• Baneki
    746
    @Neki tip sa zapada

    Vidi se da si iz znanstvenih krugova, šteta bi bilo ne iskoristiti tvoju ponudu za neku obimniju anketu/analizu.
  • xavier
    12.1k


    Jedva čekam tvoja pitanja iako moram priznati da se zapravo pribojavam rezultata na reprezentativnom uzorku. Znači ne govorim o Zoni nego kad bi baš dobili pravi presjek Dinamovih navijača.

    Nekako se bojim da bi ispalo kako većinu zanimaju samo ok rezultati i dok je pristojnih rezultata (dodao bih i lošeg Hajduka s kojim se može zezati), nek klub bude organiziran kako kod želi. Nekako imam dojam da prosječan navijač s istoka ili zapada počne prozivati upravu i uređenje kluba tek kad nije zadovoljan rezultatima na terenu.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Ljetovanje na moru

    Rasprodan Maksimir za derbi(sjever dolje zapad dolje i komplet istok) ili kad bi Futsal D.napunio Arenu ZG u primjeru Futsal Lige prvaka
  • agramZ
    2.5k
    Nekako imam dojam da prosječan navijač s istoka ili zapada počne prozivati upravu i uređenje kluba tek kad nije zadovoljan rezultatima na terenu.xavier

    samo sto ti "prosjecni" navijaci ne idu na stadion.. to su oni navijaci kojih se trebamo bojati.

    futsal dinamo

    brada ili brkovi
  • Dino
    2.7k
    Brkovi

    Jel bi radije da vam se unistio vas dom, al da je kadetrala ostala netaknuta ili da ne katedrala takva kakva je, al da je s vasom imovinom sve ok?
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Nisam iz ZG , ali mislim da je pitanje jednostavno, Da je sa imovinom sve ok , nije katedrala jedina vjersko-katolicka ustanova u gradu :wink:

    Pomfrit ili krompir u tepsiji
    Svinjski vrat ili svinjski but
    Kuhana ili pečena jela
    Peretak ili slanac
    Kakao ili kapucino
    Burek ili sirnica
    Pita od bundeva ili pita sa krompirom
    Nes kava ili domaća
  • Neki tip
    21.3k
    Jedva čekam tvoja pitanja iako moram priznati da se zapravo pribojavam rezultata na reprezentativnom uzorku. Znači ne govorim o Zoni nego kad bi baš dobili pravi presjek Dinamovih navijača.

    Nekako se bojim da bi ispalo kako većinu zanimaju samo ok rezultati i dok je pristojnih rezultata (dodao bih i lošeg Hajduka s kojim se može zezati), nek klub bude organiziran kako kod želi.
    xavier

    O uzorku se možemo dogovoriti. Budući da nemamo nikakvo relevantno istraživanje o tome tko su dinamovi navijači (koliko nas je, koliko smo stari, odakle smo, jesu li ciljna skupina samo članovi ili svi koji za sebe kaži da "navijaju za Dinamo" itd itd..), teško je govoriti o reprezentativnom uzorku. Ako nemamo definiranu cjelinu - nemamo ni relevantan uzorak.

    Ono što možemo je provesti to samo na zonašima jednostavno i brzo ili pokušati putem društvenih mreža i osobnih kontakata te uz dovoljno vremena (2-3 tjedna barem) obuhvatiti što širi broj ljudi koji sebe smatraju "dinamovim navijačima", a onda kroz pitanja isfiltrirati koliko je tu članova kluba, koliko u kojoj demografskoj skupini, koliko redovito posjećuje utakmice, a koliko prati na tvu ili samo na teletekstu i aplikacijama, koliko iz uzorka ide na koju tribinu i koliko često.. svašta se tu može napraviti, istražiti i doznati o nama i našim željama.
    I onda analizirati koliko ekipe s koje tribine želi ovo ili ono, kako na stvar gledaju mlađi, kako stariji, kako oni koji imaju godišnju ili oni koji dođu ne europske tekme.. što misle dinamovci iz Zagreba, a što drugih krajeva. I tako, ovisno o ambicijama, potrebama, vremenu, svrsi..

    I P.S. slažem se s tvojom pretpostavkom; na uzorku onih 30 000 koji napune stadion, prilično sam siguran da bi većini bilo posve svejedno kakav je ustroj kluba, dok su rezultati ok.. da je Mamić manje seljak (u pogrdnom smislu riječi) i da manje šteti imidžu i identitetu kluba, još bi veći broj ljudi za krađe boljela ona stvar, nego što ih boli sada. Nažalost. Ali to je samo pretpostavka, ajmo saznati..
  • domobran86
    179
    Pomfrit
    svinjski but
    pečena jela
    slanac
    kapucino
    Burek
    pita sa krompirom
    domaća

    messenger ili whatsapp
    kosovo srbija ili nezavisno
    trajno ili svjeze mlijeko
    jabuka ili kurska
    mandarina ili naranca
    televizija ili youtube
    plejac ili xbox
  • xavier
    12.1k


    Slažem se. Trebao bi svatko ispuniti određene osobne podatke. Naravno da ne mislim na ime, prezime i slične stvari nego koliko ima godina, je li član kluba, ide li na utakmice te recimo je li iz Zagreba, ostatka Hrvatske ili van Hrvatske...

    Stvarno bi bilo znimljivo razlike u razmišljanju pojedinih skupina.
  • bezvangori
    174
    Stepinac ili pavelic?
    Stepinac ili tito?
    Stepinac ili giuseppe manolicci?
    Dino

    Samo Stepinac.

    ljetovanje na moru ili u zimovanje u planinamaBaneki

    Zimovanje u planinama.

    Alcatraz ili Thalija?
    Nordijska ili grčka mitologija?
    Daleki istok ili divlji zapad?
  • Neki tip
    21.3k
    Naravno, postaviti pitanja bez ikakve demografske slike je potpuno besmisleno niti bi to "istraživanje" bilo išta bolje od ankete na nekom portalu. :)

    Neću "siliti" dalje, nek ovdje idu dvojbe, da ne spamamo, a ako moderatura hoće lako se dogovorimo.
    Nemam ništa protiv ni da pitanja damo na uvid svim forumašima i prije eventualne provedbe pa ti i možda još netko zainteresiran za temu ili upućen u metodologiju društvenih istraživanja ili naprosto pronicljiv i zdrave logike, da svoj prijedlog za finalnu doradu. :)
  • Dino
    2.7k
    Nisam iz ZG , ali mislim da je pitanje jednostavno, Da je sa imovinom sve ok , nije katedrala jedina vjersko-katolicka ustanova u gradu :wink:Navijač Dinama

    Da razumijem kaj mislis rec, al ja na primjer nisam nikad vidio katedralu bez skela, ili se jednostavno ne sjecam kak je to zgledalo bez skela. Da nije ostecena u potresu uskoro bi docekali vidjet je u punom sjaju. Sad se spominju neke gluposti s ravnim tornjevima (bez spica) sto je za mene apsurd i smijurija. Isto tak na katedralu nemres gledat samo ko vjersko-katolicku ustanovu. To je sami temelj naseg grada (osnivanje Zagrebacke biskupije 1094.) i srediste Katolicke crkve u Hrvatskoj, simbol otpora svim vrstama totalitarnih rezima (prije sam spomenuo kardinala svetog! Alojzija Stepinca).
    Naravno, nemoj ovo primit ko neki napad zato kaj volis svoju imovinu, svi mi moramo bit sretni kaj imamo priliku zivjet u drustvu gdje se cijeni privatno vlasnistvo, sam zelim rec da se Crkva, vjera i katedrala ne bi smijele tak olako shvacat ko i svaka druga vjerska ustanova.
  • Dino
    2.7k

    Alcatraz (najpoznatiji je ipak)
    Grcka mitologija
    Divlji zapad

    Acta, non verba ili facta loquntur?
  • Mr Blue
    4k
    mini istraživanje s ovakvim pitanjemNeki tip sa Zapada

    mogao bih pripremiti jedno malo istraživanjeNeki tip sa Zapada

    Opet ti :cool:
    Šalim se malo :grin: ideja ti je dobra i čak bih ti volio pomoći u realizaciji ideje, koliko mi vrijeme dopusti, naravno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.