• Juznjak
    3k
    Imam potrebu napisat par riječi. Do danas nisam bio svjestan uopće da ide i nisam htio mislit o tome. I onda danas čitam sve te objave i tekstove, gledam slike, sa suzama u očima, ne vjerujem da mi se to događa jer je to “samo” nogomet i “samo” neki igrač. Cura je prigovarala kako se tako ponašam zbog Ademija a nikad zbog nje… Ali onda kad razmislim bolje, nije to nogometaš Dinama, nego je to čovjek uz kojeg sam odrastao i koji je u Dinamu skoro otkad znam za sebe. Taj je čovjek u mojim očima toliko ogroman da se to riječima ne može opisat. A nikad ne bih rekao da je najbolji, da je najjači, da je najbrži itd… i onda sad shvatim da je upravo sve to on. Gledao sam ga kao kapetana i vođu koji ne griješi, bilo je priče tijekom ove sezone da Ademi nije pravi a ja sam razmišljao “pa to je naš kapetan, on je uvijek pravi, što svi ti ljudi pričaju”. Svaki njegov potez na terenu i van njega mi se činio savršenim. Uvijek kad bi bio u poziciji za šut bi mi onako kao nekom malom djetetu palo na pamet “pucaj Ademi ti ćeš zabit sigurno”. Da me sad pitate rekao bih da je on bio strijelac u svakom derbiju i da je on zabio svaki bitan gol jer stvarno imam takav osjećaj. Drago mi je i što je stvarno zabio puno tih golova u derbijima i puno bitnijih golova. Koliko samo puta i dan danas prevrtim Goricu od prošle sezone i gledam onaj delirij na tribini i ekipu kako skaču jedni po drugima. Onda isto tako i gol protiv Rijeke nakon kojeg je izjavio da je morao proslavit burnije nego inače jer je strašno to kako se tamo publika odnosi prema suparnicima. Ali dobro jebeš golove, on je onaj pravi i istinski vođa. Lik kojega svi slušaju i kojemu svi vjeruju jer svi znaju da je ono što on misli i govori najbolje u tom trenutku za sve. Vjerujem da vi stariji sigurno pamtite još neke igrače koje možete usporediti s Akijem ali meni i ostaloj mlađoj gardi je samo on pojam i samo on simbol za toliku ljubav, strast i borbu za Dinamo. Čeka nas dugih 10 kola do kraja, 10 kola bez kapetana, kako to čudno zvuči. Idemo nekako uzet duplu krunu i zamislit da je i on tu i slavi, da diže te trofeje. Ja za neku drugu sliku ni ne znam jer Ademi je uvijek bio tu… Hvala ti na svemu majstore, svima bi trebao biti uzor kao čovjek jer imaš srce koje je toliko da ga se vidi sa svih tribina! Pričat će se o tebi i o tvojoj karijeri u svetom dresu još dugo i mnogim generacijama. Sretno u Kini i vrati se što je prije moguće! :heart: :cry:
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Vjerujem da vi stariji sigurno pamtite još neke igrače koje možete usporediti s Akijem aJuznjak

    I ne baš. Jedino ako ima još starijih. Puno, puno starijih. :smile:
  • marcio amoroso
    32.4k
    kada nekada prestane igrati shvatiti ćemo kakvog smo kapetana imali :love:marcio amoroso

    Moj upis od prije dvije i nešto godine.

    Nikada ovakvog kapetana u svakom slučaju. Puno ih je bilo dobrih, ali Aki je vrh. Ne vrh, nego vrh vrhova. Aki je put, i Aki je dokaz kako se poštenim odnosom prema klubu i prema ljudima postane ovo šta on danas je. Nadam se da je motivacija svim klincima jer ovo što je on danas doživio je nešto najveće što jedan Dinamovac može doživjeti.

    Kapetane hvala ti na svemu. Čast mi je, ali stvarno čast što sam te upoznao i dobio na poklon tvoj dres. Taj dres će se kao nekada dukati prenositi sa generacije na generaciju.

    Petica mora u muzej :heart:
  • CrniJack
    49
    Kapetane, hvala ti na svemu što si dao za svoj Dinamo!
  • Mrvica
    3.3k
    Nakon povratka iz Zagreba sa tekme, kopanja i nogama i rukama da me kolega zamjeni na 2 sata samo da stignem otić na tekmu uspio sam nekako i velika mi je čast što sam bio dio toga kad smo ispratili našeg najvećeg kapetana (barem u mojim očima). Posljednjih par dana sam baš bio nikakav, gledao u pod pokušavajući sredit odlazak na tekmu i to mi je i zaručnica govorila da nisam baš svoj al da me razumije ipak zna koliko pričam o tom čovjeku i koliko sam upilao mašući sa njegovim potpisanim dresom njoj ispred očiju. Vozeći se danas prema Zagrebu ne sjećam se dal sam ikad imao ovakav grč, veselim se svakoj utakmici al ovo danas stvarno ne znam šta da kažem valjda zato što odlazi takva veličina. Akiju se mogu samo zahvalit za sve ono šta je napravio za nas, mogu mu se zahvalit za svaki put kad je stao u obranu ekipe, navijača i naše Svetinje. I još samo mogu reć da mi je velika čast što sam sudjelovao u današnjem danu jer si sigurno ne bi mogao oprostit nikad da nisam bio na Maksimiru.. Stvarno ne znam šta da kažem tj. možda sam čak i previše napisao toga, al danas je i kamen zaplakao. Nikad zbogom, samo doviđenja ikono! Uvijek ćeš mi biti najdraži igrač svetog dresa, i jako je velika čast što sam bio dio generacije koja je svjedočila ovom čovjeku i kolika je veličina! Pokaži tim kinezima ko je tata igre! :heart:
  • NitkoBitan
    12.1k
    Ono sto izuzetno cijenim kod Ademija je to da nema drustvene mreze. Takvi nogometni romanticari u danasnje vrijeme su prava rijetkost.
  • mokoxax468
    371
    Ima li negdje ovaj video, ne mogu sada nigdje da nađem?
  • Krizy
    36.1k
    Ademi je za Dinamo od sezone 2010./11. odigrao 104 europske utakmice.
    Hajduk je od 1997./98. odigrao 106 europskih utakmica.
    Rijeka je od samostalnosti odigrala 82 europske utakmice.
    Osijek je od samostalnosti odigrao 43 europske utakmice.

    :cheer:
  • xavier
    11.1k


    Kao i svaki put, svaka čast na podacima koje izvučeš, ali samo jedno pitanje.

    Zašto za Hajduk od 97/98? Nije li bilo logičnije staviti ili otkad je Ademi došao u Dinamo (znači isti vremenskim period) ili od samostalnosti kao za Rijeku i Osijek?
  • deda
    27.9k

    Ajde izvuci ako ti se da od ove godine kad je Aki krenuo u Dinamu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.