• Ali
    2k
    Ovo sto pisu da Dabro dogovoren za 2m€ van, to je velika greska Dinama. Ak smo mogli preko 1m€ dati za emrelia, onda nekih 2,5m€ Dabri bi bilo cisto fine.
    Po meni je on trenutno najbolji centarfor hnl, tj. ima najveci trzisni potencijal.
    Dvije sezone kod nas u kojima bi zabio cca 15tak golova plus jos nesto u europi, dovukli bi ga do vrijednosti bar 10m€ uz naravno to sto bi nam pomogao znatno u realizaciji, umjesto andrica, jurica i slicnih opcija. A Drmic je ok za ekipe poput Rijeke i slicno, gdje nemas love za kupiti nego kroz posudbu, njega bismo isto vjerovatno trenali platiti preko 3m€, a pitanje je kad bi ga prodavali za godinu dvije da li bi dobili tu lovu, vjerovatno ne
  • Krizy
    38k
    1. Drmiću na ljeto istječe ugovor pa ga možemo dovesti besplatno.
    2. Sumnjam da bi Dabro dostigao cijenu od 10 milijuna eura, jer je vani već bio i nije uspio, iako je bio mlad ali tržište pamti. Ponajviše jer bi nakon godinu ili dvije u Dinamu imao 26 - 27 godina. Petković je puno kompletniji igrač ali je 10 milijuna maksimalno ako vrati staru formu.
    3. Drmić ne bi došao da ga nakon 2 godine prodajemo, nego kao Gavranović da pomogne napraviti rezultat. Ne može i ne smije se svaki igrač gledati isključivo kroz zaradu.
  • deda
    28.7k
    Ne znam. Nemam neko ludo mišljenje o Dabri. On je meni pravi selski strijelac.
  • Nino Bule
    11.7k
    Dabro mi je ista kupovina ko andric i kulenovic. Nadam se da prestajemo s takvom praksom.
  • marcio amoroso
    33.2k
    Ne može i ne smije se svaki igrač gledati isključivo kroz zaradKrizy

    Ovo je poanta svega. Kao što je kolega @xavier više puta napisao i ja nažalost imam osjećaj da mnogi navijaju za tetu iz računovodstva. Želim rezultat i želim da nastavimo uspješno koračati Europom.
  • Mr Anderson
    5.7k
    I ja mislim slično. Zabija Dabro u Lokomotivi, ali nisam siguran da je on pravo rješenje za nas. Ak Šika stvarno dobija 2 milje eura za njega, onda je to odličan posao.
  • Nolifer
    6.9k
    Što je sa Čolakom ove godine?
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Ma kakvi. Znamo tko nam sjedi u upravi. Ako se Kop proseta kroz Rijeku i dalje kako tako osvoji Mirku ce to bit dosta da ga ostavi.
  • Ludovic IX
    5.8k
    ovo sa dabrom isto kao i jakoliš u šibeniku..ili ako želimo daleko u prošlost. rudika vida..

    rudika vida je ubijao u Belišću i na razini HNL-a ali čim je došao u osijek, izgubio se i nije dao niti jedan gol ako se ne varam. Dabro može biti dobar ali nije me impresionirao kao Olić ili Mandžo u Zagrebu, kao rog u splitu ili pjaca u lokosima. pa i majer i ivanušec u lokosima
  • Ali
    2k
    Mozda ste svi u pravu, ali meni nes govori da bude nesto od Dabre.
    Podsjeca me malo na Viduku, slicne konstitucije, malo losije tehnike, ali takvom nismo imali dugo u momcadi.
    Cinjenica je da nama fali igrac sesnaesterca, a od svih u hnl on mi se cini best-buy. U paru sa Kacavendom vjerujem da bi mogli dogovoriti neki skonto i to bi rijesilo i eventualni odlazak Ivanuseca i mogli bi se i porjesavat Andrica, Jurica, Copa, Kulenovica i tu bi se valjda skupilo 1-2m€ ukupno.
  • LovroZG
    1.3k
    Kačavenda mi nije zamjena za Ivanušca. Od njega bi se, po stilu igre, dao napravit kvalitetniji Gojak
  • maddaddam
    2.9k
    Podsjeca me malo na Viduku,slicne konstitucije, malo losije tehnike, ali takvom nismo imali dugo u momcadi.Ali

    Gdje ti vidis slicnu konstituciju, pa Viduka je bar desetak cm visi i dosta jaci.
  • Imamo Dinamo
    3.3k

    Prvo, Dinamo nebi trebao toliko gledat po HNL, a drugo, i kada gleda u HNL ne treba gledati best-buy nego samo ime. Love imamo za 99% igraca u HNL, tu uglavnom i bacimo vecinu love u vjetar
  • Stjepan
    479
    Kad smo već kod trenerskih želja

    Kjetil Knutsen nastavlja da čini čuda na klupi Bodo/Glimt-a!

    - bez mnogo uspeha je radio u slabim trećeligašima, sve dok ga 2017. godine nisu pozvali da bude pomoćnik Asmundu Bjerkanu u tadašnjem drugoligašu Bodeu.

    - Knutsen je bio pomoćnik Bjerkanu godinu dana, nakon toga je 2018. godine Bjerkan postavljen za sportskog direktora, a Knutsen postao glavni trener.

    - 2019. godine Bodo/Glimt je zavšio 2. na tabeli, a Knutsen proglašen najboljim trenerom te sezone.

    - U 2020. godini je vodio Bodo/Glimt do prve titule u istoriji kluba! I to su osvojili rekordan broj bodova (81) u istoriji norveškog fudbala i postigli rekordan broj golova (103)

    - Prošle sezone je predvodio tim do novog trofeja i odbranio titulu prvaka Norveške i to bez trojice najboljih igrača - Jans Peter Hauge, Kasper Junker, Filip Sinkernagel. Pritom, Bodo/Glimt na njihove zamene i pojačanja nije potrošio ni jedan jedini evro!

    - Knutsen se odlučio za nove igrače, mlade nade, igrao fantastičan fudbal i razbio i Murinjovu Romu sa 6:1. To je bilo prvi put da je Žoze u karijeri primio 6 golova na jednoj utakmici od nekog kluba.

    - Ove zime Bodo/Glimt se ponovo osuo i ostao bez okosnica tima. Erik Bothajm je za 5 miliona evra prašo u Krasnodar, Patrik Berg za 4,5 miliona u Lans, Fredrik Bjerkan u Hertu, Matijus Lode u Šalke...

    - Knutsen je imao ponudu najvećeg norveškog kluba Rozenborga, i uprkos očekivanjima kompletne fudbalske javnosti da će prihvatiti ponudu, odlučio da potpiše novi ugovor sa Bodo/Glimtom!

    - Opet nije kupio ni jedno jedino pojačanje, već je dovodio isključivo igrače bez obeštećenja i lokalne talente.

    - U plej-ofu za 1/8 finala Lige konferencija je opet, uprkos svim prognozama, napravio čudo i eliminisao favorizovani Seltik ukupnim rezultatom 5:1!

    - Zatim je u 1/8 finala izbacio i AZ Alkmar sa 4:3

    - A večeras nakon velikog preokreta ponovo srušio favorizovanu Murinjovu Romu sa 2:1 (0:1) i napravio veliki korak ka polufinalu Lige konferencija!

    Bodo/Glimt nikada nije izgubio od Rome, 3 utakmice, 2 pobede i 1 remi, gol razlika 10:4!
  • Infinity
    15.3k
    Nek povede i sportskog direktora za sobom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.