• Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Jedva čekam gledati joga bonito na relaciji Metković SaitamaGražvydas Mikulėnas

    Bravo za gol kapetane, polako vraćanje u formu, a tu imaš napokon i pekara iz japana koji servira kifle :100:
  • scarface
    190
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/odbio-je-ponudu-valencije-od-1-8-milijuna-eura-godisnje-sada-je-poznato-i-zasto-15401623

    Jude Bellingham neki dan se zamrznuo u zraku kako bi ubačenu loptu glavom smjestio u malu mrežicu Napolijeva gola, a Bruno Petković je tu malu kaskadersku vratolomiju shvatio kao izazov pa u ponedjeljak na sličan način isporučio gol u Koprivnici. Dok je Kaneko centrirao, Petković je prkosio gravitaciji i visio na stoperovim leđima sekundu duže nego što dopuštaju matematički izračuni. Gol glavom u malu mrežicu kakav zabijaju samo klasni napadači utabao je Dinamu stazu prema tri boda na zamrznutom terenu. Plavi su živi u šampionskoj utrci.

    Tabor Brune Petkovića potrošio je ljeto i živce na natezanje s upravom oko novog ugovora - bacite li površan pogled na Petkov maksimirski opus satkan od pet titula, europskog proljeća i 69 golova u 218 nastupa, jasno vam je da igrač zaslužuje senatorski status - ali je na kraju ipak došao na svoje i isposlovao sporazum koji bi trebao zadovoljiti obje strane. Nekoliko sitnica čini taj kolaž.

    Dobio fiksnu odštetu
    Prva sitnica kaže da Petković želi zacementirati svoj status klupske legende, namjerava pokazati navijačima da i bez dežurnog golgeterskog partnera Mislava Oršića u blizini može odvesti Dinamo do naslova prvaka. Druga otkriva da od ljetos plava devetka u rukama ima ugovor s fiksnom izlaznom odštetom. Nismo uspjeli doznati o kojem je iznosu riječ, ali u javnosti se uvriježilo tumačenje da bi Dinamo pristao na transfer od 3-4 milijuna eura i taj će novac Petkovićev kamp u godini Europskog prvenstva lako izlicitirati. Treća i najvažnija odredba novog ugovora ispisana je u dnu stranice sitnim slovima: Petković na kraju sezone sigurno odlazi. Na pragu 30. rođendana manje će se opterećivati budućim sportskim izazovima, a više razmišljati o tome kako monetizirati svoju klasu i minuli rad.

    Mogao je to, doduše, Petković učiniti i ljetos jer je na stolu držao nekoliko intrigantnih ponuda. Suprotno općem uvjerenju, ‘reunion‘ s Nenadom Bjelicom u Trabzonsporu nikada mu nije bio posebno napet. Najbolju ponudu zapravo je poslala Valencia, ‘šišmiši‘ su trčali za Brunom s ugovorom vrijednim 1,8 milijuna eura po sezoni, što bi zadovoljilo njegove financijske apetite, ali klub godinama u silaznoj putanji odvratio ga je od ideje o selidbi na jug Španjolske.

    U materijalnom smislu Petković bi još bolje prošao da je prihvatio ponude dva kluba s dna Premier lige, ali isprativši neslavan kraj Oršićeve avanture sa Southamptonom, on se na vrijeme ohladio od te opcije. Nisu mu tlo pod nogama izvukle niti ponude klubova iz Saudijske Arabije, jer još jednom se radilo o klubovima iz donjeg dijela tablice. Nova godina u Dinamu pod mojim uvjetima, odlučio je tada, a onda kao šampion odlazim u financijsko blagostanje.
    Dinamov Optimus Prime
    "To definitivno nije klupska praksa. Posljednji igrač koji se u Dinamu izborio za fiksnu odštetu bio je Dominik Livaković", čujemo od pouzdanog izvora, začinjeno ‘spoiler alertom‘. Premda je bila fiksirana na granici od 10 milijuna eura, Livakovićeva odšteta se spustila bliže granici od 7 milijuna jer neke je nogometne krive Drine jednostavno nemoguće ispraviti. Jedna od tih tržišnih anomalija tiče se imidža lige, zbog čega Livaković iz HNL-a košta 7 milijuna, dok vratarski ekshibicionist Andre Onana iz Intera u Man Uniteda prelazi za 50 milijuna eura.

    Ali vratimo se ovdje Petkoviću i njegovim šampionskim ambicijama s Dinamom. Svoju posljednju sezonu u domaćoj ligi on je započeo u velikom stilu, prilagođavajući se trenerskim zahtjevima kao Optimus Prime u društvu Transformersa. U Dinamu je napadač, naime, i dalje onaj ‘devet i pol‘ igrač koji se spušta prema centru da bi stavio loptu pod kopačku i dopustio suigračima da se rasporede u napadačkoj formaciji. Nakon tri ili četiri sekunde Brunine kontrole fizionomija momčadi se izravna i priča kreće dalje, Dinamo je opasniji nego kada mu napade crtaju Bulat, Ljubičić i Moharrami, momčad tada prirodnije ulazi u završnicu.

    Dalićev ultimatum
    U reprezentaciji se Petković, međutim, sudario s ultimatumom Zlatka Dalića, koji igrača ne želi vidjeti niti blizu centra jer tamo već postoji cijeli kreativni studio genijalaca. Igraj mi centarfora ili nećeš igrati, poručio je Dalić napadaču. Nema problema šefe, odgovorio je Petković s dva gola Latvijcima na Rujevici.

    Iako je nebo dodirnuo onim golom Brazilu na Svjetskom prvenstvu, Bruno Petković tek treba dodirnuti karijerne vrhunce jer u one dane kada je raspoložen, za njegov nogomet suparnici jednostavno nemaju lijeka. Raskliman i nesiguran Dinamo danas treba napadača u njegovoj top formi više nego ikad, jer samo s njim na čelu kolone može se nadati da će u nastavku kampanje zaustaviti Hajduk na njegovu šampionskom pohodu.

    Ako mu se pored Takura Kaneka i Gabrijela Vidovića u ofenzivnom smislu priključi još neki adut iz dubine Jakirovićeva špila, Dinamo će se pobrinuti da gledamo nikad uzbudljiviju HNL šampionsku utrku...
  • Krizy
    38.4k
    Prije godinu dana :love:
    6b09b98c0c3f33117785a7fe1abaffe279f5c430.gifv
  • Patak
    2.5k
    O toj akciji.

    Oršić:
    Cijela mi je utakmica 'u magli' jer sam bio bolestan prije nje i nisam bio na treningu dan prije pa nemam dojam te pripreme utakmice. Nadao sam se da ću dobiti barem jednu loptu, priliku. Sporo su se vraćali u obranu, desni bek je malo 'zaspao' i ostao je naprijed, a ja sam dobio loptu od Niksija i povukao. Želio sam mu dati što mirniju loptu, da ne odskače.

    Bruno:
    Presjekli smo dodavanje na sredini terena, Luka Modrić je prebacio Niksiju Vlašiću koji je produžio Oršiću, on je povukao, navukao suparničkog igrača na sebe i odigrao povratnu, moj šut odbio se od Marquinhosa i prevario Alissona. Hvala Marquinhosu.

    +

    Livi:
    Svi se tu raspucavaju, a ja sam se jedini morao bacati i rastezati da skinem neki jedanaesterac protiv Brazila.
  • Krizy
    38.4k
    Petković je došao do 23. europskog pogotka za Dinamo. Uz to ima i 15 asistencija, što ga čini drugim najučinkovitijim igračem Dinama u povijesti europskih natjecanja s 38 G+A.

    Više golova ima samo Oršić, koji ima 28 golova i 11 asistencija.
    Petković će se sa sljedećim golom ili asistencijom izjednačiti po učinkovitosti s Oršićem a s dva ga i prestići.
    Ako Bog da, naravno.

    Petko :heart:
  • Taćini Serhio
    300
    Capitano 2 pcs.

    Thanks,

    Kind regards
  • Zagi
    5.8k
    Pohvale Petku na profesionalno izvedenom penalu pri gotovoj tekmi.
    Moram priznat, očekivao sam mudrolije.
  • Teofil Kateran
    1k
    Mislim da je Petko naučio nakon onog kobnog penala na početku sezone i da neće više toliko raditi mudrolije :)
  • Krizy
    38.4k
    S Germanijaka:

    Dugo se zazivao Bruno Petković. Jednostavno, Dinamo s Petkom i bez njega nije ista priča. Od igrača koji je bio na odlasku jer nije mogao pronaći istu valnu duljinu s Antom Čačićem do napadača o kojem ovisi puno toga. I zbog čijefg su povratka navijači križali dane …

    “Imponira mi ta pažnja. Cilj svakog igrača je da se osjeća bitno i bude važan kotačić. Možda smo navikli na jedan tip igre kad sam ja na travnjaku i razumijem napadače koji su igrali kad me nije bilo. Vjerujem da je ono što smo pokazali moglo biti puno bolje. I kada sam ja bio na terenu i kada nisam”, rekao je Petković koji ne krije da je jedva čekao povratak na teren i da ga je frustrirao boravak na tribinama…

    “Definitivno sam naučio neke stvari. Lakše je igrati nego gledati sa strane kad nemaš utjecaja. Shvaćam i frustracije gledatelja. Bila je ovo jedna jako dugo jesen, puna uspona i padova, ali sve što se dogodilo do sada završilo je u dobrom smjeru. Jako smo zadovoljni i ovo nije mala stvar”, referirao se Petković na europske ispite. Onaj domaći, najvažniji ga čeka u nedjelju na Maksimiru.

    “Dočekat ćemo spremni derbi. Zaslužili smo više od onoga što smo dobili. Bit će teška utakmica. Protivnik je na prvom mjestu, puni su samopouzdanja i imaju manje za izgubiti od nas. Imamo veća očekivanja i nadam se utakmici otvorenog garda”.

    Bruno Petković je na neki način odgovoran za uzlet Hajduka. Imao je u prvom kolu penal koji bi odveo priču u sasvim drugom smjeru. I sam je svjestan toga…

    “Prije svega, igraju jako dobro. Dao sam im vjetar u leđa tim penalom, ušli su u pozitivan niz i to ih drži tamo gdje jesu. Jako dobra ekipa, puno su se pojačali. Bit će otvoreniji i spremni za natjecanje”.

    Ipak, prvak će biti…

    “Dinamo”.

    Petković je priznao da se dobro osjeća. Da rezultati pokazuju da je digao osobnu formu na višu razinu i da je zapravo umorniji na onom mentalnom planu.

    “Zbog tih uspona i padova. Bilo je teško žonglirati između pritiska i očekivanja. Na koncu smo se dobro iznijeli to sve i jako dobro će nam doći odmor”.

    Što zapravo nosi nedjeljni derbi i eventualni trijumf iz kuta Dinama.

    “Dozvoljava jako miran period priprema. Ugodnije će biti otići s pobjedom u mjesec dana do nastavka. Ima još puno bodova i sve je moguće. Nije ovo utakmica koja rješava sve, ali prioritet je pobijediti”.

    Dinamo u ponedjeljak čeka ime protivnika u nastavku Konferencijske lige.

    “Nemam favorita. Nemam ni nekoga koga želim izbjeći. Neka dođe tko dođe, bit ćemo spremni”.
  • Sajla
    4.1k
    Bruno je igrao 3 utakmice u skupini - 2 puta s Astanom, jučer s Ballkanijem. Te smo utakmice dobili. Protiv Viktorije i u Prištini ga nije bilo - te smo utakmice izgubili. Mislim da je sve jasno.
  • Paggini
    10.2k


    Mislim, stvar kad Bruno igra je, koliko god se mučili i taljigali i brljali i drkali pimpek s praznim posjedom - on će uvijek izmisliti neku glupost iz koje će pasti gol. Bila to neka peta, navlačenje tri braniča na sebe, nerezonski udarac, šta god. On i kad nije u formi, uvijek s njim NEŠTO BUDE, jako je deus ex machina igrač.
  • Krizy
    38.4k

    Tri utakmice su mu bile dovoljne za 4 pogotka.
    Više imaju samo Zahavi, Nygren i Orban, po pet.
    Zahavi je odigrao šest a Nygren i Orban po pet utakmica.
    Od igrača koju su odigrali bar dvije utakmice, Petkoviću prosječno treba najmanje minuta za pogodak u KL, svega 63 minute.
  • Patak
    2.5k
    Od onog mučenja dok je bio ozlijeđen i nije igrao do pet pobjeda u nizu. Nije to sam izveo, ali je njegova uloga velika, još veća nakon što su drugi nositelji otišli iz Dinama ovo ljeto.
  • Mentalni Gimnastičar
    742
    Bruno Petković izabran je za najboljeg nogometaša HNL-a za 2023. godinu po mišljenju kapetana svih klubova u izboru tportala.

    Nakon što je kao sedmi glasao Nediljko Labrović, Bruno Petković došao je do 74 boda, te stekao prednost koju neće promijeniti glasovi kapetana Dinama i Hajduka, koji još moraju glasati.

    Čestitke kapetanu!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.