• vjeko1701
    5.9k
    Brend :strong:
  • marcio amoroso
    32.5k
    Ovaj grb treba zaštititi da ga netko ne ukrade, preheben je :rofl:
  • xavier
    11.1k


    Grb je ono...nemam riječi :grimace:
  • deda
    28.1k
    Ovo je vjerojatno zajebancija neka, ali načima temu da Dinamo debelo kasni po tom pitanju. S obzirom na status najjačeg kluba u ex Yu mi smo odavno trebali imati svoje filijale bar u Sloveniji i BiH.
  • SAS1987
    13.5k
    filijale bar u Sloveniji i BiH.deda

    Nije da je bila filijala ali se pokušalo sa Olimpijom i NK Krško.
  • deda
    28.1k
    Ma nista to. Dinamo treba ući u vlasnistvo. Pretpostavljam da je status udruge prepreka.
  • xavier
    11.1k


    Ne znam kako je u Sloveniji, ali u BiH ne možeš biti vlasnik kluba...uostalom, nije Dinamo vlasnik čak ni Lokomotive, a i sam klub nema vlasnički model nego je udruga građana (iako zapravo ne funkcionira tako u praksi).
  • Kwedi
    3.8k
    Ni u Sloveniji nemaju šdd zakonski definiran, nek me @SAS1987 ispravi
  • xavier
    11.1k


    Znači onda niti u jednoj od te dvije države ne možeš biti vlasnik kluba.
  • Kwedi
    3.8k
    Na području Juge(jedino za Sloveniju nisam sto posto siguran al znam kak je u Olimpiji), nitko nema zakon o šdd-u
  • Kwedi
    3.8k
    E, da - Sportske.

    18.11.2020.

    Makar, iskreno ne znam koliko je koristi od punog vlasništva kluba - prevelika zajebancija, a malo koristi. Radije tu lovu za još bolji skauting i neki partnerski odnos s nekim Celjem ili Širokim gdje bi parkirao klince iz tih zemalja pa bi imao day to day stanje na terenu
    Attachment
    1_PDFsam_7985 (16M)
  • xavier
    11.1k


    Ma naravno, ali samo odgovaram Dedi.
  • Infinity
    15.3k
    U BiH dosta klubova ima dug pa se vrlo lako preuzme vlast u klubu. Neki NK XY ima dug 2 milijuna maraka. Ja dodjem u klub i kazem da cu podmiriti dug u zamjenu za fotelju. Ne uplatim ja NK XY tek tako 2 milijuna, nego im ih posudim. Tad imam u saci taj klub kojeg mogu odvesti u blokadu cim netko pozeli da me smijeni. S druge strane me nitko drugi je moze blokirati dok sam na poziciji, jer je klub duzan samo meni. Na kraju ti samo treba jako puno strpljenja, tj. moras docekati zakon o sportu i tada svoj dug pretvoris u dionice.

    Na taj nacin je preuzeto FK Sarajevo, ali je to dvosjekli mac. Klub nitko ne dira, ali 'vlasnik' nema zelju ulagati ozbiljnija sredstva u napredak, jer ce tako povecati vrijednost kluba, a visina duga je i dalje ista. To znaci da ce procentualno dobiti manje dionica na osnovu duga.
  • SAS1987
    13.5k
    Neki NK XY ima dug 2 milijuna maraka. Ja dodjem u klub i kazem da cu podmiriti dug u zamjenu za fotelju. Ne uplatim ja NK XY tek tako 2 milijuna, nego im ih posudim.Infinity

    Tako je u NK Olimpija Ljubljana :rofl:
    Ni u Sloveniji nemaju šdd zakonski definiranKwedi

    U pravu si :smile:

    partnerski odnos s nekim CeljemKwedi
    Baš sam razmišljao da bi Celje bilo idealno. Klub je sređen, razvili su neke jako dobre igrače za slovenske razmere, imaju super infrastrukturu (pogotovo stadion) itd.
  • Eduardo
    17.6k
    Eto, kaže Špehar da je Mamić iskusniji i trener s više trofeja od Bjelice što mu daje samopouzdanje, ali trenutno je Neno u boljoj formi pa ih ocjenjuje sedmicom obojicu. S druge strane Besek je to puno bolje obrazložio uz omjer 10 prema 8 u korist Bjelice.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.