• i more je plavo
    891


    Mirek, vrludaš, malo je kriv malo ga razmeš, pa je opet kriv al ipak...

    Ponavljam, ako su tocne informacije o financijskim uvjetima koji su trazeni od Dinama i koje je ponudio Hajduk......ja ne vidim nikakvo opravdanje za decka sto je otisao dole ni krivnju uprave sto se neckala oko takvih potrazivanja.
    Jer da je Dinamu ponuđen za ono kaj se piše da mu je ponudio Hajduk, mi u Puli nebi imali priliku vidjeti da je Hoxha solidan igrac, nego bi Brekalo pokusavao opravdati svoj dolazak.
  • striko
    1.3k
    Ma Brekalo zna da je Dalić tovar i ako osvoji s njima na ramenima će ga Dalinjo odnijeti u Berlin!
  • Jaro
    6.1k
    ali da bude na posudbama po slovenskim i bosanskim ligamaPetko4455

    nije li izvjesni LM bio na posudbi u BiH ligi (koja je tada bila jos puuno veci odron nego danas - bod gosta je bio ko snijeg u sahari recimo) pa ne vidim da mu je karijera patila zbog toga.
    Kaj se mene tice - u prvu momcad dinama moze uc igrac ako je dovoljno kvalitetan za to - imao 17 ili 37 godina. Ne moze vise prva momcad biti poligon za odgoj "projekata". Za Morena mi se cini da je prerano, Za Mikica nemam pojma, nisam ga vidio osim na pola prijateljske tekme...
  • i more je plavo
    891

    Pa i nije cudno ak se sjetis da je Jakir rekao da cemo uzeti beka ako Moha ode, nije mislio da ce otici u gips, ali jbga....nije na raspolaganju, i desni bek nam sad nasusno treba.
    Pisalo se o decku iz Austrije, ali on je bio 2 milje kolko se sjecam, i to su ti gabariti.
    Dobili bi nesto za Mohu, rijesili se njegove place i tada su 2 milje ko ova milja sada.

    Jer sad imamo Mohu samo na placi, ali ne i na terenu.
  • Jurki
    9.7k
    sjecamo se sigurno kak je to bilo one lete kad je nakon Bjelice dosel Jovicevic.
    Imali ogromnu prednost na tablici.
    Bila stanka zbog korone.
    Nastavilo se prvenstvo, Jovicevic je dosta tih klinaca kaj su izjebali Bayern u ligi prvaka puknul u prvu ekipu.
    Pusili smo utakmice zesce.
    Zasto? Zato jer se natrpal roster s klincima i to ne 17 godisnjacima vec juniorima koji su igrali ozbiljnije utakmice.
    E sad ja sve vas pitam tko bi odgovaral i stavil u zadnju liniju Ogiwara LB, Perkovic i Zile stoperi, Mikica na RB.
    I mi spusimo titulu?
    Koji bi to trener napravil na ovom svijetu?
    Mlađe kategorije pioniri, kadeti i juniori postoje s razlogom. To je izmisljeno prije 300 godina s razlogom.
    Toj djeci treba ostaviti mogucnost da se razvijaju i GRIJESE u klubu partneru.
    Zakaj Salzburg ima Liefering? Zakaj oni ne guraju doslovno djecu u prvih 11?
    Sve postoji s razlogom koji su izmislili pametniji ljudi nego kaj smo mi tu na forumu.
  • Orc123
    6k
    brekalo nije odbijen radi financijs nego radi situacije s Jakirom....realno i nije bas kikiriki dati za igraca preko 1mil eura bruto za 4mj...za te novce cemo dovesti vjerojatno igraca na bekovsku poziciju i to u cistom transferu. Realno Brekala su trebali zavrsiti ali da je to kikiriki bad i nije. Najzalodnije ke meni da je on za duplo manje uvjete otisao u Hajduk i siguran sam da su ti uvjeti dati nama da se ne bi premisljali ni sekunde. Ovog Afrikanca ne dovodimo bezveze vec ga je ocito Dabac dobro iskautirao.
  • Petko4455
    26

    Ko kaže da mora bilo ko u prvi plan,samo da igrači vide da za njih postoji budućnost,ovako čim te šalju okolo znaš kaj će ti se desit..
    Ko se vratio s posudbe i bio kasnije u prvih 11? Nijedan..jedino oni koje su trpjeli i dozirali minutažom
  • Orc123
    6k

    Ak je mogao Pjaca, Modric, Zivkovic, Gurlica, Sutalo itd itd onda mogu i drugi...ustaljena praksa kod svih pravih klubova...
  • Jurki
    9.7k
    Modric koji je napravil svjetsku karijeru.
    Šutalo nakon posudbe postal nas nositelj igre.
    Pjaca napravil jeben transfer..
    Brozovic. Kovacic.. ima ih milijun.
    Vani su feeder clubovi pod normalno i dobar dan.
    Ako se s igracem radi kak spada i trudi se. Nece mu mjesto nitko uzeti.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Neka dođe ovaj Kouao. Imat ćemo bekovske i krilne pozicije pokrivene s igračima koji imaju moć ponavljanja, fizikalije, mogu probit stranu. Igrao je u prvoj portugalskoj, drugoj francuskoj, zahtjevnijim ligama u tom smislu od naše.

    Jakirović je to tražio, evo i dobit će. Nek sad pokaže da zna iskoristit takav tip igrača, o kvaliteti ne može plakat jer je i on jedan od tih koji skautira, na kraju krajeva, ni u drugim HNL klubovima ne igraju turbo bolji igrači (naravno, ima izuzetaka).
  • NitkoBitan
    13.5k
    Neki se trebaju pomirit s tim da od nekih mladica jednostavno nikad nece bit odlicnih igraca u seniorskom nogometu. Genetske predispozicije, voljni moment, tolerancija na okruzenje i pritisak cine svoje.

    Guranje na silu u prvu momcad je stetno i za rezultate kluba i za samog igraca. Ne znam koliko je pametno drzat mladice na klupi a pogotovo ih iz prve momcadi posjest na klupu.
  • YasutoWakizaka
    100

    Može on imati Daviesa i Mbappea šta ti to znači kad Petko ne želi trčati u kontru i prostor. Kome će te sve "rakete" dati loptu.
    Opet gledam iste stvari na tekmi protiv Istre i jebeno OPET Petković ubacuje sa strane dok se "goropadni" Kanek bori za skok.
    U pm više s time.
  • i more je plavo
    891


    Ocigledno imas problem sa shvacanjem, valjda najkompleksnijeg trenutka u karijeri igraca, prelaska iz juniora u seniore.
    U juniorima nema jednog Marine, koji kad ti ukliže ili uvali lakat neznaš kaj te snašlo, samo gledaš kak da pobegneš od tog čupavog.
    E takvih fizikalaca i iskusnih igraca ima u svakoj HNL ekipi, on te štipa, poteže, psuje......nema kaj ti ne radi, a ti klinci to nisu dozivjeli u dotadasnjoj karijeri.
    I tu se nije tesko pogubiti.

    A nazalost to je tak, svake godine izlazi 20-tak juniora i iz Dinama i Hajduka i Lokse.........svi oni su bili jaaakooo dobri ko klinci, ali nema mjesta za sve.
    Nemres svake godine zamjeniti prvu momcad izlaznom generacijom juniora.
    I tu se desi da neki promaknu, neki dobiju priliku, ali nazalost ne iskoriste, neki proigraju negdje drugdje nakon 2-3 sezone odrastanja, a vecina nestane.
  • sport
    2.5k
    Kaže trener da se Petko muči zbog koljena,tako je bilo i sa mišićem pa znamo kako je završilo.Pa ako nisi spreman onda ne igraš(mučiš sebe I nas) i to trener mora presječi(ako ima autoritet).
  • IstokKa96
    611
    Mozda je vec negdje netko pisao pa mi je zao ako eventualno ponavljam necije misli, ali Dinamo mora imati kombinaciju bekova (1 def, 1 ofen).

    Danasnja ekipa ima to, tocnije, imala je do Mohine ozljede gdje je Ristovski skloniji/bolji def. igri, a Moha ofen.
    Dakle, trebamo Mohinu zamjenu i sukladno razini natjecanja i protivnika kombinirati takticki.

    Dani Alves je nazalost prestar, a i u zatvoru tako da se trebamo okrenuti financijski dostupnim igracima i unutar toga pokusati pronaci najbolje rjesenje. Mozda cemo ga naci isprve, a mozda cemo lutati jos sezonu, dvije u kojem periodu cemo vidjeti razvoj za sada samo perspektivnog kadeta Mikica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions