• Crusades1986
    9.8k
    Boris Johnson
  • Bosna86
    11.6k
    370 zaraženih danas... Ja se nekako nadam da će Krasnodar biti s 30% kapaciteta
  • SAS1987
    13.4k
    Ja se nekako nadam da će Krasnodar biti s 30% kapacitetaBosna86

    Možda će uvesti da trebaš imati negativni nalaz brzog covid testa na ulazu. To smo u Sloveniji uveli na skijalištima.
  • NORTE
    9.2k
    370 zaraženih danas... Ja se nekako nadam da će Krasnodar biti s 30% kapaciteta
    3mReply
    Bosna86

    Ovo je jako optimistično. Sezona gripe još nije ni uzela maha, a traje tamo do proljeća.
  • SAS1987
    13.4k
    Sezona gripe još nije ni uzela mahaNORTE

    Bit će manje gripe jer ljudi peru ruke i imaju socijalnu distancu ko nikad do sada.
  • Dudu
    2.6k
    Ljudi moji, evo ja u Bosni, idem sutra s godisnjeg, 10ak prijatelja svi ne zive tu, odali po cijele dane sve moguce kafice, vikendice.. zadnjih dana svi se testirali da mozemo nazad, nitko nije pozitivan bio..

    Prije ce me u Zagrebu docekat, gdje nisam nikad u kontaktu s vise od 2-3 osobe odjednom i to vecinom na distanci.
  • SAS1987
    13.4k
    10ak prijatelja svi ne zive tu, odali po cijele dane sve moguce kafice, vikendice.. zadnjih dana svi se testirali da mozemo nazad, nitko nije pozitivan bioDudu

    Upravu to bi znao biti problem jer puno ljudi ne zna da su zaraženi a na test idu prebrzo pa su negativni a nakon par dana mogu postati pozitivni.
  • Bosna86
    11.6k
    Nisam išao dole na godišnji, ali svi imaju istu priču... Taj policijski sat je na kraju ispao odličan, svi završe u kafani do pola 11, poslije kuća ili se kod nekog zbuksaju... Ljudi su se kvalitetniji družili nego ikad prije
  • Papastrumf
    9.8k

    Puno bitniji je postotak pozitivnih od ukupnog broja testiranih.
    Danas je to 12%. Sumnjam da ce pustat prije nego sto padne na ispod 5%.
  • marcio amoroso
    32.4k
    U Njemačkoj se najviše gleda koliko jedan zaraženi zarazi ljudi. Kad je to naraslo preko 1 krenule su nove mjere.
  • Dudu
    2.6k
    Upravu to bi znao biti problem jer puno ljudi ne zna da su zaraženi a na test idu prebrzo pa su negativni a nakon par dana mogu postati pozitivni.SAS1987

    Ja sam tu recimo vec 15 dana, sad kolka je sansa da sam bas od sutra zarazen, mislim postoji. Ali definitivni stoji i sve sto si rekao.



    Slazem se sa svime.
  • Baneki
    725
    Pozitivan nije isto kao zaražen, zato ima toliko asimptomatskih, koji su vjerojatno lažno pozitivni. Isto tako je važno koliko je broj ciklusa tih testova jer se s time može manipulirati brojem pozitivnih. Taj PCR test može registrirati i ostatke nekih starih virusa, itd..
  • Dino
    2.2k
    Mislim da je u manjak novozarazenih posljedica blagdana buduci da si se zadnjih dana mogao testirati jedino u bolnici ak je bilo nekaj bas hitno.

    Pet dana sam imal temp iznad 39 i onda sam fakat moral otic u bolnicu jer na Badnjak, Bozic, subotu i nedelju kucni lijecnici jednostavno ne rade, neg mozes otic na hitnu, a kom se sad da zajebavat s hitnom ak nije bas nekaj “hitno”.

    Sad bi mi bilo logicnije da ima puno vise zarazenih s obzirom na “zbuksane” proslave Nove po stanovima.

    Isto je malo neobicno da u Zagrebu jedan dan bude 16 novih slucajeva, a drugi dan vec 116.
  • xavier
    11.1k
    Isto je malo neobicno da u Zagrebu jedan dan bude 16 novih slucajeva, a drugi dan vec 116.Dino

    Ovo zapravo i nije toliko neobično jer nije virus vojska koja osvaja neki prostor pa da bude čudno što jedan dan prijeđe puno manje nego drugi. No glavna je poanta da dobar dio ljudi nema simptoma, a puno ljudi sa simptomima se ne testira tako da svaki dan puno ovisi o tome tko dođe na testiranje.
  • og1986
    2.9k
    Osobno znam da se manipulira brojkama. U mom gradu neki dan, u bolnici je stiglo 39 pozitivnih nalaza, a u medijima kažu 19. Isto tako kada god vidite manji broj zaraženih pogotovo ovih dana to je zato jer se ljudi ili ne žele testirati ili ne mogu jer se ne obavljaju testiranja taj dan.

    Uglavnom kada bi se testiralo po propisima itd. svaki dan bi imali par tisuća pozitivnih. Neće nam trebati cjepivo posto ćemo do njegovog dolaska već imati imunitet krda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.