• xavier
    11.1k
    koja je točno razlika da li potpisuješ s njim ili s nekim Đurom ili Perom kao managerom?deda

    Stvarno to pitaš? Prošlost nam pokazuje da Mamić s igračima ne potpisuje baš klasične menadžerske ugovore nego ih redovito uspije obvezati na nešto što je duže i sveobuhvatnije od uobičajenog ugovora.
  • deda
    28k
    Znamo li mi to? Tj. znamo da je to radio s Duduom i mnogima na početku. Kakva je sad praksa, i kakva je praksa kod drugih managera. Ja bih volio vidjeti jedan takav ugovor. Pričamo 15 godina o tome, nisam vidio niti jedan ugovor između igrača i managera. Da se razumijemo bilo kojeg igrača i bilo kojeg managera. Gurnimo Mamića po strani malo.
  • xavier
    11.1k
    Naravno da u idealnom svijetu ne bi bilo menadžera, ali to je utopija.

    Međutim, jedno je menadžer kao osoba koja posreduje između igrača i kluba te pritom zastupa interese ovog prvog, a sasvim nešto drugo menadžer koji je ujedno i glavni u tom klubu. Po nekoj normalnoj logici takav ti menadžer ni ne treba jer kako će u isto vrijeme braniti i tvoje interese i on klupske?

    No odgovor nam je naravno svima jasan i upravo iz tog razloga nitko vezan uz klub ne može biti menadžer igraču iz tog kluba.
  • deda
    28k
    To smo sve rekli sto puta. Mene zanima kako izgledaju danas ugovori tj. kako klub može u budućnosti odbraniti svoje interese vezano uz brand omladinske škole koji je stvoren? Naravno, postoji opcija modela Rijeke, da digneš ruke od škole i direktnim dogovorom sa managerima dovodiš gotove igrače. Dakle, ako ostajemo kod prvog modela tko će braniti interese kluba i autonomnost odlučivanja, koji su dokazano na hajdukovom primjeru 100% promašeni. Dakle, sve je mito i korupcija, pogodovanje pojedincima i direktna šteta klubu. Jel kužiš ti o kojem ja kompleksnom pitanju govorim?
  • Infinity
    15.2k
    I drugi menadzeri beru pare. Imam rodjaka u Hajduku i njegov stari mi je pricao tu njihovu shemu. Malog menadzer sad financira, a kad potpise profesionalni ugovor davat ce mu 20% od svoje place. Taj menadzer radi s jednim bivsim igracem Dinama i Hrvatske, tj. njemu je menadzer, a s ovim mojim rodjakom su njih dva zajedno u tom poslu. Pretpostavljam da ce taj bivsi igrac Dinama kasnije biti menadzer u okviru agencije s kojom sad ima ugovor. I zanimljivo kako ovaj kao bivsi igrac Dinama i Hrvatske nije uspio naci nikakvu vezu da malog ubace u Dinamo, a eto sad imamo uporedno pricu kako Hasica nisu zeljeli, ali je on tek tako bez ikakvih problema ostao.
  • xavier
    11.1k
    Iskreno, baš i ne odnosno ne vidim kakve to ima veze s menadžerima. Menadžer je tu da brani interese igrača u pregovorima s klubom i nema tu klub što "riješiti".

    Ako se referiraš na Hasića, to je čista glupost sa strane kluba, bez obzira radilo se o propustu ili o nečemu namjernom.
  • xavier
    11.1k
    Malog menadzer sad financira, a kad potpise profesionalni ugovor davat ce mu 20% od svoje place.Infinity

    Pa nije toliko u tome problem. Ako netko misli da mu se isplati nek potpiše nego ne može taj menadžer ujedno biti i u klubu te odlučivati tko će dobiti priliku i kakvu će tko imati plaću.
  • Mr Anderson
    5.4k
    To je radio i Mamić prije. Imao je on na desetine mladih igrača koje je financirao i od tih dečki sam čuo uglavnom pozitivne stvari. Nije na svakom zaradio ko na Eduardu. Sve to nebi bio problem da on nije preuzeo i klub koji mu služi ko poligon za svoje igrače. Sve što je iz toga na kraju proizašlo je čudovišnih razmjera.
  • xavier
    11.1k
    to upravo i ja želim reći.

    Naravno da ne možeš spriječiti takve dogovore između igrača i menadžera, ali ne smije taj menadžer biti dio nekog kluba jer dolazi do groznog sukoba interesa.
  • Infinity
    15.2k
    Slazem se s tim. Mamic je ucinio mnoga zla, al najmanje zlo mu je ono s Eduardom, jer je u praksi svima isto. Samo je Eduardo imao prilicnu placu pa je taj iznos bio jako veliki kada se pogleda iznos. I sam radim jednim dijelom na proviziju pa kad vidim da sam od jednog posla zaradio mjesecnu placu bude mi toplo oko srca, a od drugog zaradim 20 maraka pa mi to bude nesto skoro pa nevidljivo, a ustvari imam jednak postotak na sve. Tako je i sa igracima. Od nekog igraca 20% je 10.000 kuna, a od drugog milijun kuna. I kad ti menadzer uzme milijun kuna onda nastaje problem, jer su to veliki novci, tj. problem nastaje kod pojedinaca, jer drugi su sretni s obzirom da je 80% ipak cetiri milijuna i to je jako puno u odnosu na menadzerov milijun. A nije da on ne radi nista. I oni riskiraju sa svom tom djecom u koju ulazu. Fine se tu pare zaradjuju, al ne mozes reci menadzeru da ne zasluzuje te pare nakon sto ti je vjerojatno milijun puta izasao u susret, davao ti novac, gurao te i sta sve ne. Meni da firma ne zeli isplatiti veliku proviziju pa polupao bih sve. Toliko puta sam se lomio oko nekih sitnica, a to sve radis zbog onog jednog velikog posla koji ce naplatiti sve te sitnice, pa jos sladje ako je taj jedan veliki posao zavrsen vrlo lako, jednostavno i brzo, bas na onaj nacin da ti kazu da nisi ni zasluzio proviziju, ali si ju zasluzio milijun puta ranije pa ju nisi dobio, jer je postotak je*ena stvar.

    Mamicev grijeh je taj sto mu je glavna prica 'aj povecaj moju proviziju i dobit ces povecanje place'. To je bilo i s Eduardom, ali mi tu Eduarda nije ni najmanje zao, jer je pristao na to. To je cisto izvlacenje novaca iz kluba. To je isto da moj direktor uzima proviziju od moje provizije i onda meni umjesto 10% dadne 30% na ugovorene poslove i slicno, jer on direktno ima koristi od toga. Mamic je prema igracima vjerojatno i vise nego uredan, jer zna i on sam da bez njih nema nista, da mu ne moze netko tko ce sjedit na tribinama izvuci veliki novac, nego netko tko ce biti igrac za Real Madrid. Nadju se pojedinci koje su vec drugi menadzeri uzeli pod svoje i prodali im svoju pricu i onda se dolazi u sukob s Mamicem. Da taj Mamic nije u Dinamu vjerojatno mu se nikad nista ne bi nista zamjerilo, tu i tamo bi iskocila neka prica kao i o ostalim menadzerima i to je to. A ovako rastom place igraca raste i placa Mamicu, a to sve ide na stetu kluba. To je ono sto mene boli, to je ono cega se prvo sjetim kad vidim stari rusevni stadion bez krova i kad vidim da Rog odlazi zbog place koja je samo 30% veca od place koju imaju neki igraci od kojih je on i bolji. Pare su otisle u Mamiceve dzepove, a mogle su otici na Dinamov korak naprijed.
  • LovroZG
    1.3k
    Došli ste do dobrog zaključka. Sukob interesa je tu glavni problem jer ono šta je dobro za Mamića je uvijek bilo loše za klub. Njemu je ko menadžeru bilo u interesu da igrači napuštaju naš klub jer je on imo koristi od njihovih transfera.
    I tu je većina para nestala. On je ko izvršni direktor i općenito bog i batina Dinama imo tu moć da praktički sam sa sobom ispregovara ugovor igrača kojeg kupujemo i onda je kasnije kod prodaje igrača predstavljao klub te izdogovarao fine odštete transfera. I onda je vodeći se svojom mantron “gdje bi Dinamo bio bez mene” naštelao da 50% transfera ide njemu(uz malu proviziju suučesnicima). Realno, svaki menadžer, a ponekad i igrač ima postotak transfera koji dogovara, al poprilično sam siguran da se tu vrti manja lova od tih 50%, a i ko zna, lako moguće da je Mamić i odbijao unosnije ponude zbog kasnije plaće igrača. Sve je to mutno zbog tog inicijalnog sukoba interesa.
  • deda
    28k
    Lijep gol je zabio Bojan nema što.
  • 000
    941
    mQKzMn.gif

    Cvitanovicevski
  • Eduardo
    17.6k
    Bojan Knežević je novi/stari nogometaš Lokomotive, kluba s Kajzerice u koji se, javljaju Sportske novosti, već drugi put vraća nakon što se okušao u dresu Dinama čiji je igrač. Povratak u poznato okruženje objasnio je u odgovoru na upit kako to da se odlučio vratiti.

    “Iskreno, da se samo mene pitalo, ne bih se ljetos ni vraćao u Dinamo, nego bih ostao u Lokomotivi! Međutim, nisam samo ja odlučivao o tome, i nakon brojnih razgovora odlučeno je da se vratim u Maksimir. Da ne bi netko u Dinamu možda nešto pogrešno protumačio, ističem da sam bio vrlo zadovoljan ove jeseni u Maksimiru. Odigrao sam pet-šest utakmica, dobio sam priliku u jakoj konkurenciji i sve je bilo u najboljem redu do ozljede gležnja prije utakmice s Fenerbahčeom. Morao sam pauzirati dva mjeseca, ispao sam iz ritma treninga i utakmica, a kad sam se oporavio, odigrao sam za B momčad dvije utakmice u Engleskoj. To me nije zadovoljavalo, pa sam se odlučio opet vratiti na Kajzericu. Lokomotiva je, ponavljam, vrlo kvalitetna momčad i imamo mnogo toga pokazati na proljeće.”

    Upitan je 21-godišnji veznjak i tko je donio tu odluku o dolasku na Maksimir umjesto njega.

    “Bilo je dosta vanjskih utjecaja, ljudi oko mene savjetovali su mi da se vratim u Maksimir, iako je moja želja bila ostanak na Kajzerici. Međutim, presudile su neke druge okolnosti i vratio sam se u Dinamo.”

    “Siguran sam da je to bio pogrešan korak. Baš sam se bio ustalio u udarnoj postavi Lokomotive, napokon sam dohvatio kontinuitet igara, iz utakmice u utakmicu igrao sam sve bolje, bilo mi je sjajno na Kajzerici, svime sam bio zadovoljan! I onda sam se opet vratio na početak. Međutim, što je tu je, život ide dalje, nema ništa od gledanja u prošlost. Na meni je da se sad opet dokažem u Lokomotivi, da opet dobro zaigram kao proljetos”, kazao je igrač vezan za Dinamo do ljeta 2022. godine.

    Ipak, iako je sretan što je bio dio Dinamove europske priče i zahvalan treneru Nenadu Bjelici na šansi, poručuje:

    “Ne vjerujem da ću se više vraćati u Dinamo. Iskreno to mislim, iako treba vidjeti kako će se sve to odvijati. Kako sad razmišljam, izvjesnije je da ću ostati u Lokomotivi, ili pronaći neki drugi klub, zacijelo u inozemstvu, nego da ću se vratiti u Maksimir. Povratak u Dinamo nije mi realna opcija, a to trenutačno nije ni ono što bih želio, ne zanima me previše takav rasplet moje budućnosti.”
12Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.