• reziser
    6.5k
    Navodno Olmo odbio potpisati novi ugovor s dinamom
  • deda
    29.7k
    Da. Piše ti u temi o svemu pomalo.
  • xavier
    11.4k
    Navodno Olmo odbio potpisati novi ugovor s dinamomreziser

    Kako sam već napisao na jednom drugom mjestu, stvarno ne razumijem zašto ljudi misle da bi Olmo, bez obzira na ponuđene uvjete, uopće razmišljao produžiti ugovor. Koliko su puta već on sam ili njegov otac izjavili da imaju plan za njegovu karijeru i da je vrijeme za promjenu sredine. Nije to rečeno jednom, onako usput, nego je puno puta sasvim jasno.

    Isto tako, više su puta izjavili kako su nezadovoljni Dinamovim odštetnim zahtjevom jer smatraju da je to puno previše za igrača iz HNL-a. Najjače njihovo oružje je činjenica da Olmu ugovor ističe za godinu i pol te mogu pritiskati klub kako bi ostvarili svoju želju (odlazak). Kakva bi onda bila logika potpisati novi ugovor i staviti se goru poziciju odnosno poništiti jedino što im ide u korist?
  • reziser
    6.5k
    i ja da sam na njegovom mjestu nebi potpisao, :yum:
    slabo pratim transfere kao što rekoh..sva ova nagađanja, tračevi...me ne zanimaju.
  • Dragon1Warrior123
    3k
    ja bi za to ga poslo na tribine iskreno... to je po meni totalno nepoštivanje kluba koji ga je promovirao u ovog igrača koji je, al jbg (mislim ako ga ne prodaju)
  • xavier
    11.4k
    ja bi za to ga poslo na tribine iskreno... to je po meni totalno nepoštivanje kluba koji ga je promovirao u ovog igrača koji je, al jbg (mislim ako ga ne prodaju)Dragon1Warrior123

    Svi uvijek pričaju u "slanju na tribine" i naravno da svaki klub to može napraviti u toj situaciji, ali u praksi jako malo ih to stvarno napravi. Koja je korist od takvog inata? Na kraju samom sebi štetiš.

    Bilo bi idealno da igrač s voljom igra od kraja ugovora, ali stvari u životu često ne idu tako. A ono šro je činjenica, klub nema koristi od nezadovoljnog igrača. Daleko od toga da ga treba nekom prodati za smiješan iznos, ali samo želim reći da "slanje na tribine" na kraju ne koristi ni klubu.
  • Dragon1Warrior123
    3k
    Kao ni ucjenjivanje kluba jer ovo daje primjer ostalima da mogu klub pravit budalom i postavljat svoje uvjete. Nema ovdje bezbolne opcije, ali kažem ovo je po meni slanje za tribine pa šta bude.
  • xavier
    11.4k


    U teoriji si u pravu, samo kažem da takvih slučajeva imaš stalno i na kraju samo jedan od možda 30 igrača stvarno i završi na tribini. Pa neće klub sam sebi pucati u nogu.

    Što se tiče transfera, ne mora ga klub prodati ako ne želi, na to ih igrač ne može prisiliti dok god traje ugovor. No isto tako, klub ne može prisiliti igrača da potpiše novi ugovor. I to je potpuno legitimno.
  • Infinity
    15.5k
    Tribine ili 20m eura? Mislim da se vise isplati 20m eura.
    20m eura ili da Olmo odradi tu godinu i pol na 100%? Mislim da se vise isplati da odradu tu godinu i pol 100%.

    Olmo previse vrijedi za neko inacenje, iako bih ga i ja najradije sutnuo na tribine. Od tih tribina izgubit ce i Olmo i Dinamo. Od igranja do kraja ugovora Dinamo ce profotirati, a Olmo ce u najmanju ruku stangirati, nece nista izgubiti.

    Gledajuci dugorocno, sta kad sutra dodje novi Olmo koji isto tako nece htjeti produziti ugovor, zna da ce igrati i ode kad istekne? Kad se sve zbroji i oduzme, najbezbolnije bi bilo prodati ga, pogotovo ako se postigne dobra cijena, al druga opcija mora biti tribina. Dinamo bi imao itekakvu korist da ga Olmo na ljeto vodi u novi pohod na Europu, al posaljes reprezentativca Spanjolske na tribine godinu i pol pa da ostali vide poruku.

    Kako god se ova sapunica zavrsila, Dinamo ce vjerojatno biti popljuvan od ljudi s Olmove strane. Njegov stari je to vec davno poceo s pricom 'zasto mu sad nude novi ugovor, zasto toliko nisu dali kad smo tek dosli'. Buni se jer je ovaj igrao za juniore, bio na klupi i slicno. Iz tog intervijua se da iscitati da ni on nije bas normalan roditelj i da ta prica o nekom planu za Olmovu karijeru ne pije vodu. Bara i Dinamo su mu slozili plan, oni su samo upali u njega i onda stari pametuje okolo.

    Zelim reci da bi Olmo na kraju mogao biti prikazivan kao negativan primjer, a trebao je biti nesto najpozitivnije. Trebao je biti primjer drugim roditeljima i djeci, da dodju u Dinamo, da imaju strpljenja i da im djeca postanu igraci. Ovako bi sve moglo zavrsiti negativno po Dinamo.
  • reziser
    6.5k
    nit će olmo potpisati novi ugovor a neće ni završiti na tribinama
  • Dragon1Warrior123
    3k
    Gledajuci dugorocno, sta kad sutra dodje novi Olmo koji isto tako nece htjeti produziti ugovor, zna da ce igrati i ode kad istekne? Kad se sve zbroji i oduzme, najbezbolnije bi bilo prodati ga, pogotovo ako se postigne dobra cijena, al druga opcija mora biti tribina. Dinamo bi imao itekakvu korist da ga Olmo na ljeto vodi u novi pohod na Europu, al posaljes reprezentativca Spanjolske na tribine godinu i pol pa da ostali vide poruku.Infinity

    Slažem se, meni se čini da ovo neće dobro završit. I te priče njegovog starog sam popljuvo još ranije da mi se gade takvi komentari i da bi mi još onda Olmo završio na tribinama nekih mjesec dana jer to je nepoštovanje kluba. Ali jbg previše je tu love u igri, i znam da klub ne možda sad tu izvodit nešto jer bi mu štetilo, ali šteti mu i ako ništa ne radi tako da tu nema jednostavne opcije :/
  • deda
    29.7k
    Malo svi pretjerujete s emocijama. Ova situacija je sastavni dio nogometnog biznisa i događa se na dnevnoj bazi širem svijeta. Zašto bi itko bio uvrijeđen? Svi se bore za svoje interese i pronaći će neki kompromis na sredini.
  • nkdz
    830
    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2147958

    Turci pišu da bi Gavranović mogao u Trabzonspor za nekih 5 mil eura.
  • Crusades1986
    10.3k
    Mislim da bi za Dinamo bilo najbolje da ga se proda u ovom prijelaznom roku. Nikom ne odgovara nezadovoljni igrac u klubu, moze se jos dobit relativno prostojna ponuda vec ako igrac ne zeli potpisat novi ugovor. Plus sto imas onda cijelo proljece za uigravat ekipu sa Ivanusecem/Majerom/nekim trecim na toj poziciji i pripremit se za kvalifikacije na ljeto.
  • Eduardo
    18.1k
    slažem se s dedom. Ovo što Olmo radi je kamilica u usporedbi s puno (trenutno) većim imenima koji su se našli u istoj ili sličnoj situaciji.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions