• Blaz
    373
    U 14 h prijenos prijateljske iz daruvara na YouTube kanalu nkdz.
  • LovroZG
    1.3k
    Ste znali da Dinamo ima i žensku momčad već dvije godine? Sad izletio na 24Sata članak.

    Dobili Daruvar 10:0
  • deda
    32.6k
    Je. Ove godine ušle u prvu ligu.
  • Eduardo
    20k
    Ne znam di bi s ovim pa ću ovdje s obzirom da smo opet kažnjeni... Ovo je mišljenje Keka o tome što UEFA radi i njegov način kako bi riješio problem.

    Jeste li za kažnjavanje klubova i reprezentacija pražnjenjem stadiona zbog divljanja navijača?

    To nema nikakvog smisla. Je li vama utakmica Hrvatske i Engleske bila gledljiva? Nije. Apsolutno sam za kažnjavanje tih divljaka, ali ne na ovaj način jer ovako gubi nogomet. Pa na Rujevici je i Engleska bila kažnjena jer kome se igra u onom ambijentu? Zašto bi Rijeka igrala na praznom Poljudu zbog divljanja Torcide? Neka se klubovima i reprezentacijama oduzme domaćinstvo tih utakmica i neka igraju u gostima. To je najbolje rješenje. Neka Hajduk dođe umjesto na prazan Poljud, na punu Rujevicu. Plati troškove puta, izgubi novac od prodaje ulaznica. Isto je s HNS-om. Najbolje bi bilo da je Hrvatska ovu utakmicu igrala na, recimo, Anfieldu, jer ono nikome nije bio domaći teren. Ovo što UEFA radi nema smisla.
  • deda
    32.6k
    Originalna i luda ideja, ali ja bih čak rekao dobra.
  • Infinity
    16.3k
    Uzmimo za primjer ovogodisnju grupu Dinama u EL. Spartak bi bio kaznjen utakmicom u gostima, ali je to onda nagrada Dinamu. Spartak ima dvije domace, Fener i Anderlecht tri domace, a Dinamo cetiri domace utakmice. Anderlecht je izgubio u Trnavi i onda Dinamo igra dva puta sa Spartakom kuci. Gledajuci kaznu Spartaku, to je posteno, ali je to olaksica Dinamu, a Feneru i Anderlechtu cak i steta jer Dinamo ima laksi put od njih, Anderlecht je cak izgubio na gostovanju na koje Dinamo ne bi isao. Iz jednog ugla ekstra ideja, iz drugog ipak nepravedna prema ostalim natjecateljima.

    I ovdje nije bio cilj da Engleska osjeti da je domacin na Rujevici, cilj je bio da Hrvatska ne osjeti, Engleska je nebitna.

    Kekova ideja nema sanse da prodje. Kaznjavati se moze drugim putem, moze se naci nacina, ali ovo nije posteno. Zamislite da je Dinamo gostovao prvo kolo u Trnavi, izgubio, a ovi kaznjeni s dvije domace utakmice u gostima. Fener i Anderlecht igraju s njima kuci po dva puta, a Dinamo na - 3. Ja bih prvi poludio. Ovaj sistem s praznim stadionom je jednostavno pravedniji. Opet se vise pogoduje sad Dinamu u odnosu na Anderlecht i Fener, ali je razlika drasticna u odnosu da Dinamo igra dvije kuci s Trnavom.

    UEFA moze traziti da im se dostave imena pojedinaca i da ih oni sami prozovu na svojoj stranici i zabrane dolaske na njihova natjecanja, nebitno da li je to EL, LP, LN ili EP. UEFA ne moze kazniti pojedinca, ali moze zahtjevati od kluba da istog tuzi i trazi odredjenu stetu koju ce on platiti klubu, a klub istu proslijediti UEFA-i. U suprotnom klub snosi zestoke sankcije.
  • Eduardo
    20k
    Isprazniti stadion samo za domaće navijače, gostujući mogu na utakmicu bez ikakvih problema baš kao da se radi o normalnoj utakmici. Bez ograničenja za broj ulaznica koje mogu kupiti gostujući navijači, pa makar ispunili stadion. Prihod od ulaznica ma koliki god bio UEFA uzima sebi ili dijeli s gostujućom ekipom.
  • Infinity
    16.3k
    To bi imalo smisla ako bi klub domacin dobio taj novac, a ne UEFA i gostujuca ekipa, jer klub domacin treba osigurati utakmicu, a troskovi organizacije utakmice nisu mali.

    I to ce opet stvoriti probleme. UEFA moze traziti da gostujuci klub prodaje ulaznice za svoje navijace, ali kako sprijeciti domacine da kupe ulaznice preko gostiju? Igraju Rapid - Dinamo i mnogobrojna hrvatska dijaspora u Austriji zeli kupiti ulaznice za taj mec i onda moras njih sprijeciti. Neki koji su tamo rodjeni ni nemaju HR papire, a neki koji imaju HR papire podrzavaju recimo Hajduk i Rapid i postoji mogucnost opet da takav dodje do ulaznice. U svakom slucaju postoji rizik. Mislim da je ovo sto UEFA sad primjenjuje njima najjednostavnije i zbog toga to nece mijenjati. Mijenjati se moraju navijaci, tj. moraju se odrstraniti oni koji stete klubu i nece se igrati pred praznim tribinama. Hrvatska i Dinamo igraju pred praznim tribinama kao da im je to svakodnevnica. A sta rece komentator neki dan? Engleska odigrala 1.000 utakmica? I ovo je prvi put da igraju pred praznim tribinama. Jesu oni imali u povijesti problema, ali UEFA tada nije bila toliko rigorozna, mada je jednom izbacila sve njihove klubova iz Europe na pet godina i poslije toga su se spametovali. Uveli su reda, od devedesetih kada je UEFA postala ostrija oni su odigrali sigurno 200-300 utakmica i sve s gledateljima, a mi svako malo neku kaznu popusimo. Dinamo treba uciniti nesto, HNS treba uciniti nesto. Po meni je najveci problem sto nitko ne podrzava HNS, kao ni upravu Dinama, pa taman i da rade dobru stvar, jer 'sta ce oni nepravednici zavoditi pravdu'.
  • Eduardo
    20k
    To bi imalo smisla ako bi klub domacin dobio taj novac, a ne UEFA i gostujuca ekipa, jer klub domacin treba osigurati utakmicu, a troskovi organizacije utakmice nisu mali.Infinity

    Zašto? To je dio kazne, plati troškove organizacije i igraj bez domaćih navijača. OK, možda je pretjerano da dio prihoda ide gostujućoj momčadi, ali onda nek UEFA uzme sebi.

    UEFA moze traziti da gostujuci klub prodaje ulaznice za svoje navijace, ali kako sprijeciti domacine da kupe ulaznice preko gostiju? Igraju Rapid - Dinamo i mnogobrojna hrvatska dijaspora u Austriji zeli kupiti ulaznice za taj mec i onda moras njih sprijeciti. Neki koji su tamo rodjeni ni nemaju HR papire, a neki koji imaju HR papire podrzavaju recimo Hajduk i Rapid i postoji mogucnost opet da takav dodje do ulaznice. U svakom slucaju postoji rizik.Infinity

    Ne znam. Imaju dovoljno resursa da plate nekoga da smisli riješenje za to. Nemam ništa protiv da u navednom primjeru samo oni s našim papirima imaju pravo na ulaznice. Oni koji ih nemaju, JBG dečki. Teško je u ovoj situaciji imati i ovce i novce. Ja bih čak u takvim situacijama nagradio članove kluba i dao im ekskluzivu na kupnju takvih ulaznica.
  • Maxhelm
    7
    A opet zašto ti ne bi gledao utakmicu a ja sam sranje napravio sa svojim frendovima... To "ti" može značiti za bilo kojeg drugog gledatelja ili navijača. Kazni mene i moje frendove koji smo to napravili pošto danas možeš doći do imena doslovno svakoga ko je bio na stadionu.. Kad pojedinci budu morali prodati auto ili kuću(sad bubam, može i ušteđevinu:)).. tada će jako dobro razmisliti oću ponovno to napraviti..

    Koliko sam skužio radi se o recidivistima i uglavnom isti ljudi..
    Dok god drugi bude odgovarao umjesto mene, jebiga ja ću to opet napraviti jer mogu i ništa ne moram coltat. Opali ti nekog po đepu, tamo najviše boli...
  • Papastrumf
    12.2k
    Pozdrav svima, posebno mojim Sesvecanima :smile:
    Nadam se ugodnom i konstruktivnom druzenju.
  • 000
    946
    Pozdrav tebi i svim Sesvecanima ovdje :up:
  • BluePhone67
    3.9k
    Dobrodosao Papa Strumf:up:
  • deda
    32.6k
    Pozdrav gospon Štrumpf
  • reziser
    6.8k
    strumpf, bok :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.