• Dragon1Warrior123
    3.2k
    Pa upravo zbog te čudesne sezone sam njih spomenuo, jer iako mi nismo imali neku "čudesnu" sezonu u kojoj smo igrali iznad svojih mogućnosti, igrali smo na maksimumu onoga što možemo, iako može to i bolje dok stasaju mladi igrači. Sad ja ne mislim da mi budemo toliko pali ako nam ode Olmo jer ja vjerujem u Majera i u njemu vidim igrača iste kvalitete. Sad što se tiče razine više, jednostavno trebamo jednostavno popravit skauting i nastavit dovodit igrače poput Katarine i Hajrovića jer se to može, pa dovraga dobili smo obojicu za 0 eura što je puka sreća, ali isto i nije nemoguće. Dinamo je postao ove sezone jedno ime koje je najednom iskočilo i sad treba dokazati da to nije zbog FenerBahčea I Bnderlechta, već zbog kvalitete momčadi. Pa ako treba i neka prodaju par igrača koji se mogu nadomjestit (tipa recimo Gavro, Gojak, Kadzior) i ako ode Olmo dobit za njega dobre novce, i te iste novce od prodaje pa da uložimo i recimo 10 miliona od 40 što bi dobili, imali bi momčad koja se može nositi i sa EL i sa LP. S tim naravno da ostanu neki stožerni igrači za kojih nemamo zamjene ili za njih ne možemo ih tako lako naći (tipa Moro, Šunjić, stoperi, Petković itd.) I tko zna možda nam postanu osmine ili četvrtine finala EL navika, možda kao i Ajax ponekad iznenadimo u LP. Imamo i školu i talentirane igrače, vrijeme je da ih iskoristimo. Jer ne može mi nitko reć da je jedan APOEL mogo, a mi ne možemo sa buđetom i talentima koje imamo.

    I da navedem još jedan primjer zašto toliko forsiram ideju pojačanja i stepenice viš, pogledaj kako je i tam sam APOEL propao. Znam da malo zvučim ko da pričam o znanstvenoj fantastici, ali ja vjerujem u naš nogomet i da Dinamo može i more više od jednog proljeća u Europi svakih 40 godina... pa me upucajte xD
  • Dragon1Warrior123
    3.2k
    Dobro tu sad vama pišem eseje ko da imate nekakvog utjecaja u klubu, al jebiga zaneso sam se. Još me drži euforija ove sezone pa se nadam da mi možete oprostit haha
  • Bosna86
    11.6k
    Sve stoji sto si rekao, da se nije kralo mi bi danas imali vlastiti stadion i bili bi ekipa za 1/8 lp
  • LovroZG
    1.3k
    Pa upravo zbog te čudesne sezone sam njih spomenuo, jer iako mi nismo imali neku "čudesnu" sezonu u kojoj smo igrali iznad svojih mogućnosti, igrali smo na maksimumu onoga što možemo, iako može to i bolje dok stasaju mladi igrači. Sad ja ne mislim da mi budemo toliko pali ako nam ode Olmo jer ja vjerujem u Majera i u njemu vidim igrača iste kvalitete.Dragon1Warrior123

    S boldanim se slažem i baš zbog tog bi volio da probamo što više igrača zadržat. Olma ćemo teško gledat sljedeće sezone, al zamjena za njega je već tu. Uigranost momčadi je vrlo važan faktor.

    Sad što se tiče razine više, jednostavno trebamo jednostavno popravit skauting i nastavit dovodit igrače poput Katarine i Hajrovića jer se to može, pa dovraga dobili smo obojicu za 0 eura što je puka sreća, ali isto i nije nemoguće.Dragon1Warrior123

    To je istina, al obojicu smo dobili u dva različita prijelazna roka. Teško je očekivat baš 3-4 takva igrača u jednom roku. Pogotovo ak će koštat ko KTC koji ima prek pol milje € plaću, kolko čujem.

    tko zna možda nam postanu osmine ili četvrtine finala EL navika, možda kao i Ajax ponekad iznenadimo u LP.Dragon1Warrior123

    E sad, 1/8 EL je razina do koje smo došli. Ja bi se sad samo potrudio da ostanemo na njoj jer traženje instant prelaska na još višu razinu se može obit o glavu, a uigrana momčad, s druge strane, dobra je garancija napretka.
    Pogledaj Young Boyse. Prošle sezone su izdominirali u ligi, al u EL su ispali u onoj blentavoj skupini s Partizanom, Kijevljanima i našim Skenderbeuom. Ove sezone su ciljali ostanak ekipe na okupu pa su prodali sam jednog igrača s ozbiljnom minutažom i još jednog rezervnog stopera, a doveli ravno tri igrača. To im je ove sezone osiguralo LP i četiri boda u jakoj skupini te još veću domaću dominaciju. Isto se može pogledat BATE i Viktoriju. Jednu ekipu čine uglavnom Bjelorusi, a u drugoj su do ove sezone igrali praktički sam Česi i Slovaci. Uspjesi su im veliki kad pogledaš individualnu kvalitetu, a također im je zajedničko i držanje ekipe na okupu.
    Istina da je to nama malo veći problem zbog mladih igrača, al nam je to ujedno i prednost jer stalno neki igrači kucaju na vrata prve momčadi.

    Btw, šta se tiče usporedbe uloženog i dobivenog, APOEL je odličan primjer, al šta se tiče upravljanja momčadi, mislim da nije. Sad sam malo potražio njihove rezultate i transfere da vidim dal me dojam vara, no oni su stvarno klub koji je raspolago s malim budžetom onak kak se jedino može. Što se da prodat -prodaj; što se da dovest besplatno - dovedi. I tak su oni godinama imali dobre rezultate, al su konstantno mijenjali dobar dio momčadi i nekad im se stvari jednostavno ne bi posložile. Tako su zbog toga izgubili poneko prvenstvo, a u europskim skupinama nisu baš bili redovni. 6/10 nastupa u zadnjih deset godina je ok, al kad izbaciš to čudesno 1/4 LP vidit ćeš da zapravo nemaju bolje rezultate od nas. Još imaju dvije LP( 3 i 1 bod), 1/8 EL te jedno 3. i 4. mjesto u skupinama EL.
  • Mali dioničar
    15.2k


    Kad ti je prvi seniorski posao trener Dinama, teško je sad voditi recimo Istru. Valjda čeka neku ultra dobru ponudu.

    Vezano za raspravu o momčadi i nadogradnji, cijelo vrijeme mislim da je najjača snaga momčadi kontinuitet ključnih igrača i njihova dugogodišnja uigranost i međusobno poznavanje. I zato me šokirala ova Dinamova sezona jer je ovaj Dinamov sastav sve samo ne to. Pola momčadi su se prvi puta vidjeli u srpnju, Bjelica je tu manje od godine dana, Petković je došao usred jesenske sezone, a ono rezultat nad rezultatima.

    Mislim da je rezultat donijela Bjeličina pragmatičnost. Osobno nisam fan trenera koji na ovaj način postavljaju igru i više mi se sviđa run and gun igra tipa Croatia protiv Grasshopera ili Celtica, ali Bjelica je svojim sustavom zbilja izvukao svaki djelić i individualnog i momčadskog talenta koju ova skupina igrača posjeduje. Ne mogu si zamisliti da se s ovim kadrom može više od postignutoga čak ni kad bi svi ostali na okupu što je jasno nemoguće.
  • The Undertaker
    5.1k
    Dodajte ovoj ekipi dva dobra, ali baš dobra beka, pa da vidimo da li bi bilo napretka.
  • BluePhone67
    3.9k
    hf4ge27pmdttxcvk.jpg
    3xkx90njg7xt7fn7.jpg

    SN 07.04.2019
  • BluePhone67
    3.9k
    Nicota u elementu.

    "Dinamo ove godine ima jednu od 5-6 najboljih obrana u europskim ligama. Da, ima tu i jacih i slabijih liga i konkurencije, ali ako povucemo neki prosjek, to bi mogao biti relevantan podatak. Bas je Bjelica po dolasku u Dinamu zagovarao takav nacin razmisljanja, doveo je svog trenera za obranu Renea Pomsa, covjeka koji mozda ne zna napamet Bibliju ( mozda i zna), ali zna napamet "evandjelje" Arriga Sacchija i svih obrambenih gurua nogometne povijesti."
  • BluePhone67
    3.9k
    Hrvatski zbor sportskih novinara zasluzeno je nagradio Alena Lesickog za 2018 godinu u kategoriji "priznanje za press sluzbu" ... Cestitamo Lesickom na priznanju, iako Zona Dinamo mu bas u ovom djelu kategorije nije zaboravila da nam nije odobrio akreditacije za Plzen i Lisabon sto mu mozda i ne zamjeramo na vaznosti utakmica i poveci broj upita puno vecih kolega od nas, ali da nam sluzbeno ne odgovori je cak i neprofesionalno i neljubazno..

    Kada smo vec kod priznanja i novinara, danas na Ravnicama oko njegove zgrade u njegovu cast radi se grafit za novinarskog doajena Amiga Zvonimira Magdica, mozda nije sluzbena nagrada za zivotno djelo od strane struke ali je od obicnih ljudi koji su ga postovali sto mozda vrijedi vise nego neki obican papir.
  • deda
    32.6k
    Amigo forever
  • deda
    32.6k
    Izvršni odbor :wink:
  • BluePhone67
    3.9k
    3zu2ufjtevfvbkj4.jpg

    SN 08.04.2019
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.