• db-izbjeglica
    12.6k

    da, dio su podjelili i igrači među sobom.
  • The Undertaker
    3.9k
    Nebitno. Poanta je da nitko od pretendenata za gradonačelnika u biti ne želi graditi jer si svi stavljaju neke osigurače i uvjete, za budući uzmak.
  • xavier
    11.1k
    Poanta je da nitko od pretendenata za gradonačelnika u biti ne želi graditi jer si svi stavljaju neke osigurače i uvjete, za budući uzmak.The Undertaker

    To je jasno, ali ti kažeš da kako znamo da će buduća uprava kluba željeti graditi stadion.

    Ja ti kažem da ova uprava kluba sigurno to ne želi. Nismo baš mala djeca da ne bi shvatili da je sve ovo do sad bio samo pritisak na grad, a nikako namjera trošenje vlastitog novca iako se trude ostaviti drugačiji dojam.
  • The Undertaker
    3.9k
    Naravno da ne želi jer bi klub "poskupio" za privatizaciju ako bi imao i neku imovinu. Da je Dinamo privatiziran, stadion bi bio davno izgrađen.
  • SAS1987
    13.2k
    Po meni bi se u igru trebao uključiti i HNSbbbjura

    HNS je za Pampas dao milijun eura. Ak bude jednog dana dinamo sam finacirao stadion je bolje da se taj mizerni novac odbije i masno im se naplacuje svaki najam stadiona. Npr pola milje € po utakmici repke. Pa ili nek plate ili nek igraju negdje drugdje.
  • Infinity
    15.2k
    Pretpostavljam da HNS i sad placa najam stadiona, barem se ovdje kod nas u BiH placa. Cini mi se da je Bilino polje 30.000KM po utakmici, al nisam siguran.
  • SAS1987
    13.2k
    Cini mi se da je Bilino polje 30.000KM po utakmiciInfinity

    Za 15k€ po utakmici nek igraju na parkirištu stadiona u Sesvetama.
  • Neki tip
    19k
    HNS je za Pampas dao milijun eura. Ak bude jednog dana dinamo sam finacirao stadion je bolje da se taj mizerni novac odbije i masno im se naplacuje svaki najam stadiona. Npr pola milje € po utakmici repke. Pa ili nek plate ili nek igraju negdje drugdje.SAS1987

    Dinamo treba reprezentaciju i reprezentacija treba Dinamo. A mnogi među nama nismo samo gorljivi kada je riječ o Dinamu, nego barem jednako tako i kad je u pitanju Hrvatska. Ne valja tu nikakav inat i "nek odjebu" spike tjerat. Suradnja može i mora postojati, pa i kad je u pitanju stadion, u bilo kojoj formi te suradnje.

    Plaćao se najam dosad, plaćat će se i ubuduće, a Dinamo je bio i nadam se da će zauvijek ostati domaćin reprezentaciji kad god to bude potrebno. Pod transparentnim i suradničkim uvjetima.
  • SAS1987
    13.2k
    Dinamo treba reprezentaciju i reprezentacija treba DinamNeki tip sa Zapada

    Slažem se, to sto ja hocem kazati ako hns, grad i drzava ne sufinanciraju stadion jer nije javni interes onda nek hns plati najam po komercialnim cijenama, jakve god bile. Nikakav inat nije u pitanju, samo kapitalizam :grin:
  • Nolifer
    6.4k
    HNS je za Pampas dao milijun eura. Ak bude jednog dana dinamo sam finacirao stadion je bolje da se taj mizerni novac odbije i masno im se naplacuje svaki najam stadiona. Npr pola milje € po utakmici repke. Pa ili nek plate ili nek igraju negdje drugdje.SAS1987

    Hvala na objašnjenju. Samo milku? Premalo, slažem se da, pola milje je malo... Al shvaćam kaj se želi reći :wink:
  • Dino
    2.2k
    Kaj je opce to Osjecanima trebalo da uzmu milijun eura i ostanu duznici HNS-u?
    Po mom misljenju, stadion treba samo i iskljucivo financirati Dinamo jer ostale kombinacije dovode klub u situaciju da mora iznajmljivati stadion za neku sicu jednake vrijednosti “parkinga u Sesvetama”
  • Infinity
    15.2k
    Ta milja je mali poguranac od Saveza, ali za milju nisi nikome nista duzan. Dao je Savez milijune na renoviranje travnjaka, pa im nitko nije nista duzan. Nije nitko glup uzeti milijun eura zbog kojeg ces popusit par milijuna u buducnosti. Mada je i tih par milijuna upitno s obzirom da nemam pojma koliko Savez placa najam.
  • Dino
    2.2k
    Ma jasno da nisu glupi, sam velim da je tu neko od njih popusio. Zasto bi HNS davao ista ak zna da nece imat koristi. Okej, zele bit lijepo prihvaceni na novom, modernom stadionu.

    Nebitno, poanta mog posta je bila da nema sanse da bih dao nekom da sufinancira stadion pa ga poslije koristi za manju cijenu najma.

    Na kraju krajeva, mi ni posteni render nemamo, a kamoli da se odlucuje ko bu kaj financiral.
  • NORTE
    8.9k
    Kad izgradnju stadiona zaziva bjegunac pravomoćno optužen za izvlačenje stotina milijuna kuna iz kluba, a uz to slijede nove optužnice još gore po njih (otuđeno je u vrijednosti cijene izgradnje novog stadiona). Eh da se umjesto izvlačenja novca uložilo u izgradnju klupskog stadiona.
  • SAS1987
    13.2k
    Zanimljiv timeline korupcije od 1997 do danas. Svakako vrijedi pročitati mada opet Index malo previše sere po klubu i kada to nije potrebno. Rekonstrukciju je inicirao Tuđman / grad Zagreb (naravno da je bilo u dogovoru s klubom) ali ako grad ide u svojeg vlasništva je normalno da ga sam i financira. A na gradu je da odluči kako će povratiti trošak investicije (klub plača najam stadiona, ako bi barem sjever bio završen velik dio investicije bi se povratio komercijalnim prihodima itd).

    Ili "Kreditom do dodatnih 60 milijuna kuna za Maksimir".. kakve veze ima stadion Maksimir se kreditom koji nije bio namjenski potrošen? Koliko znam je grad Zagreb prije cca 10 godina uzeo golemi kredit za popravak vodovoda a novac je bio potrošen za tko zna što. Nisu valjda krive vodovodne cijevi? :lol:

    Stadion je investicija (ili grada ili kluba) koja nije trošak nego ti novac donosi i još poveća standard života.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-24-godine-za-900-milijuna-nasih-kuna-dobili-smo-najruzniji-stadion-u-europi/2268262.aspx
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.