• Papastrumf
    10k

    Očito da nije sve jasno s vlasništvom jer zašto bi uopće onda Grad i Vlada pregovarali s Crkvom oko obeštećenja!? Ja ne znam kakve oni međusbne ugovorne odnose imaju, ali vidim da si ti popio svu pamet svijeta pa bi bilo dobro da im kažeš da Crkva ne polaže nikakvo pravo na česticama tamo i neka slobodno raspišu međunarodni natječaj.

    Inače, da je sve ovako banalno kao što ti pišeš, valjda bi Kaptol rekao u jednom trenutku da ne polažu nikakvo pravo na česticama i da ih se ne petlja u to, ili?

    Zato imaju Kranjčevićevu čistu 1/1 pa ćemo vidjeti što će tu napraviti. Tu nema izgovora.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Očito da nije sve jasno s vlasništvom jer zašto bi uopće onda Grad i Vlada pregovarali s Crkvom oko obeštećenja!? Ja ne znam kakve oni međusbne ugovorne odnose imaju, ali vidim da si ti popio svu pamet svijeta pa bi bilo dobro da im kažeš da Crkva ne polaže nikakvo pravo na česticama tamo i neka slobodno raspišu međunarodni natječaj.Papastrumf

    Kojeg si ti vraga popizdio oko ovog meni nije jasno.
    Niti sam napisao da Crkva ne polaže nikakvo pravo niti mislim da sam popio svu pamet svijeta, samo me zanima o čem se radi, jer oni mogu još mjesecima pričati da razgovaraju sa Crkvom.

    Živčeke u torbicu malo.
  • Nino Bule
    11.6k

    Google is your friend, evo izjave gradonacelnika na samom pocetku pokretanja price oko stadiona

    "Ništa ne možemo riješiti dok se ne riješi ono što se 30 godina nije riješilo, a to su imovinsko pravni odnosi u Maksimiru, i dalje su u povratu Crkvi parcele gdje bi trebao niknuti stadion."

    Dakle valjda od 1997. je crkva u postupku povrata cak 20% zemljista na kojem je danasnji stadion, parking, tereni i imaju neke dokumente na kojima temelje to inace bi ova prica davno bila gotova
  • Mali Zeus
    9.8k
    ↪Mali Zeus
    Google is your friend, evo izjave gradonacelnika na samom pocetku pokretanja price oko stadiona

    "Ništa ne možemo riješiti dok se ne riješi ono što se 30 godina nije riješilo, a to su imovinsko pravni odnosi u Maksimiru, i dalje su u povratu Crkvi parcele gdje bi trebao niknuti stadion."
    Nino Bule

    Hvala na normalnom i pristojnom odgovoru. :up:
  • deda
    28.1k
    Stvar je vrlo jednostavna. Crkva je zemljište donirala davnih dana uz nedefinirano pravo obeštećenja na koje se pozivaju i dok im se ne da kompenzacija zemljište nije pravno čisto.
  • masacusec
    3.1k
    Imamo situaciju u kojoj su stranke u postupku (na ovaj ili onaj način) službeni Grad Zagreb i Crkva.
    Kohabitacija teško ostvariva!
  • Patak
    2.2k
    A da postoji neko pravo na to zemljište valjda bi bila zabilježba u gruntovnom izvatku ili neki teret kojeg ja ne vidim. Iako moguće ne znam detalje...
  • deda
    28.1k
    To je neki dokument kojeg je Hrvatska država priznala, a Juga ne. Zato nema zabilježbe.
  • Mali Zeus
    9.8k
    A da postoji neko pravo na to zemljište valjda bi bila zabilježba u gruntovnom izvatku ili neki teret kojeg ja ne vidim. Iako moguće ne znam detalje...Patak

    Pretpostavljam zato jer se dogovaraju o naknadi Crkvi, a samo zemljište nije predmet postupka, jer je izgrađeno pa nemaju više pravo na povrat, pa zato nema zabilježbe u ZK nikakve. Meni je isto na prvu to bilo čudno, da ništa ne piše.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Plenković.

    - Ovo je projekt kod kojeg neće biti varijanta postavljanja kamena temeljca pa da se to zaboravi. Ovo će se stvarno dogoditi. Osim toga, uznapredovali su i razgovor sa Zagrebačkom nadbiskupijom oko rješavanja imovinsko-pravnih pitanja glede stadiona u Maksimiru. Mi ćemo u četvrtak, na sjednici Vlade, proglasiti stadione od nacionalnog značaja i to će tek biti prva faza naše brige o stadionima, da ljudi ne pomisle da smo zaboravili ostale gradove. A krenut ćemo s Maksimirom i Poljudom jer su to dvije nogometne arene ključne za većinu važnih utakmica hrvatske nogometne reprezentacije.
  • Neki tip
    19.4k
    Nemam sumnji da će se stadioni graditi (Maksimir) i obnavljati (Poljud).
  • Jaro
    5.7k
    Nemam sumnji da će se stadioni graditi (Maksimir) i obnavljati (Poljud).Neki tip

    Oce, sad 2025., 2030. Ili 2100. je pitanje...
  • BornaPŽ1986
    1k
    Previse skepticizma oko ove teme. Nije to sve tako jednostavno ocito ali unazad godinu dvije ta tema je stalno aktualna i vjerujem da se radi na tome. Ove godine je dosta toga receno u medijima i ocito da ide nabolje tako da nisam za ove fore da ce to biti za 100 godina. Kad bude bude ali necemo sutra vidjeti bagere kako je vec receno.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ako do kraja 2025 doživim utakmicu na novoj Kranjči a 2028. na novom Maksimiru smatrat ću se sretnim.
  • xyz
    840
    ''Vlada će sutra na sjednici proglasiti sportskim građevinama od nacionalnog interesa Gradski stadion Maksimir u Zagrebu i stadion Poljud u Splitu!

    Tom odlukom stvara se pretpostavka za sufinanciranje izgradnje, obnove ili rekonstrukcije stadiona, u skladu s osiguranim sredstvima u državnom proračunu, i to putem pozivnog natječaja.''
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.