obranu.. praktički uopće.

    Pa on niti u Rijeci nije baš uvijek u prvih 11 (većinom da), ne smatraju ga nezamjenjivim, već ovisi o tipu utakmice.

    Mene jako podsjeća na Lovrića, s tim da je Lovrić učinkovitiji i važniji za momčad, a ni on ne uspijeva naći zapadnog kupca.. taj nogomet ipak ne prolazi.

    Ako Murić želi ozbiljne pare na osnovu svog talenta, onda mu jedan od najvećih azijskih klubova možda i nije loša opcija.

    Kladio bih se da će u nekoj arapskoj zemlji ili Kini, a u najboljem slučaju Turskoj, završiti i Lovrić.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ne vidim po čemu bi al ain bio korak nazad.
    Ne mislim da je ta momčad slabija od rijeke, pričamo o ponajboljem azijskom klubu, a što se tiče lige... Hmm četvrti klub u HNL-u prošle sezone ispada iz Europe od kluba iz kazahstana, drugoplasirani klub biva razvaljen od strane bugara... Stvarno nema potrebe potcjenjivati bilo koju stranu ligu.
  • Baneki
    714
    Pa koliko igrača iz HNL lige bi pristalo na ponudu Al Aina? Mislim 99 %. Tako da je to Muriću sigurno napredak u karijeri u kojoj je osnovni motiv velikoj većini igrača "osigurati egzistenciju". i zaraditi da se otvori neki kafić ili kupe apartmani.
  • Jaro
    5.4k
    mislim da bi oristali svi kaj oce jos nekaj zaraditi, nemaju ambicije napredovati orema vrhunskom nogometu...
    Mozda je al alin na visoj razini od HNLa ali sigurno je HNL igrac blizi nekom euro klubu bego al ain...q
    Dakle, ako odustajes od karijere, ili shvatis da nemas neki prosperitet ces otic u Al Ain, kinu i slicno te zaraditi jos koji $....
    U suprotom ces odigrat sezonu dvije za manje love (i ovo je upitno kolika je to razlika za Murice i slicne) i zaraditi neki jaci ugovor ili u Dinamu ili nekoj srednjoj euro ligi ili lower/middle klub iz liga petice....
  • Dudu
    2.6k
    Svaki igrač od 25 godina i više 99% da neće otić u neki kvalitetan klub, recimo Marko Rog u talijanskoj Seriji A ima oko milijun eura, u bezveze klubu, bori se za opstanak lomi noge, ovaj će otić u Al Ain zaradit će više od njega, a I Muricu je plafon neka Spezia od liga petica.

    Po meni Al Ain > Spezia :D
  • marcio amoroso
    31.9k
    Marko RogDudu

    Bila je neka priča da je tražio od Dinama 300 tisuća kuna mjesečno i da je htjeo potpisati doživotno.
    Dinamu tada bila bitnija zarada od desetak milijuna. Siguran sam da će Marko ubrzo biti opcija za povratak, iako ga je Cagliari platio baš dosta.
  • Dudu
    2.6k


    pa realno bilo bi mu ekstra, vjerujem da Ademiju ne fali ni ptičjeg mlijeka što se tiče financijske strane, a dosao bi i on do te razine place kad tad
  • marcio amoroso
    31.9k

    Naravno. Bude tu još premija, sponzora, nešto kapne od reprezentacija tako da u biti ovaj novac od ugovora mogu hladno štekati ili ulagati.
  • Neki tip
    19k
    Dobro, da bi netko u Dinamu imao plaću pola milijuna ili milijun eura godišnje, netko povremeno mora i otići za 10 milijuna.

    Pogotovo netko tko je plaćen 5.

    (Odvojeno od svih drugih konotacija Dinamovih transfera)

    Mislim da Dinamo ipak (još) nije klub koji nekoga plaća 5 milijuna eura (naravno da tu nije sve čisto i nogometno), e da bi ga "vječno" zadržao u klubu.

    Na stranu čak i Rog, prodaja je u klubu ranga Dinama, kao i Benfice i Porta i Ajaxa kao većih klubova, normalna stvar i ne treba je demonizirati samu po sebi.

    Ne kažem da je itko to napravio, niti da to misli, samo se nadovezujem..
  • marcio amoroso
    31.9k
    Sportska politika u zadnje 3, 4 godine je apsolutno ok. Prodaje se razumno, kupuje također razumno.
    Jasno je da jednog Olma ne možeš zadržati pa da si i rang gore spomenute Benfice.

    Dobro je što zadržavaš okosnicu i što konstantno predstavljaš mlade igrače kao Olma, Moru, Gvardiola, Franjića, Majera, Ivanušeca, Jakića itd.
    To su igrači koji ti daju financijsku sigurnost dok ti okosnica Livaković- Theo- Ademi- Orša- Petko daje rezultatsku sigurnost.

    Ja im osobno na sportskoj politici u zadnje 4 sezone nemam prigovora.
  • deda
    27.5k
    Kakav kol Kačavende sinoć protiv Panathinaikosa u prijateljskoj :scream: :clap:

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.