• xavier
    11.4k
    Čemu uopće komentaranje takvih stvari? Dinamo će ovo, Dinamo će ono...neće Dinamo ništa napraviti s istokom ili bilo kojom drugom tribinom jer nije vlasnik stadiona.
  • SAS1987
    13.9k
    potpuno se slažem.

    Ne vjerujem da se istok uopće može popraviti osim možda za neki preludi novac pa zato ne bi previše ozbiljno uzimao izjave o obnovi istoka. To je sigurno jako skup i kompleksan projekt. Očito je da su i u klubu shvatili da grad odugovlači i da nemaju nikakvu namjeru raditi novi stadion pa sada razmišljaju o opcijama.

    Puno se pričalo da će se s jugom kapacitet povećati na 24 000 mjesta ali nitko ne priča o kvaliteti tih mjesta. Pa tko normalan će kupiti kartu za jug? I sjever gore je skoro pa nemoguće rasprodati. Jedina normalna tribina s dobrim pogledom na teren je ostao zapad dolje.
  • NORTE
    9.8k
    1.800.000 kuna za renovaciju juga nakon potresa. Još 500.000 kuna za gostujući sektor na jugu. Dinamo ulaže i u stadion i Kranjčevićevoj. U planu je i obnova istoka. Istovremeno Osijek odabrao lokaciju i dovršava novi vrhunski stadion dok igra na starom.
  • NORTE
    9.8k
    Nije normalno. Ulaganje jedne kune u ovaj stadion u 2020.godini, a to se misli nastaviti i u idućoj. Umjesto cijelog fokusa na rušenje i(li) izgradnju novog. Ovo me jako podsjeća na Bandićev model obnove cesta, obnovi pa prekopaj i onda zakrpaj. Ništa posebno nisi napravio niti poboljšao ali "netko" je na tome jako dobro zaradio.
  • NORTE
    9.8k
    Kad već obnavljaju Maksimir, što je totalno ludilo, zaista su naumili obnovit i istok. S jugom je kapacitet 24.000, a gostujući sektor bi imao 1.700 mjesta, što je više od predviđenih 5% aktualnog kapaciteta. To će reći da oni zaista planiraju uložiti i u osposobljavanje istoka i njegovim otvaranjem gostujući sektor bi konačno imao 5% kapaciteta svih tribina Maksimira.
  • deda
    29.2k
    Ma to su bedastoće. Jednostavno kure ove iz grada.
  • NORTE
    9.8k
    Jednostavno kure ove iz grada.deda

    Ne bih rekao. Oni ulažu u stadion jer žele u budućnosti pune tribine na Europi, jer one donose veliku zaradu i to su shvatili tek u Bjeličinoj eri. Pandemija ipak nije zaustavila jaki Dinamo i od ljeta tribine možda opet budu pune, posebno na Europi. Svo ovo ulaganje u stadion se može vratiti od prodaje ulaznica. Međutim, problem je nepostojanje plana za novi stadion.
  • Infinity
    15.4k
    Nek naprave novi istok ispod ovog. Milijun eura je kostao istok na Grbavici. Kapacitet 4.266 sjedecih mjesta.

    Izmedju istoka i terena je negdje oko 27-28m, a potrebno je 20m za samu tribinu.

    Nek je prosjecna cijena ulaznice na Europi 60kn i potrebno je oko 25 utakmica s popunjenim kapacitetom da se ta tribina isplati.

    Na kraju svega bi pitali kako ce srusiti stari istok, a da se ne osteti novi :grin:

    PS. Nisam zagovornik ove ideje, samo ju iznosim i malo javno racunam koliko je iz financijskog pogleda isplativo ulaganje u zatvorene tribine, pa cak i gradnju nove, jer je samo zatvaranje veliki udarac.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Da, najlogičnije bi bilo;

    1. raditi novi istok i jug - otvoreni zapad i sjever
    2. novi zapad - otvoreni sjever, istok i jug
    3. novi sjever - otvoreni zapad, istok i jug
    4. gotov stadion

    Kad bi se radio novi stadion na identičnom mjestu.

    Mislim da je to čak izvedivo - Fenerbahce je to radio.

    “ In 1999, the latest round of renovations and capacity increasing projects started. The stands on the four sides of the stadium were torn down one at a time, as the Turkish Super League seasons progressed, and the entire renewal and construction project was finalised in 2006.”

    pzbw5hnazow52ugz.jpeg
  • marcio amoroso
    33.7k
    Ja sam ovu ideju sa gradnjom novih tribina ispred starih iznio davno. Jug i istok se već sada mogu raditi. Do jeseni mogu biti čak i gotove. Kad budu gotove neka urade novi sjever ispod ovoga. Kada završe te tri onda se sruši zapad i uklopi u cjelinu i gotovo.
    Problem je naravno novac. Dinamo neće graditi stadion koji nije njegov, a grad neće da prepiše zemljište klubu. Ukleti krug.
  • Infinity
    15.4k
    Same betonske tribine kakve imamo danas cak nisu ni skupe. Te tri tribine se daju sklepati relativno jeftino.
  • xavier
    11.4k
    Čekaj, vi stvarno pišete o tome. Ovo samo pokazuje pokazuje koliko smo nisko pali nakon godina i godina nerješavanja problema.

    Zašto bi se stadion gradio ovdje i to na taj način kad smo ne znam koliko puta zaključili da je puno logičnije napraviti novi stadion malo zapadnije ili južnije i jednostavno preseliti kad bude gotov.

    Što točno dobivamo ovim građenjem "tribinu po tribinu" na postojećoj lokaciji?

    A klub graditi stadion neće bez grada svakako.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Zašto bi se stadion gradio ovdje i to na taj način kad smo ne znam koliko puta zaključili da je puno logičnije napraviti novi stadion malo zapadnije ili južnije i jednostavno preseliti kad bude gotov.xavier

    Je, to je najnormalnije razmišljanje. I jako racionalno samo me svaki put ipak zazebe kad dodjem u Maksimir. Zadnje sam bio protiv Švedske i Francuske i protiv Feyenoorda pa sad kad često ne možeš tamo ni doći još više shvatiš kultnost tog mjesta i svega kaj se tamo zbivalo.

    Jasno da to nije racionalno, ali da li je itko tko ovdje piše racionalan?
  • marcio amoroso
    33.7k
    Što točno dobivamo ovim građenjem "tribinu po tribinu" na postojećoj lokaciji?xavier

    Dobijamo novi stadion koji je na ovaj način najjeftinije i najpraktičnije napraviti.
  • marcio amoroso
    33.7k
    A klub graditi stadion neće bez grada svakakoxavier

    Ovo je također svima jasno, ionako mlatimo praznu slamu, ali šta ćeš, o racionalnosti je kolega gore sve rekao :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.