• Majki2111
    3.2k
    Bili smo dobri bez obzira na statistiku. Ne možeš proći daleko bez golmana.
  • Patak
    2.9k
    Dalić je izvlačio barem 30% više od kadra s kojim smo raspolagali, uopće ne kužim kritike prema njemu. Bili su ljudi nezadovoljni i s uspjesima i medaljama Hrvatske u košarci do 1995, pa smo sad sretni ako se plasiramo na neko prvenstvo.
  • Georg Koch
    4.6k
    Ovo je meni smijesno sta se pise.
    Dalic je uradio sto sumnjam da ce itko ponoviti, a Boze daj da grijesim. Je da je imao dobru generaciju, ali jesmo li jedini mi imali tada dobru ekipu? Sta su radile ostale repke, od Brazila do Engleske i Argentine i sviju. Igrali sa juniorima?
    Da li je imao srece? Je.
    Da li srecu treba isprovocirati? Treba.
    Da li je imao gresaka? Logicno da je, ali rezultati su najbolje i jedino validno mjerilo.
    Da li je za mene trenercina? Nije, ali nekako je sve poslozio (i poslozilo mu se) da je napravio povijesne rezultate i mozemo svi reci samo kapa dolje.

    O otkazu sada za mene je smijesno pricati. A ako ne odemo na EP onda razlaz i cao :)
  • Doktor Kunić
    3.5k
    Pa dalić je osvojio medalje svaka čast, osvojio ih je na način da je plesao na rubu prolaza i ispadanja u roku par sekundi. Niko ne umanjuje te vrijednosti ali budimo realni, vrijeme je za promjene, kao što rekoh, ili igrački kadar ili trenerski, ne treba živjeti na staroj slavi
  • Majki2111
    3.2k
    Potpis. Doduše, ja sam možda i konzervativniji. Možda mu ni bih dao pedalu i u slučaju neprolaska.

    Kog vidiš klao nasljednika Dalića?
  • Georg Koch
    4.6k
    da se mene pita Bjelica.
    Bjelkan bez pretjerano mudrovanja.
    Ali drugo je pitanje koliko je to realno i sto ce se vrednovati kao kriteriji pri izboru :)
  • Jaro
    7.4k
    Tko god dodje, bojom se da nebu docekao kraj mandata (dakle propustamo sljedece SP). Zadatak ce mu biti prava generacijska smjena nositelja (modric, perisic, brozovic). Osim njih, morat ce ubaciti ili potpune klince ili prestati igrati s krilima, dakle novi sustav... Ajd, bar ce stopere i golmane dobiti u nasljedje, al cim krene prema bekovima - problemi...
  • Krizy
    43.5k
    "Moj" Adrien :cool: :rofl:
  • jedan u nizu
    8.3k
    Realno, Beljo je bio cist ok.
    Ali mi i da imamo Benzemu , Mandzu ili Lewandovskog mi nebi mogli upotrijebiti takvog napadaca.
    Fromacija nam to brani, stil igre nam to brani, igraci u vezi nam to brane, Svaki napad nam se svodi na setanje lopte od jednog beka, do krila, do Broza/Kove pa Modrica i na drugo krilo i drugog beka.
    Tu i tamo ide centarsut ali ne ide vise od visine kuka.

    Druga stvar, takticko ne znanje i ziherastvo, prozivam to odkako je dosao na klupu. Eto sad situacija gdje nam cijeli napad fali. Kad se to desi imas dvije opcije. Jedna je zvati nove igrace koji ce pokriti te pozicije. Druga je promijeniti formaciju i taktiku da odgovara ovima koji su vec pozvani u repku.
    On je napravio trece, igracima je mijenjao poziciju i ulogu i bili su pogubljeni i bezidejni.

    Vezni red zivi na staroj slavi, kao sto sam napisao gore, znaju jedino sakrit loptu i dodavat se dok uglavnom mi ne pogrijesimo pa nas golmani spasavju godinama, ili dok ne odvedemo tekmu u produzetke. Jer nikad, nikad nismo nadigrali protivnika na taj nacin.

    Ako imamo dobrog Sutala i Erlica kao stopere, a mucimo se sa lijevim bekom, zasto ne stavimo najboljeg i najskupljeg obrambenog igraca na tu poziciju, koju ionako cesce igra u klubu nego stopersku poziciju. To nam je valjda jedini igrac koji moze kvalitetno odigrati dvije pozicije, i jos ga najveci strateg Guardiola stavlja na beka.
    Ako imamo 3 kvalitetna stopera (Gvardiol, Sutalo, Erlic) gdje Gvardiol i Sutalo mogu igrati tzv wide center back-ove, zasto ne igrati sa 3 stopera, i onda staviti dva wingbacka, koji ce imati vise napadacku igru nego obrambenu, jer su obrambeno realno losi.
    Ovako bi ih se rasteretilo obrambeno, jer su vise naprijed, a i imaju vecu sigurnost da kada ih netko prode, ipak ostaju iza na 3 stopera a ne na 2.
    Zasto tam onda ti wing backovi ne igraju uz aut liniju, a onda Pasalic, Majer i Kovacic igraju nekakva polukrila koja im zapravo igrom najvise pasu i najvise igraju u klubu tamo.
    Uz to imas Modrica kao glavnog playmakera, ipak malo defanzivnijeg, i stavis dva napdaca od kojih se jedan povlaci prema iza i igra zapravo neku laznu devetku/desetku.

    Ali ne, mi igramo 5 godina, i igrat cemo jos 5 godina 4-3-3 sa veznim redom prosjecne starosti 48 godina i krilima koja zapravo nisu krila a nisu ni napadaci.

    Dobro je netko napisao, ako sad uz ozljede i izostanke neces rotirati i probati nesto drugo gdje imas izlilku ako izgubis,onda neces nikad.

    Za novog izbornika Bjelica, ili zvat Bilica opet ako zeli malo ozivjeti trenersku karijeru ako zeli opet voditi neki jaci engleski klub.
  • Ivdzo11
    4.2k
    Žao mi je što o tome govorimo i što se to dogodilo. Par dana prije okupljanja poslao sam mu poruku i zvao ga, a Livaja mi se nije javio, ne znam zašto. Ne vidim razlog zašto je puklo, rekao sam da par povika s tribina nije razlog za napustiti reprezentaciju. Žao mi je da je donio tu odluku, mislim da je bio bolji, možda da je bio u Ligi nacija bi osvojili Ligu nacija.

    Smeće
  • Blueshadow86
    1.7k
    Usprkos svemu, vjerujem da ćemo se ipak kvalificirati na Euro. Pobjeđujemo Armeniju i Latviju, a Armenija će nekako kod kuće izvući X protiv Walesa.
  • NORTE
    11.5k
    Potpuno nepotrebno se napada Dalića i stvara se neka drama, kao da se nećemo plasirati.
    Ne znam ni zašto ga se uopće više i hejta.

    Falili mu je cijeli napad i sva tri lijeva krila pa su tako igrali Brekalo-Musa-Majer.

    Čak i da Wales pobijedi u obje i da budemo treći, opet ćemo se plasirati kroz dodatne.

    Da, ako i budu dodatne to je rizik, ali kompletni to prolazimo.
  • austrijanac
    4.1k
    Falili mu je cijeli napad i sva tri lijeva krila pa su tako igrali Brekalo-Musa-Majer.NORTE

    Zasto smo onda igrali s krilima?
    Zar nije bole izgledalo kad je Majer usao u sredinu?
  • Paggini
    21.4k
    Pa kritizira ga se jer se zove Vlašića već godinama u kojima nije odigrao dobru utakmicu, Vidu koji se trebao umirovit već, Brekala koji ne može se s loptom sastati, barišića koji ne zna igrati nogomet i sve to zove "rizikom vrijednim isprobavanja", pa radije bih "RISKIRAO" s pjacom, baturinom, melnjakom, marcom pašalićem i ostalima koji pokazuju da mogu i znaju, možda nisu kapacitet za prvu ekipu, ali su najbolje što imamo i vrijeme je da ih se uvodi ako dobro igraju, a ne da se vječno gura Vlašiće i slične jer eto dužni smo im nešto???

    I kritizira ga se jer nema veze s postavljanjem utakmica, kako nas nadigra jedna Turska koja je čak i ok, ali i Wales koji nema igrača ranga našeg najlošijeg u repci?
  • Ali
    2.2k
    Meni je znatno pao u očima , a bojim se da je to ključ problema u svlačionici. Ovo je izjava koja ruši temelje te reprezentacije:

    "Zašto je Barišić započeo obje utakmice?

    Sosa je prešao u Ajax i upao u probleme sa Šutalom jer nije igrao zadnje tri utakmice i to je bio razlog."

    Dakle sad odjednom je problem konstantost u klubu i to pazi nakon tri tekme u novom klubu ????
    A VLAŠIĆ ???
    Za njega i Pašalića vrijede diametralno suprotna pravila. Što manje minuta u klubu to više u repki.

    Općenito čemo isticati neke principe pred novinarima ako znaš da ih nemožeš održati? Drži se da si tako osjetio na treningu i da su ti skauti tako sugerirali... i problem riješen.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.