• deda
    32.6k
    Ponavljam sam komfor na stadionu bi donio sigurno povećanje od 20% na dugi rok. Kratkoročno i 50%.
  • BluePhone67
    4k
    Cijene su paprene ako uzmemo u obzir koliko su placene godisnje za cijelu sezonu, a ako gledamo samu utakmicu, znacaj i protivnika i zanemarimo prejeftine godisnje generalno, cijene su relativno ok, moglo se ici u koju kunu nize cisto da stadion sa sigurnoscu bude pun ko sipak, a ovako se mozemo samo nadat da ce biti krcat.

    Zasto mislim da su cijene paprene u odnosu na godisnje:

    Cijena za tribinu sjever je 120 kn, a na dan utakmice sa Benficom cijena je cak 180 kn, a godisnja na pocetku sezone je iznosila 250 kn,a ako si bio clan mogao si iskoristit popust i platiti 200 kn. Ovaj nesrazmjer je totalno nelogican sada u ovome trenutku jer za 20 kn vise kao clan u odnosu na one koji kupe kartu na dan utakmice mogao si otici cijelu sezonu i bez obzira sto imam godisnju nebi imao nista protiv da su me trazili recimo da moram nadoplatiti 50 kn, nebi se puno bunio.

    Vjerujem da ce ova sezona napraviti iskorak za sljedecu sto se tice godisnjih, ili ce biti skuplje barem 30% ili ce staviti da vrijede za kvalifikacije, a za ulazak grupu i dalje i naravno ovisno o natjecanju dali LP ili UL se nadoplacuje uz pravo prvootkupa.

    Da sam u klubu za sljedecu sezonu poskupio bi godisnje ali da vrijede za sva natjecanja, a oni koji produzuju godisnje imaju pravo je otkupit za 30% skuplje, a svi novi godisnjaci platili bi 50% skuplje u odnosu na ovu sezonu. Omjer poskupljenja moze ici i vise,a ovo je cisto razmisljanje jer za 200 kn ako si clan je fakat prejeftino.
  • Infinity
    16.4k
    Prekrasno odrađeno Infinity. I ova statistika izvanredno ukazuje na točnost naše procjene o kapacitetu novog stadiona. To je od 18 do 22 tisuće.deda

    Ma ja bih napravio na dva kata, slicno Brightonu s onim zaobljenim krovom. Dolje jedan cijeli prsten, sve tribine sastavljene, ovako. Tu neka bude 15.000. Dodao bih zapad gore i istok gore fizicki odvojene od ostalih tribina da podignu kapacitet na oko 22.000, ovako. Na jugu bih napravio jug-gore koji bi bio izoliran za gostujuce navijace s nesto malo vecim brojem sjedalica od 5%, cisto zbog sigurnosnih razloga, za njega nemam 'ovako', ali isto kao za zapad i istok s tim da bi bio puno manji. Sjever bi bio u razini istoka dolje i zapada dolje, bez ikakvog gornjeg prstena. Za HNL bi tako imali stadion od 15.000 koji se moze ili ne mora puniti a za vece utakmice po potrebi pustiti jos 7-8.000 i to je to.

    PS. Falmer ima 30.000 i kostao je 93 milijuna funti.
  • deda
    32.6k
    Jel se to meni čini ili se mi lagano prebacujemo na 4-2-3-1
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    mislim da smo igrali tako od početka realno jer je Gojak oduvijek bio više povučen od klasične polušpice, ali da definitivno je to više izraženo trenutno
  • Beowulf112
    328
    Meni je to smijesno mali kapacitet kao sto mi je smijesno da dinamo financira sam svoj stadion.Mi smo drugi na svijetu!pa moramo imati pristojan nacionalni stadion.Netreba nista ogromno sto bandic prica o nekim stadionima od 50-tak tisuca.Dovoljno je nesto od cca 30tisuca kao sto ima kapacitet red bull arena od salzburga.Pise na wikipediji da je kostao 45 miliona eura?Valjda ce se naci neki model sufinanciranja za novi stadion.Necemo F16 barake ocemo stadion (realno sta ce nam ta sranja.Nisu slovenci ludi sto nemaju ratno zrakoplovstvo)
  • Guinness
    2.2k
    https://www.24sata.hr/sport/ludnica-u-maksimiru-navijaci-satima-cekaju-u-redu-za-karte-616330

    Jedina moja osobna zamjerka na ovo sve za nas godišnjake je što nisu napravili tipa da imamo vremena preuzet svoje karte do 01.03. do tad i tad. Tko ne preuzme njegovo mjesto ide u slobodnu prodaju i ako se "predomisli" može preuzeti svoje sjedalo sve ako to sjedalo još uvijek nije prodano nekome.
  • markoli
    1.7k
    ↪deda mislim da smo igrali tako od početka realno jer je Gojak oduvijek bio više povučen od klasične polušpice, ali da definitivno je to više izraženo trenutnoDragon1Warrior123

    Tako sam i ja dobio dojam. Sad je li to 4-2-3-1 ili 4-1-1-3-1 svejedno, ali Ademi je uvijek bio osigurač, a Šunjić/Gojak su isto igrali povučenije od isturenog veznog (Olmo).
  • Mali dioničar
    15.2k
    Onda bi bilo jednostavnije da imaš svoj profil kao vlasnik godišnje ulaznice i otkažeš dolazak na neku utakmicu i klub pusti tu ulaznicu u prodaju.
    Mislim da je takav slučaj s Barcelonom i da u slučaju nedolaska pretplatnika na utakmicu i prodaje tog mjesta novom gledatelju, klub i pretplatnik u nekom omjeru podijele prihod od prodaje ulaznice za tu utakmicu.
  • BluePhone67
    4k
    A kako bi preuzeo kartu recimo @amoroso iz Berlina, koji je iz tog razloga i uzeo godisnju da se ne zajebava sa kartama i kao u ovom slucaju bi trebao 2 puta dolaziti u Zagreb, prvi put da je preuzme a drugi put na utakmicu
  • xavier
    12.1k
    Kako kažu @Mali dioničar i @BluePhone67, upravo jedna od najvećih prednosti godišnje je da ne moraš ići podizati karte.

    Mislim da ionako velika većina od tih 6.000 dolazi na utakmicu. Ne dođu na prvenstvene, ali onda ionako ima karata koliko želiš pa to nije problem.
  • reziser
    6.8k
    Prednost godisnjih, cijena, nema frke s kartama, ziher tvoje sjedalo
  • marcio amoroso
    36.5k
    Samo je sad pitanje šta će ugraditi sa godišnjim. Puno vise ljudi će uzeti godišnju nego ove sezone baš iz ovih razloga a pošto se lijepo nabildao koeficijent dobre su šanse da bude opet lijepa europska sezona. Hoće li dizati cijene ekstremno ili će godišnja biti samo za HNL? Baš me zanima kako će to riješiti.
  • xavier
    12.1k
    Hoće li dizati cijene ekstremno ili će godišnja biti samo za HNL?marcio amoroso

    Vrlo vjerojatno jedna od te dvije opcije. S tim da ako će vrijediti samo za HNL, onda će vjerojatno ići neki popust na europske utakmice za vlasnike godišnjih.

    Postoji i opcija da postoje dvije vrste godišnjih. Samo za HNL te HNL + Europa uz naravno različite cijene, ali to je de facto ona prva opcija jer teško da će netko uzeti samo za HNL.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.