• 77
    62
    Postoji dobra volja, rada boric ce prerezat vrpcu a mile kekin ce nam pjevat
  • Ali
    1.9k

    Sve više mi zvučiš kao "član stranke", ali nemam razloga ti nevjerovati da nisi dio njihove ekipe. Samo kažem da tak zvučiš.

    Za kranjču, danas je 20.05.23. ti prenosis i vjeruješ da će sve biti na kranjči gotovo do 01.01.25. ???
    Gle pisao sam tu gore da ova ekipa jednu prometnicu na ravnicama od 300m drži zatvorenu za promet od 30.01.23. i još nije gotova. Dakle asfalt promijeniti i malo instalacija ispod im treba skoro 4mjeseca.
    A gdje je natječaj za projekt, pa natječaj za odabir izvođača, pa se nadje nezadovoljni građevina i sruši natječaj.... Da je danas raspisan natječaj a nije, do 01.09. nemre bager krenuti.

    Prije će grad VG zgotoviti kamp za hns sa malim stadionima i dvoranom neg Zagreb kranjču modernizirati.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Ako stvarno ispune obećanje - znači proljeće 2024/25 na novoj Kranjči i Maksimir u procesu rušenjaBosskovitz

    ja ti odmah mogu reći da se to neće dogoditi!

    nemoguće je odraditi procese natječaja za projektiranje (idejno rješenje + glavni i izvedbeni projekt), obaviti posao samog projektiranja, provesti proces natječaja za izvođenje, proces natječaja za stručni nadzor, proces natječaja za vođenje projekta, odabrati sve sudionike, provesti proces žalbi i čega sve ne, uvesti sve sudionike u projekt i dovršiti gradnju/obnovu stadiona u tom periodu.
  • DrawTube
    2.9k
    Tužno je slušati naglabanja a lopata i bagera nema, ali ova vlast, koliko god anemična , je opet bolja od Bandita koji je pompozno najavljivao Plave Vulkane i stadione od 60 000 mjesta. Čak su i ušli u konkretne razgovore s klubom
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Tužno je slušati naglabanja a lopata i bagera nema, ali ova vlast, koliko god anemična , je opet bolja od Bandita koji je pompozno najavljivao Plave Vulkane i stadione od 60 000 mjesta.DrawTube

    što znači bolja?
    bandić je od grada napravio kleptomansko-kriminalno-nepotističku prčiju...koja je imala mali milijun parcijalnih interesa. međutim, tamo nisu sjedili notorni debili..ajd se ti probaj baviti takvim stvarima 20 godina i više-manje uspešno to sve izmanevrirati i ne završiti u ćuzi. što god mislili o hrvatskoj, mi smo zemlja u kojoj je doslovno pao premijer i završio u zatvoru!

    međutim, čak i u to crno vrijeme...sve službe i komunalne usluge građanima su bile bolje!
    ovo danas je sprdnja...doslovno hrpa nesposobnih jedinki, financirana od strane stranih agendi, koja nije sposobna za doslovno ništa.
  • DrawTube
    2.9k
    znaci odlično je da su bili usavršeni i istrenirani u tome da kradu?

    onda se idemo na idućim izborima vratiti u razdoblje Wca od 200 tis kuna i žičara koje su skuplje 5x od švicarskih. Neka je krao ali je I nama dao

    Nisam ja TTov i nadam se da iduće izbore dolazi bolja opcija ali barem više nemamo glupe izjave o gradnji Bernabeua u Sesvetama

    Ovo smatram nekakvim međukorakom. Nakon 20g kriminala mora doć jedna nesposobna vlast koja će na sebe preuzeti teret svega unišenog i ostati jedan mandat. Onda idu konkretne opcije i vlasti
  • db-izbjeglica
    12.8k
    to nitko nije rekao...
  • Fanboy
    2.2k
    Bandić je nakon 15-ak godine vladavine dobivao 50% na izborima i meo konkurenciju, njegov pad je krenuo kada se suprotstavio drugoj struji SDPa tj. bivšoj komunističkoj kliki koja je nominirala Josipovića za predsjednika...Nakon što se kandidirao mediji i politika se obrušila na njega. Do tada je snimao sa Knjazom koledžicom po Svijetu i bio među omiljenim političarima, opet kažem sve to nakon 15-ak godine vladavine...To ga ne amnestira lopovluka i onoga što je bio, ali Tomašević je u manje od dvije godine pokazao sve negativno što političar može od patološkog laganja, podržavanja totalitarizma i sličnih režima, jednoumlja gdje zatire prava drugim ideološkim grupama, nepotizma i loših kadrova, optužbi za korupciju od strane ljudi koje je sam postavio u Holding, kaosa sa smećem i košnjom, perkršenim obećajnem o famoznom micanju Pripuza itd.

    Ne postoji ni jedan jedini razlog zašto će Tomašević napraviti stadion, već sam pisao prije izbora on je postavljen radi idologije, u njegovu kampanju je uloženo masovno love prvenstveno kroz medije i on na ideološkom planu odrađuje posao jer zato je i postavljen...

    Što se tiče nekih opravdanja "pa ni vlast prije njega to nije napravila" je besmislena. Hrvatska nije u istoj poziciji kao proteklih 30-ak godina, standard je nikad bolji, love je nikad više, imamo EU fondove, HNS kao savez ima nikad više love, Dinamo posluje sjajno, hrpa stvari je itekako uređenija, UEFA bi pomogla...Tamo 90-ih smo imali rat, Tuđman je brzo otišao, kasnije smo od 2008-2016 bili u ekonomskom krizi...

    Imamo komplet gradove gdje se rekonstruiraju građevine iz 17, 18 stoljeća od Varaždina do Bjelovara, to nikad nije bilo jer su projekti enormno skupi. Danas je sve to moguće jer love ima, EU fondovi postoje. Stadion je svaki dan sve stariji i stariji, samim time je u sve gorom stanju. Na kraju svatko od nas može naći neki razlog i reći "mene ta stvar" nije važna. Šta nekog u Sesvetama briga jel u Trešnjevci imaju tople vode ili nemaju...

    Stadion je itekako važno pitanje grada, govori o statusu, o važnosti koliko vlast brine za grad i ipak sport kao važan čimbenik svakog društva. To je i poanta društva da gledamo interese jednih drugih, a ne da smo sebični i samo vlastitu korist. Ni ja nisam neki posjetitelj kazališta, ali to ne znači da smatram kako kultura nije važna, da nam kazališta ne trebaju ili da trebaju biti u lošem stanju. Nema te stavke u društvu koje su nekima važne, a drugima nisu...Međutim, to znači biti solidaran i imati empatije prema problemima drugih jer jedino tako zajednica opstaje.
    Oni svojim aktivizmom razaraju zajedništvo i sve više ljude dijele...Ne vidim tu neki pomak, a u laganje im nije strano tako da na takve stvari ne nasjedam.
  • 77
    62
    Stim da je stadion trenutno jedva funkcionalan i pitanje je dokad, tako da nije za uspoređivat onda i sad
  • Ali
    1.9k
    Ma meni je pun kufer ekipe koja kad dodje na vlast u 80% izjava se referira i uspoređuje sa prošlom vlasti.

    Tak su oni i nakon smrti Tuđmana, izmislili cijeli pojam "detudjmanizacija" i cijeli mandat pričali kak je bilo prije.
    Tak i sad... evo mi nismo ali nije ni bandic. Jebe me se za bandica, nema ga, čovjek je mrtav, kakve ja koristi imam od usporedbi sa mrtvacem.

    Tak i tu na forumu na svako drugoj stranici gdje smo više ludi svi od praznih obećanja o gradnji stadiona se stalno ubaci post tipa "a je, kaj je bandit napravio"... i ode rasprava u tom smjeru. Nismo tu u kampanji, nego navijači Dinama koji žele djela na svom stadionu.

    Opravdanja i obećanja nam ne trebaju, a posebno ne "tak je bilo i prije" zato ste sad vi na štihu kaj prije nije bilo dobro. Ak neznate i nemožete, maknuti se i recite mi to ne možemo, nemojte nas farbati i zavlačiti.

    Jesu očistiti sve čestice na donjim sveticama u gruntovnici od svih upisa. Jesu sve k.č. na terenu stadiona Maksimir 1/1 na ime Grad Zagreb ?
    Ako nisu kad će biti ?

    Ta faza nema nikakve veze ni sa statutom, ni sa antolicem ni bez njega. Kad taj papir nabave onda mogu pričati dalje o radovima, izvođačima investitorima...
  • Bosskovitz
    7.5k


    Gle, ja svoju političku orijentaciju ne skrivam. Ja sam liberal, stranke koje su meni bliske su francuski Rennaisance, nizozemski VVD, njemački FDP... zajebano je biti liberal u zemlji koja malo toga ima s liberalizmom, ali kod nas su mi najbliže stranke Fokus, Hrebak iz HSLS-a, donekle možda Centar. Nisam član ni jedne stranke, pa tako ni Možema koji je za mene previše ideološki zelen, previše ekonomski socijalan i previše generalno licemjeran.

    Ali stojim iza onoga što sam rekao: kladim se da će Tomašević u 4 godine mandata napraviti za stadion više od Bandića u 20 godina, bez obzira što od toga neće politički profitirati uopće.

    Sve ostalo - malo smo zaglibili dugo u politiku, to je za drugu temu.
  • Patak
    2.2k
    Bandić je klubu dao 330 milijuna gradskih kuna kroz razne kanale. Nek tetejac da 100 milijuna sadašnjoj upravi pa ćemo graditi...
  • Nino Bule
    11.4k

    Kroz koliko godina je dao 330 mil kuna? Za koje su svrhe dani? Di su zavrsili? O temi stadiona treba ozbiljno raspravlja a ne sa doskocicama bit najpametniji.

    Zaboravite na novce iz proracuna grada za stadion, em je grad u slaboj fin situaciji, em ne postoji bas ni blizu dovoljna kriticna masa koja bi to pritiskala a zauzvrat bila bitna na izborima pa da bi to bilo isplativo ijednom gradonacelniku.
  • Patak
    2.2k
    To da je grad u slaboj financijskoj situaciji ne vjerujem. Proračun je nikad veći, 2,2 milijarde eura. Za to koliko je novaca iz grada stizalo klubu ima raznih proračuna. Evo jedan...

    https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/izracunali-smo-koliko-je-nasih-milijuna-poklonjeno-mamicevom-dinamu/2268461.aspx
  • Nino Bule
    11.4k

    Gradski proracun funkcionira tako da dvije trecine samo prođu kroz grad a idu na place svih silnih uposlenika skola,vrtica,bolnica,domova zdravlja,itd. Diskrecijsko trosenje je mali dio tih 15 mil kuna i realno nema trenutno prostora za financirat stadion.

    Sto se tice clanka nisi mi ga morao ljepit, i dan danas dinamo dobiva od grada novce i treba dobivat, a 330 milijuna kuna treba stavit u kontekst kroz koliko godina je dobiveno i za koje namjene, i ono najbitnije koliko je zavrsilo po dzepovima mamica i bandica (koji je novce kakti dao).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.