• Mališan
    1.7k
    Most pokreće skupljanje potpisa za referendum za ukidanje covid potvrda.
  • Mališan
    1.7k
    Kada i gdje?ZgBlue

    "Most pokreće inicijativu prikupljanja potpisa za organiziranje referenduma protiv uvođenja covid potvrda kao uvjeta pristupa radnom mjestu i državnim i javnim institucijama.
    Inicijalni odbor zajedno s pravnim stručnjacima već se sastao, a trenutno smo u fazi preciznog definiranja referendumskog pitanja. Uskoro ćemo vas obavijestiti o svim detaljima inicijative.
    Most čvrsto staje u obranu ustavnih vrijednosti! Nećemo dozvoliti da se naša ustavna prava krše proizvoljnim odlukama Stožera koji djeluje kao parapolitičko tijelo!"

    S fejsa mostovaca
  • NitkoBitan
    11.7k
    Uskoro ce biti vise informacija. Jos traze volontere i organiziraju se. Bolje biti strpljiv nego srljat kao Suverenisti koji nisu skupili dovoljno potpisa za referendum o euru.
  • Mališan
    1.7k
    Ma ti suverenisti su općenito očajno odradili tu kampanju za referendum o euru
  • NitkoBitan
    11.7k
    Skupljajo se po hladnom i kišovitom vremenu kao stranka sa manje od 1% potpore i još prije popisa stanovništva nakon kojeg bi se smanjili kriteriji. Više su oni mislili sebi dignut rejting neg kaj im je stalo do tih potpisa, al mi je drago kaj ih je ovo zacementiralo na dno po rejtingu. Uostalom od njih kao desnicara ne cujem nesto previse o covid potvrdama, sumnjiva mi je to ekipa
  • og1986
    2.9k
    Još fali samo početak izgradnje kampa za oboljele od korone gdje se mogu "sustavno izolirati".
    14d
    og1986


    Evo Austrija je nešto slično učinila. Lockdown za sve necijepljene, ograničeno kretanje na posao, kod liječnika ili u trgovinu.

    Kancelar ushićen, mjera uspijeva pogledajte samo statistiku. Kancelar odbija optužbe da je riječ o diskriminaciji i lišenju prava.
  • deda
    27.5k
    Danas su brojke na tjednoj razini prvi put pale u zadnjih valjda dva mjeseca. Očekujem daljnji pad. Možda još par dana rasta zbog ovih koji se moraju testirati zbog posla sljedećih dana.
  • puxigadjurdja
    1.4k

    Možda je kurz zbog toga i napustio poziciju?
  • Neki tip
    19k
    još prije popisa stanovništva nakon kojeg bi se smanjili kriteriji.NitkoBitan

    Ne bi.

    Popis stanovništva nije, nit je ikad bio, niti je u drugim zemljama, osnova na temelju koje se izrađuje popis birača.

    Ustavne odredbe o referendumu povezane su s popisom birača (naravno, punom problema), a ne popisom stanovništva čiji se podatci smiju koristiti isključivo zbirno, u statističke svrhe i za planiranje javnih politika.
  • Neki tip
    19k
    Uostalom od njih kao desnicara ne cujem nesto previse o covid potvrdama, sumnjiva mi je to ekipaNitkoBitan

    Suverenisti su u svakom pogledu "sumnjiva ekipa", ali pojma nemam zašto bi to covid potvrde bile tema imanentna desnici. A prilično sam potkovan kada je riječ o politici (politics), javnim politikama (policies) i ideologijama. ;)

    Uostalom, ako je pitanje covid potvrda pitanje ljudskih prava i sloboda, onda bi se valjda njome trebali baviti samozvani liberali i profi ljevičari-ljudskopravaši, a ne suverenisti (namjerno malim slovima, jer mislim na političku opciju u širem smislu, a ne samo konkretnu političku stranku).

    Dapače, upravo je logično da suverenisti budu na strani snažne države koja za građanina odlučuje što je dobro, a što nije za njega.
  • Mali dioničar
    14k
    Aludirati na to da je 330.000 skupljenih potpisa za referendum protiv eura u uvjetima totalne medijske blokade nekakav debakl je smiješno.
  • Neki tip
    19k
    Slažem se (ne u vezi pitanja referenduma, nego procjene (ne)uspjeha).

    I da dodam, Suverenisti su u ovom slučaju odabrali upravo temu koju je iz perspektive suverenizma i logično odabrati.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Znam, da. Ali ovu situaciju obicno iskoristava desnica kako bi prikupila dodatne "bodove", a s obzirom na velicinu "ciljane publike" cudi me da nisu aktivniji po tom pitanju. Znam da ljevica brije na neku socijalnu/zdravstvenu sigurnost i zastitu slabijih/starijih, ali koji se k onda ne zalažu za besplatne testove. Netko ce u drzavnim i javnim sluzbama uskoro placati sam sebi testove koji su na mjesecnoj bazi otprilike 800 kuna (2 testa tjedno). Ako to nije udar na najsiromašnije na znam šta je.
  • xavier
    11.1k
    Naravno da ne može popis stanovništva biti relevantan kad taj popis broji ljude koji žive u Hrvatskoj, a imamo ipak i puno državljana koji ne žive u RH, ali naravno da su na popisu birača.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.