• db-izbjeglica
    13.2k
    Na što bi to ličilo...
    Kakav nesklad je bio u planu, u više verzija.
    Rušenje svega do temelja nema alternativu.
    NORTE

    Izgledalo bi OK! Bila bi to stadiončina za 60 000 ljudi. Što se tiče nesklada, postoji hrpa takvih stadiona, čak i neki od najboljih klubova na svijetu igraju na stadionima koji imaju različite tribine. Pogotovo engleski klubovi...
  • Infinity
    15.3k
    Postoji stadion s upravo takvom tribinom. Krov do terena, a tribina 'sto metara' od gola.

    Allianz Parque, Sao Paulo, Brazil
    Kapacitet: 43,713 sjedecih mjesta
    Cijena izgradnje: 181 milijun eura
    Ugovor s Allianzom: 85 milijuna eura na 20 godina

    jwxydmsmffir6kwi.jpg

    rt5mq5mgb1grwy9v.jpeg


    Nije mi bas po ukusu, al sumnjam da bi se sutra bunili da dobijemo ovakav stadion. Ja inace volim da su stadioni malo 'sakati', jer ih to izdvaja i cini jedinstvenim pa bi ovo vjerojatno prihvatio lakse nego vecina.
  • xavier
    11.2k


    Nije tribina trebala biti takva po planu. Po vanjskom obliku da (3 ravne i jedna zaobljena), ali donji dio juga je trebao biti ravan, uz teren, kao i ostale tri.
  • Infinity
    15.3k
    Nadovezao sam se na kolegu koji je mislio da ce biti takva. Vec su mu bili odgovorili kako je trebalo biti, ali mi je palo napamet da stadion i s takvom tribinom moze biti dobar.
  • Time
    580
    Šta kažete za stadion u Salzburgu ?
  • SAS1987
    13.7k
    Šta kažete za stadion u Salzburgu ?Time

    Ima cetiri tribine i ispod glavne tribine nema mreže za krumpir koja zaustavlja beton. Meni je dobar.
  • Infinity
    15.3k
    Zapad dolje je kod nas znao biti jako brzo rasprodan. Sigurno da je na to utjecao broj ulaznica podijeljenih sponzorima, ali bi i na novom stadionu bila ista praksa i veca potraznja za zapadom.

    Iz tog razloga stadion u Salzburgu ima manu.

    fwth89sjkqxiuekr.jpg

    Ovakav neki VIP mi je cak fora, ali zapad ne smije biti najmanja tribina.

    Druga stvar sto bi ga pored ovakvog Maksimira ja sutra odmah potpisao, ali bi neka studija o popunjenosti tribina morala postojati, te prema istoj smisljati koje tribine ce biti vece, a koje manje, ako se nece ici na neku jednostavnu verziju s cetiri tribine jednake visine.
  • xavier
    11.2k


    Mi sve gledamo iz perspektive Maksimira, a koja je na ovakvom stadionu realno razlika između zapada i istoka? :nerd:
  • marcio amoroso
    33.1k

    Na ovakvom je razlika što se na zapad može, a na istok ne može :joke:
    Inače je razlika što se do zapada može doći autom i parkirati doslovno ispred ulaza na tribinu. Posebno na manjim utakmicama imaš skoro VIP parking.
  • Tundra
    529
    Šta kažete za stadion u Salzburgu ?Time

    Meni je iskreno odličan. Ne bi imao ništa protiv takvog Maksimira.
  • Klenx
    4.3k
    Stadion u Salzburgu prejednostavan, beton, ubušeni nosači sa stolicama, kroz i amen

    Ništa više ni ne treba nama, izvana izgleda kao skladište
  • SAS1987
    13.7k
    Meni je iskreno odličan. Ne bi imao ništa protiv takvog Maksimira.Tundra86

    Nije loš al ak bi već gradili stadion na dvije etaže od recimo 30k bi želio:
    - Da zbog atmosfere etaže nemaju "overlay" kao što imaju tribine u Salzburgu (primjer fotografija ispod)
    - Sjever na jedan nivo
    - Omjer tribina (nivo dolje / gore) takav da je kapaciteta nivo dolje cca 10 000 a gore cca 20 000 i po mogučnosti neke plahte / panele sa kojima vizualno zatvoriš gornji nivo za sve tekme sa posjetom manjom od 10k. To napravi jako veliku razliku u "match expirience" jer je na svaki tekmi skoro "pun" stadion.
    - Nama treba "zapad" (gore + dolje) od minimalno 4k + VIP lože (jer je vjerovatno drugčiji profil ljudi koji su prije išli na istok i zapad (dolje).
    m62rmnusn16cw06q.jpg
  • Salva
    2.4k
    - Sjever na jedan nivoSAS1987

    Nešto kao Signal Iduna možda? Njima su sve tribine na dvije etaže osim navijačke ili se varam?
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Poslije svake veće utakmice je dosta upisa kako na sjeveru ima svakakvih šabana, jazavaca, koji ne navijaju, slikaju, snimaju, ne oblače se kako treba i slično...

    Ima li uopće potrebe za navijačkom tribinom preko dvije etaže? Odnosno, ima li u zagrebu i među navijačima dinama toliki broj ljudi koji bi i na velikim utakmicama htjeli biti na navijačkoj tribini i napunili istu?

    Ja osobno mislim da nema potrebe za navikačkom tribinom većom od 2500- 3000 ljudi. BBB-ima je bolje bez uplita ostalih, a i ostalima je bolje imati nenavijačku tribinu, jer očito samo žele pogledati utakmicu, a nisu u ultras điru.
  • NitkoBitan
    13k
    Ja osobno mislim da nema potrebe za navikačkom tribinom većom od 2500- 3000 ljudi. BBB-ima je bolje bez uplita ostalih, a i ostalima je bolje imati nenavijačku tribinu,db-izbjeglica

    1. Niti na jednoj navijackoj tribini u Europi ne navija apsolutno svaka osoba na tribini 90 minuta.
    2. Potencijal sjevera (odnosno BBBa) je barem duplo veci od tih 2500-3000 mjesta (stadion se gradi za 50+ godina, tko zna sta nosi buducnost), da imamo normalan stadion sa tribinama do terena i sjever bi bio atraktivniji (akusticniji) te bi vise ljudi na njega htjelo dolazit. Takvim malim kapacitetom bi ogranicio razvoj grupe.
    3. Ne znam kako si ti mislio uklopit tribinu od 2500-3000 mjesta u stadion od 25-30k mjesta, na sta bi to licilo? Jesi mozda mislio dvoetazni sjever gdje bi donja etaza imala 3000 mjesta? Dvoetazna tribina je opcenito gora za navijanje od jednoetazne + lakse je radit koreografije na jednoetaznoj i ljepse je vizualno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.