• Ali
    1.9k

    Ma ništa od toga na toj adresi. Oni su ušli u predizbornu kampanju za parlament. I nema šanse da netko sad pokrene lokalni projekt i to u Gradu dje inače ne dobije neki velik broj zastupnika. A kako su skrojene izborne jedinice više bi izgubio u Dalmaciji i Slavoniji jer bi ga tamo napali za takav potez.

    Tako da sad je prilika za ići sa pritiskom nprema gradonačelnika jer je on u komfor zoni jer su mu slijedeći izbori relativno daleko i nebi pokretanjem radova na stadionu izgubio ništa bitno u svojoj glasackoj bazi a i dobro mu došlo malo skretanja sa nagomilanih neriješenih problema.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Imao sam eto priliku da dosta neformalno, u nekom relativno zajedničkom društvu, pričam s Tomaševićem prije nekoliko mjeseci baš o stadionu i čovjek zaista želi riješiti taj problem. Doslovno je pričao kako ga je sram tog stadiona kad god dolaze neki stranci i da je milijun zavrzlama oko njega, ali da se najiskrenije nada da će do kraja godine to biti riješeno s gradske strane - znači riješeni papiri i spremno da se koncesija prebaci na klub. Jedna od pretpostavki za to je i da klub ima novi statut.

    To je dublja priča jer svi mi koji malo detaljnije pratimo funkcioniranje kluba znamo što je Barišićev cilj već godinama - privatizacija Dinama. Za privatizaciju je rješenje pitanja stadiona nužno, a s druge strane grad mu ne želi dati koncesiju doslovno u ruke - što bi se dogodilo s njegovim 40-40-10-10 prijedlogom statuta.

    Tako da ne želim glumiti ovdje đavoljeg odvjetnika Tomaševiću, ali cijela priča oko stadiona je puno kompleksnija od same njegove volje i želje.
  • Tundra
    518

    Vjerujem da bi on mnoge probleme grada htio riješiti, ali je jednostavno nesposoban i podkapacitiran isto kao i cijela njegova ekipa.
  • Ali
    1.9k


    znači riješeni papiri i spremno da se koncesija prebaci na klub. Jedna od pretpostavki za to je i da klub ima novi statut.

    Statut kluba je jedna stvar, a čisti papiri u zemljišnim knjigama 1/1 na ime Grad Zagreb su druga stvar.

    A ak si prenio njegove riječi točno da je pretpostavka da se riješi ovo prvo da se prije toga završi ovo drugo.

    To ja čitam ovak, držim u ladici kao politički pritisak na nekoga i ako taj netko ne odradi kako sam ja zamislio, ovo prvo neće krenuti. A ovo prvo da sutra krene nemreš za godinu dana riješiti jer je to sud i tamo postoje neki rokovi i pravila.

    Dakle kad slijedeći put budete neformalno ćaskali uz kavicu, prenesi mu da je s....a i obećanko kao i onaj rahmetli prije njega.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Kao što sam napisao, nezahvalna je situacija da ga branim jer nit sam za njega glasao nit sam mu PR, ali za razliku od prošlog gradonačelnika koji je grad vidio kao neograničeno more prilika za izvlačenje novca zagrepčana u privatne džepove i podizanje spomenika samome sebi, ovaj zaista želi napraviti neke dobre stvari. Da je najsposobniji - nije, to je svima jasno. Ali mu je obraz čišći nego što je onom bio kad je bio beba.

    I da, naravno da je politički pritisak. To je vrlo otvoreno rekao još prije izbora - demokratizacija kluba ako klub želi da mu grad pokloni koncesiju na vlastitu imovinu. Na stranu što apsolutno podržavam ideju o demokratizaciji, moralno je i etično samoubojstvo dati nešto što je vrlo vrijedno vlasništvo građana Zagreba organiziranoj skupini kriminalaca koja se kontrolira od strane čovjeka koji je u bijegu, pravomoćno osuđenog što je krao novac i varao državu. Ne samo moralno i etično samoubojstvo, nego i nešto potencijalno protuzakonito. A ni ja ne želim da ostanemo kratkih rukava i da Barišić na zadnjoj stanici prije Mirogoja privatizira Dinamo jer u ovom trenutku, ta privatizacija neće ispasti nikako dobro po klub jer će u njega i formalno ući ili se vratiti najveći društveni šljam ove (i susjedne nam) države, a kad šljam drži dionice - nema tog prosvjeda, presude ili pritiska koji će ih istjerati iz kluba. Zato našu imovinu, imovinu građana grada Zagreba treba dati klubu da zajedno s gradom, državom i eventualno privatnim investitorima sagradi reprezentativni, novi stadion; ali ju nitko ne smije dati u ruke Mamiću, Barišiću i ostalim kriminalcima da rade s njom kaj god hoće bez ikakvog sustava demokratske, transparentne kontrole.

    Kao što sam rekao, to je dosta kompleksa situacija i za ljude koji se bolje snalaze u takvim stvarima od Tomaševića. No vidjet ćeš, i takav nesposoban kakav je, napravit će do kraja mandata za taj stadion više nego kaj je pokojni napravio u 20 godina. Zato kaj ti je onaj šmekao ego i šopao te renderima Maksimira, Plavog Vulkana, 3LHD Kajzerice i sličnim photoshop lizalicama, a u stvarnosti nije napravio apsolutno ništa - čak ni riješio zemljišne knjige.
  • The Undertaker
    4k
    Ja isto mislim da načelna volja postoji. Tu je najmanji problem. Međutim, i gradonačelnika treba pritiskati da stadion mora napraviti. Kako će to uraditi je njegov izbor i problem. Ako je situacija oko Dinama komplicirana pa ne želi dati gradsku imovinu "sumnjivim" tipovima neka ga onda sam napravi. Ne zanima nas proces već rezultat. To bi trebao biti načelan stav svih kojima je izgradnja stadiona u interesu.
  • Patak
    2.2k
    Zaboravite na stadion s ovom ekipom. Imaju oni svoje globalističke zadatke koje moraju odraditi za svoje gospodare koji su ih financirali svih ovih godina i postavili na vlast, a za ostalo su nesposobni.

    I ne nisu čisti kao bebe, jesu li segregirali građane kao najgori totalitaristi na dočeku nove godine i zagovarali druge necivilizacijske "mjere"?
  • xavier
    11.1k
    Ova vlast mi sigurno nije ideološki bliska, nisam glasao za njih i nisam zadovoljan brojnim njihovim potezima i stavovima. No to je jedan par rukava, a sasvim je drugi biti objektivan oko pitanja stadiona.

    Netko bi po retorici ovdje zaključio da su prošli gradonačelnik u svojih 20 godina i oni prije njega u 10+ godina čuda radili po pitanju stadiona i sad je sve to stalo dolaskom Možemo.

    Naravno da bih volio da sve to ide brže i da su informacije transparentnije, ali ovo je prvi put da stvarno postoji želja napraviti nešto.
  • Dautbegović1
    92
    Kranjčevićeva će biti najbolji pokazatelj "želje" da se nešto napravi.
    Tu te ni statut ni ništa drugo ne sprječava da kreneš radit
  • xyz
    840
    Kaže se da onaj tko želi nešto napraviti će naći način, a onaj tko ne želi će naći stotinu izgovora. Senf i ekipa potkapacitiranih drugova ne bi bili u stanju adaptirati svoj stan, a kamoli neki stadion. Njihov izbor je još jedan eklatantan primjer kako se ljude lako medijski izmanipulira i kako društvenim životom upravlja kamarila nesposobnih dosadnjakovića koji ne znaju da li bi kakili ili piškili. Žalosno je da u Zagrebu ne postoji autentična politička opcija koja okuplja prave purgere i koji bi se uhvatili u koštac sa stvarnim potrebama grada i njegovih građana.
  • 77
    62
    Stadion je polu zrušen, normalno bi bilo da imaju volju gradit novi...imaju li stvarno volju? Sta misle njihovi glasaci o tome? Cak mozda tt i bi nesto, al ovi oko njega jako tesko
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ne znam, vidjet ćemo. Početak radova na Kranjčevićevoj je najavljen za drugu polovicu ove godine, a sve bi trebalo biti gotovo do kraja sljedeće godine kada se očekuje da se krene s rušenjem Maksimira. Timeline imamo, sami su si ga zadali, ajmo vidjeti koliko će isporučiti. Jer ako isporuče baš sve kaj su obećali, sljedeće lokalne izbore ćemo dočekati igrajući na novom, modernom stadionu u Kranjčevićevoj s Maksimirom u procesu rušenja i čišćenja, a potencijalno i odabira arhitektonskog rješenja novog doma.

    KPI-evi su postavljeni. Kako isporuče, tako ih treba tretirati na izborima. Stvar je vrlo jasna.
  • xavier
    11.1k
    Kako isporuče, tako ih treba tretirati na izborima. Stvar je vrlo jasna.Bosskovitz

    Bojim se da je stadion na žalost jako malom postotku glasača bitna stavka. Zapravo ima puno ljudi koji po tom pitanju imaju stav "nek si sami grade stadion ako ga žele".
  • Bosskovitz
    7.5k


    Naravno, za njih je stadion problem na kojem ne mogu politički profitirati. Ako stvarno ispune obećanje - znači proljeće 2024/25 na novoj Kranjči i Maksimir u procesu rušenja - to je više no što vjerojatno 99% nas Dinamovaca očekuje, rješavanje gordijskog čvora starog desetljeća kojim se nije htio baviti ni Bandić, ni SDP, ni HDZ... koliko će ljudi s ovog foruma dati glas Tomaševiću ako ispuni sva obećanja oko Maksimira, kaj bi bio tektonski pomak oko najvećeg problema našeg kluba nakon Mamića, gotovo revolucija za nas?

    Pa neće puno, budimo realni. Među ljudima kojima je novi stadion bitan politički cause ima jako malo glasačkog tijela zeleno-lijevih opcija, a nema baš ni puno onih koji bi Tomaševića nagradili glasom za to što bi napravio jer im se ne sviđa iz ideoloških razloga. Neće Tomašević imati neku političku korist ni od Kranjčevićeve ni od Maksimira, kaj je malo tužno ali je istina. Činjenica da bez obzira na to on i dalje radi na stadionu, što je politički dosta glup potez, po meni zaslužuje određeni respekt.
  • xavier
    11.1k
    Neće Tomašević imati neku političku korist ni od Kranjčevićeve ni od Maksimira, kaj je malo tužno ali je istina. Činjenica da bez obzira na to on i dalje radi na stadionu, što je politički dosta glup potez, po meni zaslužuje određeni respekt.Bosskovitz

    Upravo to je bila poanta onog mog prvog posta :up:

    Možeš ih voljeti ili ne i možeš im spoticati puno drugih stvari, ali prozivati iz zbog stadiona na način "naravno da ovi neće..." (dok nitko drugi 30 godina nije napravio ništa) stvarno nema smisla.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.