• og1986
    2.9k
    Za sada nismo glasni, ali ako se mi zadaremo, čut će sedb-izbjeglica

    Pa u pravu je, nisu se zaderali. Samo mijauče.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ja mislim da će vjerojatno ostat do kvalifikacija za KL no ako će u njih kretati s 4. mjesta i bez barem finala kupa ove sezone, stolica će mu se konstantno tresti. Njegovu sudbinu će u tom slučaju odlučiti dal će doći barem do PO KL. To bi mu moglo kupiti još jednu polusezonu no ukoliko krajem nje neće biti barem ugodno drugi i još k tome izgubi on nekog slabijeg...to je to. Mislim da može izdržat 365 dana xD
  • SAS1987
    13.7k
    nije isto biti trener u gorici i hajduku...a i nikad se nije borio za trofeje... tako da...reziser

    Pa nece se ni u Hajduku.
  • The Undertaker
    4.3k
    Dole trenutno sve ovisi o Livaji. Ako on digne sidro, ponovno se vraćaju u mod naša dica. Koliko sam ja ubrao, love nema nego su Biuk i Ljubičić zalog da će se kreditori naplatiti. S obzirom kako igraju cijena im drastično pada i siguran sam da je to osnovni razlog smjene.
  • Neki tip
    19.6k
    nikad se nije borio za trofeje... tako da...reziser
    Pa nece se ni u HajdukuSAS1987

    Dobro, znam da nakon ovog slijedi "a neš ti liga", ali činjenica je da se jedino u Gorici nije "borio za trofeje", dok je i Litvu i Bugarsku osvojio.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Evo ga, najavljuje se već liga prvaka :rofl:
    Jbt, imaju slabiji koeficijent od suduve, kao nenositelji u dijelu ždrijeba za prvake, to je borba sa olympiacosom, rangersima, young boysima, zvezdom, malmom, ludogoretsom, kopenhagenom, ferencvarosom, slavijom i sličnim klubovima, klub te jačine nisu izbacili valjda 10-15 godina. Al eto, sad će oni najprije uzeti prvenstvo pa nanizati 3 takva kluba u pretkolima.

    Čuju li oni sebe i jel shvaćaju koliko je to glup stav?
  • vjeko1701
    5.9k
    Mislim evo moj post o njihovoj "strategiji" sa sportneta

    "Ne znam ni ja što sve tamo piše ali ako nema neki projicirani minimalni/idealni budžet kroz sezone, neke minimalne euro keficijente koje bi trebalo svake sezone osvojit, neke minimalne postotke osvojenih bodova...itd onda je realno popis želja

    Umjesto da planiraš igrati 5 skupina uefa natjecanja, puno je pametnije planirati svoj koeficijent sa ciljem da budeš nositelj u svim pretkolima što onda uvelike olakšava ulazak u grupe. Vidiš da bi vrlo vjerojatno za to bio dovoljan koef od 20.000 u 5 sezona i lijepo plan - u idućih 5 godina dići koeficijent na 20. Svake sezone je minimum ostvariti 3.000, optimum 4.000, sve iznad je bonus.

    Umjesto da pišeš o dva naslova prvaka vidiš da recimo zadnjih sezona imaš oko 55% osvojenih bodova, za naslov prvaka treba oko 75%. Plan - svake sezone dići prosjek osvojenih bodova za 5%. Ove sezone minimalni cilj 60%, iduće 65, iduće 70....itd

    Kada vidiš što svake planiraš ostvariti, projiciraš budžet koji ti je za to potreban. Sada ti je koliko? 18-20mil? Koliki postotak je match day sales, koliko sponzori, koliki od igranja uefa natjecanja, koliko od transfera. Koji aspekt ima prostora za napredak? Znaš da bi po projekciji, za zacrtane ciljeve za 5 godina trebao barem budžet od 30 mil eura. Onda isplaniraš poslovne stragtegije s kojima svake sezone dižeš budžet za 2-3 milje.

    Sad, koliko ćeš toga ispuniti, jbg, puno je varijabli. Al ovo kaj sam ja napisao je puo bliže planu i strategiji nego - u 6 godina 3 trofeja, 5 uefa grupa (LP + EL + 3xKL)...onak super, ali kako točno? Naravno da koef od 20.000 neće uvijek biti dosta za nositeljstvo, naravno da 75% osvojenih bodova neće uvijek biti dosta za naslov ali planski dižeš klub polako prema situaciji gdje ako ostvari zacrtano, vrlo vjerojatno će kao posljedicu toga igrati grupe, biti prvak...itd."
  • db-izbjeglica
    13.2k
    ma neeee, bolje je mjauuuuuu, mjauuuuuu i najavljivati ligu prvaka.
    jbt dinamo, rangersi i slavia ove sezone NISU uspjeli proći kvalifikacije za LP, dinamo i slavija 1/4 finalisti europa lige prošle sezone, rangersi 1/8 fnala istog natjecanja

    pa nije to baš tako lako, čak ni za momčadi sa ogromnim iskustvom i popriličnom kvalitetom.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma bolje je pričati bajke i nabavljati brojeve telefona sudaca...
  • Neki tip
    19.6k
    Najporaznije od svega bi za svakog Hajdukovog navijača trebala biti činjenica da im se glavni rivali toliko - smiju.

    Mržnja, prijezir, bijes, ljutnja, gađenje su vjerojatno za odraslu osobu ipak pretjerane emocije kad je u pitanju protivnik, pa makar i najveći, nogometnog kluba za koji navijaš, ali ipak nekako očekivane i razumljive.
    Smijeh svisoka sigurno nije ono na što bilo tko od velikih rivala želi računati i osjetiti.

    Tješiti ih može jedino to što su nam i dalje toliko zanimljivi, jer zaista puno pišemo o njima. Sljedeći korak bi bio da su nam potpuno nebitni.

    To bi bio njihov doista najveći poraz, ali iskreno, premda se mnogi ne bi/neće složiti, to im ne želim, falilo bi mi to rivalstvo.

    Nek ostane na smijehu još dugo.. :snicker:
  • Mali Zeus
    10.3k
    Evo ga, najavljuje se već liga prvaka :rofl:db-izbjeglica

    Fascinantno, umjesto skromne najave da će dati sve od sebe itd. on odmah o Ligi prvaka. Valjda su mu to natuknuli da kaže.

    Dajem mu do Božića. Eventualno još mjesec iza toga.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    najavljivati ligu prvaka iz njihove perspektive je optimističnija izjava od one da dođe novi trener dinama i kaže da će osvojiti europa ligu.
  • Neki tip
    19.6k
    umjesto skromne najave da će dati sve od sebe itd. on odmah o Ligi prvakaMali Zeus

    Ne znam samo je li to

    instrukcija (kad dođeš dolje prvo ti nadređeni kažu da puhneš u jedra euforije),

    zaraza (dođeš i taj po njih štetni virus uvijek maksimalnih očekivanja samo uđe u tebe, kao neki gama+++ soj)

    ili ih zanos toliko oduševi da na trenutak i sami povjeruju u to što govore.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Taj jakobusic je teski populist, sve vise mi se gadiNino Bule

    Više mi se sviđao Stanić, taj je tek znao srati na široko i na dugo.
  • Mali Zeus
    10.3k
    ili ih zanos toliko oduševi da na trenutak i sami povjeruju u to što govore.Neki tip sa Zapada

    Ili lik kaže što oni žele čuti, kao kad neki igrač dođe u neki klub i kaže nešto tipa oduvijek sam sanjao da ću igrati za vas ili ovo je jedan od najboljih klubova na svijetu.
    Brijem da mu je Jakobušić prezentirao svoj plan pa ovaj reko može, bit će Liga prvaka. :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.