• emilperska
    3.1k
    2 od 3 odluke od jučer su po meni logične i pozdravljam.
    Odluka o ostanku trenera nakon svega mi je besmislena, ali valjda ja i velik dio Zone ne vidimo tu neku širu sliku čime je S.J. zadužio klub , Upravu, starog predsjednika, novog predsjednika itd.
    Ako nas dotegli do naslova, ok.. Ali tek onda će ostati trener jer je ostvario glavni i jedini cilj..
    Ali što ako 30.03. s neriješnim ili porazom maltene ispadnemo iz svih ozbiljnih kombinacija u praksi (ne u teoriji).
    Tko je odgovoran za gubitak naslova i guranje ovog stručnog stožera u ključnoj financijskoj i sportskoj sezoni?
    Barišić?Peras?Podnar? Zajec?
    Po meni se podcijenilo kakav efekt može imati osvajanje naslova ove sezone, a mi smo usprkos svemu i dalje jebački u igri za taj naslov kojim bi doslovce trajno zakucali Hajduk.
    Najviše me kao pretplatnika, člana, navijača boli prilika da smo usprkos svim sranjima mi ovo mogli laganini privest kraju s novim trenerom, a odlučili smo se za ovo paćenje i igranje ruleta do kraja sezone gdje ćemo bit prvaci ako ova 2 kiksaju više od nas. Nemojmo se zavaravati svi skupa i bacati floskule, onako kako smo igrali protiv Sparte i PAOK-a, igrat ćemo i na Poljudu. Da li će Hajduk to kazniti, ne znamo. Ali nakon svega s ovim stožerom, očekivati napredak u igri u 7 dana treninga je besmisleno i vrijeđa čovjekov zdrav razum..
    Ne kažem da nećemo bit prvaci, po nekim prosječnim bodovima S.J. je tu negdje u promil s Rijekom. I možda nas i dotegli do naslova ako Hajduk nastavi igrat ovako, a Rijeka napravi kiks ili 2. Nije to nerealno, ali to ako se desi bit će slučajno, kroz iglene uši i uz Božju providnost. Ja stvarno mislim da nam to nije trebalo..
  • Mali Zeus
    9.7k
    Nemojmo se zavaravati svi skupa i bacati floskule, onako kako smo igrali protiv Sparte i PAOK-a, igrat ćemo i na Poljudu.emilperska

    Potpis.
  • Sibirski plavac
    1.3k
    Ali tek onda će ostati trener jer je ostvario glavni i jedini cilj.emilperska

    Ovog se i pribojavam...
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Nemojmo se zavaravati svi skupa i bacati floskule, onako kako smo igrali protiv Sparte i PAOK-a, igrat ćemo i na Poljudu.emilperska

    Ja osobno mislim da ćemo igrati i gore od toga. Jakir je teški ziceraš pored kojeg Biščan ispada progresivni genije. Trenutno je u situaciji gdje je uz zaostalu utakmicu protiv Varaždina (u kojoj svi iz nekog razloga upisuju unaprijed tri boda) bod ispred Hajduka. Stoga, ne samo da će ići ziceraški na Poljud već mislim da će računati na to da će ovi krenuti na glavu jer im igra samo pobjeda, a on ih ima plan srediti kontrama.

    U njegovoj glavi bi to trebalo izgledati kao protiv Betisa u Sevilli, a ja baš mislim da će izgledati kao protiv Hajduka na Poljudu u 2. kolu.
  • emilperska
    3.1k

    U nekim normalnim okolnostima, X bi bio solidan rezultat. Ali mi imamo gadan raspored i s tim X-om vjv 7(4) boda manje od Rijeke i ako Rijeka nastavi po planu (ne izgubi od titovih pionirčeka), prvenstvo je po meni za nas gotovo..
    Ta činjenica nas dovodi do spoznaje da ovaj stručni stožer tamo mora izganjati pobjedu. A mi to s ovim što igramo od kad nas je on preuzeo, možemo slučajno i samo slučajno..
    Onda kad uzmeš tu činjenicu, teza glasi doslovce: "Mi do naslova s ovom igrom možemo samo slučajno".
  • Captain America
    13.9k
    Ali tek onda će ostati trener jer je ostvario glavni i jedini cilj..emilperska

    Ovako je govorio Marić prošlo ljeto dok je Jakir bio u Rijeci.

    Leko me razuvjerio u masu stvari. U stil rada, intenziteta, da se moraš naviknuti na težak rad. On nije pao s neba, radio je recimo u Belgiji. Nije stvar treninga nego intenziteta. Mi imamo stručnjake na svjetskoj razini a samo sebe podcjenjujemo. Bišćan, Leko, Jakirović, Zekić, Kopić... To su naši treneri najviše klase.

    Ako je suradnja dobra njih dvojice dobra, Jakir se može koncentrirat na treniranje, a Marić na sportsku politiku, zašto ne bi Jakir ostao trener ako osvoji naslov?
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k


    Nama remi na Poljudu, a pogotovo na Rujevici ništa ne znači. Mi smo iza obje ekipe trenutno (ne računam hipotetske utakmice) i moramo obje ekipe dobiti da bi bili ispred njih. Ići na remi pa računati da će netko kiksati, a mi dobiti sve do kraja je bizarno iz dva razloga:
    1. Jer ovisiš o drugome, a ne sebi.
    2. Jer mi nećemo dobiti sve do kraja. Nismo dobili ni dosad.

    Strepimo protiv Slavena, Loksa nas šamara u našem dvorištu, spašavamo se u Varaždinu u zadnjim minutama. Posve je suludo očekivati neke tuđe kikseve, a mi nismo u stanju dobiti prosječnu HNL ekipu. Nikakvo kalkuliranje, samo gazi sve pred sobom. Dosta je više tih kalkulacija, ziceraštva i nadanja da će netko prosuti bodove.

    Klaunu na klupi bi savršeno odgovarao remi na Poljudu i Rujevici jer onda može reći da nije izgubio od glavnih konkurenata, a za nešto više je falilo sreće, a zapravo je samo luzerčina koja je uspjela izgubiti i kup u sezoni u kojoj je pobjegao svima 30 bodova.
  • emilperska
    3.1k

    Da da, slično smo napisali. Nama iz te 2 tekme za naslov treba barem 4 boda i to u nekoj srednje optimističnoj varijanti. On to neće ostvariti..
    A onda dolazimo do onog što me najviše zanima, tko će preuzet odgovornost za njegov rad i gubitak najbitnijeg naslova ikad..
    Sreća u nesreći svih nas je da Rijeka nije toliko baš jaka i da je iskočila radi naše sportske i upravljačke slabosti, a Karoglan je nedorastao poslu u Hajduku kao i S.J. u Dinamu i očito je da je trener i radi nekih nenogometnih razloga, kao što se i mi pitamo čime je to S.J. kupio prvo Barišića i Perasicu, a sad Zajeca da ga se toliko gotivi.
    Jako jako čudna sezona s puno upravljačkih i sportskih pogrešaka na obje strane čime je Rijeka poletila. U sezoni 2017/2018. je prvak imao najmanje bodova ikad (Dinamo 73). Sada će vjv imati 2,3 više ali to je tu negdje. Jako slična sezona gdje je Dinamo bio prvak jer je bio manje loš od Hajduka, a Rijeku je ubila Europa na jesen gdje su ušli u minus za nama i Hajdukom i iz kojeg se nisu izvukli..
    Meni je više od svega žao što mislim da igramo na 50% svojih mogućnosti i da bi samo uz psiho efekt novog trenera poletili u ovih 10 kola što još imamo za odigrat i da bi naslov osigurali na domaćoj utakmici protiv Osijeka 3 kola prije kraja..
    Ali s razlogom smo mi svi zonaši forumaši, a ne ljudi u upravljačkim strukturama. Ali zato i očekujem da netko dođe i kaže, ja sam odlučio da idemo s ovim mučenjem do kraja i odgovornost za to je na meni..
  • Sibirski plavac
    1.3k
    zašto ne bi Jakir ostao trener ako osvoji naslov,Captain America

    Zašto Tuchel ne bi ostao trener Bayerna? Ipak je još u igri za osvajanje Lige prvaka, a ni u bundesligi matematički još nije ispao iz utrke za naslov . Ali ljude u Bayernovoj upravi to nije briga. Odlučili su da lik leti nakon ove sezone nebitno kako ona završila. Znači može se desiti situacija da lik nekim ludim gotovo nemogućim scenarijem uzme ligu prvaka, a oni ga otpuste. Koliko god bi taj scenarij bio čudan,bio bi i logičan, jer se ljudi drže svojih riječi a to je da leti na ljeto. Sumnjam da bi velikan poput Bayerna pljunuo sebi u usta i ostavio Tuchela na klupi jer je ipak uspio završiti sezonu sa trofejem, a rekli su da je čvrsta odluka kluba da ide na ljeto...
  • Mr Anderson
    5.4k
    Potpuno praomašena usporedba. U Bayernu su već odlučili da Tuchel ide, u Dinamu za Jakirovića to nisu.
  • Endeavour
    414
    S tim da ovo drugo, po meni, nije po Statutu ali za sada sam sklon učinkovitosti i rezultatu dati prednost u odnosu na formu.The Undertaker

    Samo da se osvrnem na ovo. Na koji dio si mislio da nije po statutu? Ako miliš na predsjednika koji predlaže imena, za to je dobio ovlaštenje od IO. IO ima pravo ovlastiti drugo tijelo za određene poslove koje su prvotno bili u njihovoj domeni.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Pa predsjednik kluba jest član IO.
  • Sibirski plavac
    1.3k
    Da,imaš pravo. Ovo sam napisao više iz očaja radi cijele situacije koja se dešava kod nas čitavu sezonu vezano za mjesto trenera. Htio sam spomenuti situaciju da bi neki navijači Jakiru u slučaju osvajanja titule oprostili sve one očajne tekme ove sezone i ne bi imali ništa protiv da nas povede i u novoj sezoni, a do jučer su pisali da mora otići neovisno o raspletu sezone. Ne bi se čudio da sa titulom dobije kredita i za novu sezonu, pa kad nam se opet dese tekme poput one u Solunu,Pragu ili Prištini, bit će veselo...
  • The Undertaker
    4.1k
    IO ima pravo ovlastiti drugo tijelo za određene poslove koje su prvotno bili u njihovoj domeni.Endeavour

    Otkud ovo? Gdje to piše u Statutu?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.