• puxigadjurdja
    1.4k

    Budućnost.
    - Osoba iz grada obećava da se do kraja godine raspisuje natječaj za kompletni sportski kompleks Svetice u čijem je centru novi stadion
    - K.Antolić kaže da Dinamo pritišće grad i da žele sudjelovati
    - Kustić kaže da bi i HNS sudjelovao
    - Otto Barić kaže da treba graditi južno od južne tribine bez potrebe za rušenjem starog prije izgradnje novog
    - zaključili su svi da je krajnje vrijeme da se ozbiljno krene u posao.

    Evo neki zaključci. Valjda bude emisija i na YT postavljena pa da se može pogledati.
  • puxigadjurdja
    1.4k
    S tim da postoji mogućnost da sam neke stvari i krivo čuo/razumio.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Znači ništa od onog nacionalnog stadiona koji financira dijaspora?
  • mileni
    93
    čudo jedno kak su gradnjom bez dugoročnog plana ujebali cijeli kompleks zbog bazena na sredini....
  • deda
    27.5k
    Samo bih se glasno nasmijao na onu cifru od 50 milja. :rofl:

    Ako se to ikad realizira, garantiram da neće biti ispod 150.
  • serbus
    3.5k


    Došlo je do nesporazuma mi smo pričali u eurima a oni su mislili da je riječ o kunama. Ali što je tu je mi sad moramo dovršiti da ne ostavimo djeci u nasljeđe ono što smo mi dočekali. Tako nekao očekujem početak priopčenja.
  • SAS1987
    13.3k
    do kraja godine raspisuje natječaj za kompletni sportski kompleks Sveticejosipbbb

    Odlican timing... Do izbora će zavrsiti natječaj, Banderas ce "pojesti" i ovaj problem i hvalisati se u kampaniji.
  • flexXy
    1.9k
    Kao sto SAS kaze, u Zagrebu su svi problemi i bitni projekti rjeseni pol godine prije izbora, a nakon njih se prestaje pricat o svemu.
  • SAS1987
    13.3k
    - Lik iz grada je jasno kazao da će se napraviti natječaj a ostalo nakon što se "smiri covid i poboljša gospodarska situacija". Znači radit će natječaj a od projekta ništa do nekih boljih vremena (nek se netko drugi zajebava s projektom, pogotovo ako izgube izbore) :rofl:
    - Grad ne želi dati vlasništvu Dinamu jer je to udruga građana :rofl:
    - Barić bi gradio iza juga a lik iz grada kaže da nema šanse, da će se graditi na više manje istom mjestu.
    - Lik iz grada.. stadion treba biti isplatljiv i samoodrživ (ko žičara?) :rofl:
    - HNS mulja da želi sudjelovati (vjerojatno je za njih sudjelovanje ako će neki dio stadiona biti financiran iz fondova UEFA).
    - Barić: Dinamo nek plati 10 milijuna € a ostalo će investicijske firme koje se bave managementom stadiona.

    Na kratko.. ništa od stadiona :grin: Što me uz muljanje svih, najviše smeta je, da će biti rađen "cjelovit projekt Svetica" što će jako zakomplicirati svaki natječaj itd. Jer će se na kraju zavlačiti sa stadionom jer "ćekamo na papir koji treba da postavimo zaštitnu ogradu gdje bi se za nekih 27 godina u zoni D moglo graditi parkilište".

    Ja mislim da se treba odlučiti gdje bi stadion trebao biti (a očito da je već odlučeno da će biti više manje na mjestu starog) a onda raditi dva odvojena projekta. Što ako netko napravi fenomenalan cjeloviti projekt a stadion je prosječan a netko drugi fenomenalan stadion a relativno loš preostatak projekta.

    Uz to, zašto je potreban i mali nogometni (b momčad, mladi) te dodatni atletski stadion. Pa nek bude mali stadion i za atletiku i za nogomet pa se može još povećati klupski kamp a uštedjeti novac.
  • NORTE
    9k
    Valjalo bi ga malo picnit.
  • SAS1987
    13.3k
    U proračunu grada Zagreb je bila stavka "Projekt K100005. STADION MAKSIMIR - SANACIJA SJEVERNE TRIBINe" od 3 000 000 kuna. U rebalansu nakon potresa je bila ta stavka izbačena.

    https://www.zagreb.hr/userdocsimages/arhiva/financije/proracun%202020/Prora%C4%8Dun%20Grada%20Zagreba%20za%202020.%20za%20objavu..pdf

    Ovo je prvi draft proračuna za 2021
    Ako se je netko nadao zajebo se je - keyword "stadion" uopče ne postoji :rofl: Može se još svašta promjeniti ali zasad izgleda da ništa od studije ili bilo ćega :smile:
    https://www.zagreb.hr/userdocsimages/arhiva/financije/proracun%202021/Prora%C4%8Dun%20Grada%20Zagreba%20za%202021.%20godinu%20i%20projekcije%20za%202022.%20i%202023.%20godinu-%20prijedlog.pdf
  • flexXy
    1.9k
    Ako se je netko nadao zajebo se je - keyword "stadion" uopče ne postojiSAS1987

    Neocekivano :smile:
    Ali budes vidio da ce u 5.mjesecu stadion biti prakticki gotova stvar po bandicu hahahah
  • SAS1987
    13.3k
    prakticki gotova stvar po bandicuflexXy

    Autor: Hina
    Objavljeno: 31. listopad 2019. 19:26
    "Gradnja je dogovorena još prije 20 dana, nedostaje samo pečat", rekao je Milan Bandić prije nekih mjesec dana, a čini se da je u međuvremenu stigao i taj pečat...

    Pečat očito nije stigao... ali sigurno će do izbora :rofl:
  • Neki tip
    19k
    U proračunu grada Zagreb je bila stavka "Projekt K100005. STADION MAKSIMIR - SANACIJA SJEVERNE TRIBINe"SAS1987


    Pa, ak je ovo bilo u planu proračuna, onda i bolje da je izletjelo.

    Jebale ih sanacije da ih jebale.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.