• marcio amoroso
    34.1k
    Dinamo je u jako nezavidnoj situaciji pred jako bitnu sezonu. U tu su nas situaciju dovela ova previranja u klubu kao prvo, i Ante Čačić kao drugo.

    Mi jednostavno imamo situaciju da prije sezone imamo popunjenih 14 od 25 mjesta u kadru.
    To su sljedeći igrači:


    Zagorac
    Nevistić

    Moharrami
    B. Šutalo
    Ristovski
    Perić
    Perković

    Ljubičić
    Bulat
    Mišić
    Baturina

    Špikić
    Topić
    Drmić

    Čak i od ovih 14 naoko sigurnih je moguće da se netko transferira. Vremena je jako malo, posla baš puno.

    Imamo igrače na posudbama koji možda mogu pomoći u širini kadra, a sigurno mogu pomoći u spuštanju cijene kod pojačanja. Tu prije svega mislim na Štefulja, Tolića, Soldu, Jankovića, Marina, Ćužu i Emrelija.

    Veliki, ali baš veliki posao čeka Šimića i ekipu. Nadam se da će složiti jebenu momčad jer budžet imaju, a imaju i koliko toliko dobar temelj.
  • SAS1987
    14k
    Dinamo mora pokazati gard prema "partnerskim" klubovima poput Maribora i Rijeke. Ak se oni prema nama ponašaju tržno i svije najbolje igraće prodaju drugim klubovima onda se isto tako mora ponašati i Dinamo prema njima. A ne da Rijeki godinama pomažemo sa igraćima (i lovom za Štefulje) a sad bi prodali Frigana negdje drugdje.
  • vjeko1701
    6.4k
    Ako oni zbilja imaju ponudu 6M + bonusi do 10M, nemamo o čemu pričati. Nije to neka razlika od 500k u odnosu na našu ponudu pa da se onda zamjera ciganjenje za realno siću. Ono kaj možemo je postaviti realnu cijenu za naše igrače tamo koje oni žele zadržati i to je to. Fer, korektno, bez nekih postavljanja i nitko se ne može ništa žaliti.
  • SAS1987
    14k
    Rijeka se prema Dinamu postavila tržno i ja samo kažem da to oćekujem od Dinama prema Rijeki. Isto vrijedi i za sve ostale klubove sa kojima radimo.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Ma siguran sam da će Frigan bit naš, zainteresiranih vjerojatno ima, ali ništa od tog se neće realizirat

    Zaboravljamo da on želi samo u Dinamo, odgovara mu i za nastavak karijere i radi privatne situacije doma koju ima
  • LovroZG
    1.3k
    A ne da Rijeki godinama pomažemo sa igraćima (i lovom za Štefulje) a sad bi prodali Frigana negdje drugdje.SAS1987

    S tom bi se praksom općenito trebalo prestat osim ak se ne potpiše neki ugovor gdje obje strane imaju svoja prava i obveze. Hrpa para je tako "iscurila" u Osijek, Rijeku i druge klubove, a možda i druge džepove jer "spašavamo" druge klubove.
  • marcio amoroso
    34.1k
    Ajde dečki molim vas ostavite se zdravstvene situacije obitelji potencijalnih pojačanja. Stvarno je nepotrebno pisanje tih stvari. A i nepotrebno je da moram biti stalno tu i brisati ili editirati postove.
  • Ali
    2k
    Realno mi smo njima (rijeci) poklonili Dilavera. Bez njega bi i dalje curila obrana na sve strane i oni ni ostali ispod 7. mjesta u hnl. Ovako imaju priliku uzeti neku lovu u KL.

    Znam da u poslu nema emocija, ali ovo je reklo bi se "nematerijalna" korist koja u osnovi vrijedi barem cca 3m€.

    Tak da Miško bi trebao ukalkulirati to kod pregovora za Frigana.

    Nešto u stilu:
    Dakle već smo vam dali Dilavera (2m€) badava, A.Marin potpisuje za Rijeku bez odštete (2m€), Janković posudba još 6 mjeseci + 2,5m € cash u ratama i 15% od slijedećeg transfera + 300t€ za svaki gol u LP. I Frigan od 15.06.23 u Dinamu sa 300t€ plaćom.
    To je za Rijeku ekvivalent 6+ milja od Škota, uz bonuse to može i do nekih 8-9m€.

    Ako odbiju, aktiviramo pravo prvokupa za Dilavera kao treću opciju odlaskom KTC, Janković na klupu u Maksimiru a Marin posudba u Rudeš. A oni nek trže 6milja od Škota i nek vide kako do skupina KL i izbjeći borbu za ostanak bez 4 igrača iz prvih 11, pogledajte slučaj Loksa prije par godina i egzodus.
  • IstinaZaDinamo
    1.6k
    Dilaver 2 milijuna? Cega tocno?
    Iranskih rijala :rofl:
  • Krizy
    38.7k
    Dakle već smo vam dali Dilavera (2m€) badava, A.Marin potpisuje za Rijeku bez odštete (2m€), Janković posudba još 6 mjeseci + 2,5m € cash u ratama i 15% od slijedećeg transfera + 300t€ za svaki gol u LP. I Frigan od 15.06.23 u Dinamu sa 300t€ plaćom.
    To je za Rijeku ekvivalent 6+ milja od Škota, uz bonuse to može i do nekih 8-9m€.
    Ali

    Prodaj te igrače na FM-u za toliko, pa ćemo pričati o prodaji za taj novac u stvarnosti.
  • Ali
    2k
    To je kao i kad u auto salonu radiš staro-za-novo, realno nemožeš dobiti za Marina 1m€ u gotovini, ali ako ideš u kompenzaciji onda kad oni Frigana vrednuje sa 6m , onda je i naša strana dvostruko više na papiru.

    Pogotovo ako imaš taj argument da mu uzmeš pola prve ekipe. Jer da on sutra dovede njij 4 iz Zrinjskog ili Slovenije dok se oni uigraju ode baka sa kolačima iz KL.
  • xyz
    840


    Točno. Rijeci sigurno Frigan odlazi, a ako mi povučemo Marina i Jankovića ostaju bez 3/4 igrača u ofanzivnom dijelu ekipe koji su iznijeli cijeli teret drugog dijela sezone. Mislim da bi se njima više dugoročno isplatilo imati dobre odnose s nama nego prodati sada nekog igrača za pola milijuna ili više negdje vani.
    Ovo je sada situacija u kojoj se treba definirati kako ćemo u budućnosti poslovati s Rijekom. Ili će se odnosi temeljiti na isključivo tržišnim zakonitostima ili će postojati suradnja za dobrobit i razvoj klubova i igrača.
  • Droljo
    6.5k
    Dobili smo za čorića 6 mil tak da marin mora vrijediti bar ta dva...
  • Zagi
    6k
    Biuk je kaj, 5-8? Marin sigurno nije 1.
  • IstinaZaDinamo
    1.6k


    Da bar, nitko ne moze sa sigurnosti rwci koliko je doslo u klub od tog transfera :rage:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions