• Krizy
    33.6k
    Sezona je tek počela a Dinamo već igra utakmicu za spas sezone. Ponavljanje Skenderbeua se ne smije dogoditi ukoliko Dinamo želi opet igrati skupine europskog natjecanja. Iako u ne baš bajnoj formi, Dinamo je svakako veliki favorit te bi sve osim pobjede bilo veliko iznenađenje.

    Možda je predugo za otvaranje utakmice no evo nešto i o našem protivniku:

    FC Flora je estonski nogometni klub iz Tallinna koji je osnovan 1990. godine. FC Flora je 11 puta osvojila estonsku Meistriliigu u kojoj se natječu od njenog osnutka, 8 puta estonski kup a 10 puta superkup.

    Oni već godinama daju najveći broj igrača za reprezentaciju, a također je dosta igrača napravilo uspješnu inozemnu karijeru. Kao na primjer Mart Poom, Andres Oper, Raio Piiroja, Ragnar Klavan.

    Nadimak kluba je Prugasti. Tradicionalne boje su zelena i bijela. Od 2001. godine domaće utakmice igra na stadionu A.Le Coq Arena kapaciteta 10.340 gledatelja.

    Cijela momčad je sastavljena od mladih domaćih igrača, bez ijednog stranca čiji je prosjek godina 23.9. Samo petorica imaju preko 25 godina a imaju i 11 reprezentativaca među kojima je i legenda Vassiljev koji ima 36 godina, sa 121 nastupom i 25 golova za repku. Ostalih 10 reprezentativaca skupa ima 115 nastupa.

    Najskuplje pojačanje u povijesti im je Johansson 1996./97.za 19 tisuća eura kojega su kasnije prodali Rangersu za 430 tisuća eura. Najveća prodaja je Oper 1999./00.u Aalborg za 900 tisuća eura a druga Erik Sorga za 450 tisuća eura u SAD prošle sezone.

    Najskuplji igrač trenutno je Sappinen s 400 tisuća eura, koji je ove sezone u ligi na 21 golu i 3 asistencije u 20 utakmica.

    Skor u europskim utakmicama im je 9-15-35 a najveće uspjeh izbacivanje Radničkog iz Niša prošle sezone, nakon čega su ispali pd Frankfurta sa dva minimalna poraza od 1-2.

    2001./02. Dinamo ih je izbacio u 1.pretkolu kupa UEFA sa 2 pobjede od 1-0.
    Za Dinamo su tada nastupili: Butina, Cesar, Drpić, Leutar, Sedloski, Agić, Leko, Mikić, Pilipović, Gondžić, Zahora, Kranjčar, Jurić, Abramović, Bradvić.

    Ove sezone su ispali iz Lige prvaka od Suduve na penale (1-1, 5-3), pa u EL izbacili Reykjavik sa 2-1 te Florianu na penale (0-0, 4-2).

    Protiv Floriane su igrali u formaciji 4-1-4-1 u sastavu:
    Igonen - Lukka, Pürg, Kuusk, Lilander - Kreida - Sinyavskiy, Soomets, Vassiljev, Alliku - Sappinen (koji je dobio crveni).
    1. Kakav ishod očekujete u utakmici PO Europske lige u četvrtak navečer na Maksimiru (40 votes)
        Uvjerljiva pobjeda Dinama i ulazak u Europsku ligu
        50%
        Mučenje pa prolazak nakon produžetaka ili penala
        30%
        Poraz i oproštaj od europskih natjecanja
        20%
  • SAS1987
    13k
    Nikad losija Flora Tallin :cool:

    Flora je klub koji u meni zbog 2001 budi jako pozitivne osjecaje jer to su bile godine kada sem tek poceo malo ozbilnije pratiti dinamo i shvatati koliko ce mi taj klub znaciti u buducnosti :smile: Bas mi je zao da je covid sranje i ne mozemo na utakmicu

    Kada se mentalno vracam u tu godinu ne mogu vjerovati sto se sve dogodilo u međuvremenu. Poharali smo konkurenciju u hnl, zbog promjene euro takmicenja igramo masu europskih utakmica sto je tada bilo nezamisljivo, proizveli smo najboljeg igraca svijeta koji je pomagao u pljacki kluba. Jos smo bili u euforiji zbog povratka imena i vjerovali da cemo imati klub koji idealiziramo te da je Abramović buduca zvjezda svijetskog nogometa. Dogodio se Mamic pa smo se nakon svakih izbora, a pogotovo kada je pobjedio SDP nadali da ce ga maknuti. Pojavila se je cetvorka kapetana koji su sakupili nadu potpisa za smjenu uprave, najavljivali koncerte i nakon toga brzo nestali. Represija, bojkot, placeniki i povratak na derbi 2015, presude, bjeg u međugorje te smjena Bjelice. Bilo bi nam lakse da navijamo za Bayern, Real i Barcelonu :wink:

    Jedino sto je ostalo isto, pa i gore, je nedovrsen maksimirski stadion :smile:
  • Carrasco
    3.9k
    Nikad lošija? :gasp: U prvenstvu imaju 11 pobjeda zaredom, osvojili 55 od 60 bodova, u Europi ispisali povijest plasmanom u play off Europske lige.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    u njihovoj bi ligi čak i Hajduk bio prvak. Pusti to.

    Sve osim pobjede, 2 ili više razlike za je IZNENAĐENJE.
  • SAS1987
    13k
    sarkazam :grin:
  • serbus
    3.2k
    Ako njih nisu u stanju proći bez muku ,možda je i bolje da ni ne prođu dalje. Osobno mi se ne gleda d kojeg ponovo pune sa 4,5,6:0 u grupi,gdje jedan zabijeni penal slavimo ko naslov lige prvaka kao krstanović kievu. Pretužan je to bio dinamo i ne bih volio reprizu.
  • ZGBhoy
    1.7k
    ja nikaj drugo ne očekujem od kad se Zoki vratil. Sve prodat kaj hoda i onda bit kompetivan u Europi ne ide zajedno
  • Infinity
    14.9k
    Prvo Bjelicino ljeto smo prodali Benkovica, Corica, Sosu, Soudanija, Hodzica... Zaradili smo preko 30m. Prodati se moze, ali smo to ljeto doveli druge igrace. Ovo ljeto nam stekaju dolasci, obrana je klimava i tu cemo ispastati. Naravno, tad smo doveli i trenera, sad nismo.
  • serbus
    3.2k


    Jedno je prodat igrače na koje ne računaš a drugo je raspordaja prve ekipe. Dolasci nisu loši samo nisu instant pojačanja baš iz razloga prodaje igrača prve ekipe. Bjelica je sam rekao da mu Sudani netreba tada jedan od glavnih igrača, a za ostale Benković ne znam jer imao sezonu bez ozljede. Ostalo nažalost neću reč propali talenti jer imaju dobre klubove i ugovore ali nije to što je onda trebalo Bjelici koji je imao viziju što i kako misli igrati. A tu je baš riješio balast ozljeđenih i ajmo reć sebičnijih ne timskih igrača.
  • Infinity
    14.9k
    Prodali smo Kadziora koji je upao u prvu ekipu nakon sto je zamjenu za Soudanija pocela bolit ona stvar. I tu je doveden Kastrati koji u najmanju ruku nije losiji od Kadziora. Kadzior je bio jedna od najlosijih karika Dinama i trebalo ga se mijenjati boljim.

    Semper i nije bio tu. Gvardiol nakon kojeg se pocelo sve dizati u glas i nije bio dio prve ekipe. Bio je Dilaver koji je u ocitom padu i kojeg je kao i Kadziora trebalo mijenjati.

    Jedini igrac na kojeg se ozbiljno moglo racunati je Moro. Prodaja jednog igraca nije rasprodaja, mada sam misljenja da se za Dilavera morala dovesti dostojna zamjena i top pojacanje, kao sto se od prodaje Gvardiola trebala osnaziti ekipa. Za tu lovu su se mogla dovesti dva top stopera i da ostane para. Logicno da za milju od Dilavera nismo mogli dovesti zamjenu, ali i tu ako cemo ici po formuli odsteta+placa dobili bi lijepu cifru za ponuditi nekom igracu kao placu.

    Kao zamjena za Moru je doveden Jakic koji na kraju mozda bude i bolji od njega, al opet ako se dotaknemo love od Gvardiola mozda se tu mogao dovesti skuplji i bolji igrac, igrac koji ce prvi dan odskakati. Uostalom, pustimo lovu od Gvardiola, tu se mogla uloziti lova od tog samog More.

    Po meni se nije rasprodala prva ekipa, cak su dovedene zamjene za (skoro) sviju, ali se s obzirom na zaradjenu lovu ipak moglo uloziti vise u mozda bolja pojacanja.

    Dva stopera nam stekaju, tanki smo na zadnjem veznom dok Jakic jos ne pokaze puni potencijal, a ja osobno mislim da ce tu biti top igrac s vremenom. Isto tako nam desno krilo steka, Kastrati ima brzinu, ali nema tehniku. Mozda ce sutra biti bolji, ali do tog sutra smo ga ispusili u Budimpesti. Mislim da Kadzior u toj Budimpesti ne bi napravio nesto vise, ali bi vjerojatno vise napravio igrac u kojeg se ulozilo vise nego u Kastratija.

    Sve u svemu, prodaja More (kljucni igrac), Dilavera (igrac kojeg se moralo zamijeniti boljim), Kadziora (igrac kojeg se moralo zamijeniti boljim) i Gvardiola (nije prvotimac) mi nije rasprodaja prve ekipe, ali su ulazni transferi blago receno ona muska stvar. Neki ce se s vremenom pokazati kao pojacanja, neki nece, a na nekim pozicijama i dalje fali kadra.

    Kao sto se stalno potencira fraza 'da smo mi normalan klub', ovo uopce ne bi bio los prijelazni rok po pitanju izlaznih transfera, bio bi cak dobar, jer se prodao samo jedan kljucni igrac i rijesilo se dvojice kojih se trebalo rijesiti, ali mi nismo normalan klub pa su tako izostali pravi potezi pri dovodjenjima igraca. Mi sebi mozemo omoguciti da uzmemo Tolica tek tako da ga ne uzme Osijek, a vamo visimo na vecem broju pozicija.
  • Dudu
    2.6k


    Potpisujem sve, čak bih dodao da je i Moro sve više stagnirao. Istina imao je neki kontinuitet, nikad najbolji, nikad najgori, ali očekivao sam puno više od njega.
  • Neki tip
    18.4k
    Kadzior je bio jedna od najlosijih karika Dinama i trebalo ga se mijenjati boljim.Infinity

    Trebao bih ignorirati ovakve ispade. :lol: Ali čemu služi forum..

    Kadzior ni po jednom razumnom kriteriju ne moze biti "jedna od najlosijih karika Dinama". U Europi nije puno igrao pa samim time ne može biti slaba karika. Čak i ako racunamo klupu, daleko je od najgoreg na njoj. Bjelica je bio svjestan Kandziorove najvece mane, manjka brzine i eksplozivnosti, i nije ga koristio gdje je to potrebno, da ne kazem neophodno.

    Međutim, Kandzior je u HNL-u je bio jedna od NAJJAČIH karika, bilo prema statistici, bilo prema zalaganju i pristupu.

    Svi se, barem na Zoni, kunemo u HNL i zgražamo nad onima koji pate samo na LP, a onda igraca koji nas je itekako nosio u tom istom HNLu proglasavamo najslabijom (ili jednom od) karikom!?

    I od svih, kud baš ti.. koji si više puta napisao da ti repka ide na k, odnosno pratiš ih samo na velikim natjecanjima, jer "ne igraju" male tekme.. ne daju sve od sebe u kvalama.

    Upravo je Kadzior primjer igrača za kojeg nema male tekme. Njemu je svaka velika i svaku igra na 100%. Pri čemu je tih 100% u prvenstvu bilo posve dovoljno da bude jedan od najzahvalnijih igrača uopće.

    Da sumiram, osvajanju naslova (a valjda i to nešto znači) je pridonio jako puno, a u Europi baš ništa nije zgriješio (nije imao ni puno prilika za to). Kako god okreneš, označiti ga jednom od najslabijih karika Dinama je potpuno promašeno. ;)
  • Infinity
    14.9k
    Gledaj, Kadzior je meni najdrazi igrac Dinama, barem je bio do neki dan dok je bio igrac Dinama. To ti mogu potvrditi forumasi s kojima se cujem privatno.

    Malo sam se nespretno izrazio. Najslabija karika Dinama sigurno nije, ali je sigurno najvise stekao i bio prvi za zamijeniti od prvih 11. OK, ima on svojih prednosti, doprinosio jeste, ali kad spominjes tog Bjelicu, uzmi ekipu iz tog perioda, uzmi ekipu u kojoj je Kadzior u prvih 11, sve funkcionira savrseno, ali za napredak moras nekoga mijenjati. Tad je Kadzior bio prva opcija za mijenjati, barem meni. Dinamo je tu jednostavno trebao boljeg igraca.

    Sto se tice HNL-a i Europe. Ovdje nikad nitko nije pisao kakvu bi ekipu trebali da budemo bolji u HNL-u, jako se cesto naglasi da bi Dinamo to morao osvojiti i s rezervama. HNL redovno uzimamo, a tezimo biti bolji u Europi i na poziciji Kadziora nam je trebao bolji igrac, cak prije nego na poziciji Stojanovica i Leovca koje se redovno pljuje. Ako cemo ostaviti Kadziora samo da bi imali zicer za HNL onda jbg. Da se razumijemo, ja mislim da kombinirano ima mjesta i za Kadziora i za Kastratija, kao sto je bilo mjesta za Hajrovica i Kadziora, ali ne mislim da nam tu nije trebao bolji igrac od obojice. Na toj poziciji se moralo napredovati, doveo se Kastrati, a ja i dalje mislim da smo tu trebali igraca koji je bolji i od Kastratija. Ja sam prvi mislio da ce Kastrati biti 'taj', al covjeku bas ocajno fali tehnike, puno vise nego se meni cinilo u Lokomotivi dok je bio. Mozda sutra bude bolji i demantuje me, nitko sretniji od mene u tom slucaju.
  • Dino
    2.1k
    Mene je Kadzior "kupio" slobodnjakom protiv Hajduka. Igra je tu utakmicu bila nikakva, da nije pogodio iz slobodnjaka, ostali bi na nerijesenom. Jedna od najslađih pobjeda Dinama u kojoj mi je posebno u pamćenju ostal Damian.

    Ali moram se složit s Infinityjem. Kadzior nije najslabija karika, već je igrao na poziciji na kojoj moramo imat dva vrlo kvalitetna rješenja.
  • Neki tip
    18.4k
    Dobro je @Infinity argumentirao na što je mislio, ne slažem se i dalje s gornjom konstatacijom, no i sam reče da se nespretno izrazio.

    Ali u redu, drži vodu objašnjenje. :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.