• Mali dioničar
    14.7k
    Uzeti jeftinog i perspektivnog igrača koja možda u budućnosti može igrati u Dinamu najlakše je u mlađim uzrastima. Primjerice ...Gorica je prva u pionirskog prvenstvu HNL, te treba hitno vidjeti ima li tamo tko za Dinamo, te ga kroz kadete i juniore dodatno formirati pa možda od njega nešto bude.keppi

    To o čemu pričaš je radio Chelsea pa je kupio Žigera i Delača. Kupio je Pašalića i nisu mu dali minute.

    Manchester City je kupio Palaversu.

    Jel bolji transfer za City što je platio recimo 5 milja za Palaversu ili 90 milja za Gvardiola?
  • DiddyGuela
    1.1k


    Zato sto jednostavno niti jednom igracu Dinama prelazak u RBS nije skok jednak prelasku iz Lokse u Dinamo.

    Predpostavljam da si RBS uzeo samo figurativno. Mogao si isto tako reci figurativno Tottenham ali su tu onda i iznosi puno veci. Kao npr. Vuskovic koje je placen 10M nakon nekoliko seniorskih utakmica. To zvuci realno ko iz Lokse u Dinamo.
  • keppi
    130
    Šotiček je super primjer na kojemu se naši skauti trebaju pokazati. Prema većini on još nije za prvih jedanaest Dinama, ali bi mogao biti.
    Ako se čeka recimo da se vidi kako će odigrati na jesen....pa nije Šikić lud. Ako bude igrao dobro i zabijao cijena neće biti ni približna ovoj za koju bi možda sada mogao doći.
    Naravno, postoji i ona druga strana medalje da možda Šotiček nikada neće biti top, nego samo prosječan ili vrlo dobar.
  • marcio amoroso
    33.1k
    Potencijal se plaća i to je normalno. Svijet jednostavno ide u tom smjeru. Pa u NBA-u se daju vrhunski igrači za pickove, a da uopće ne znaš kojeg igrača ćeš dobiti.
  • scooniepenn
    2k

    Ja iskreno nisam za cigansko postupanje, jer je Dinamo uvijek bio gospodski klub za razliku od recimo Hajduka. No, volio bih da mi netko objasni što su točno transferi Ivanušeca i Livakovića odnosno postupanje Fenera i Feyenoorda. U kolaboraciji s menadžerima i igračima se radilo pritisak i ispod cijene iskamčilo odlaske (posebno tu mislim na Ivanušeca gdje znam pouzdano kako su on i Preletilić odigrali).
  • emilperska
    3.3k

    To i je neki sukus svega. Ne kršit zakon.. Ali ako želiš Šotičeka, a Šotiček želi u Dinamo. Onda imaš te novinare koji žive od tebe i odradi presing po medijima u nekim prihvatljivim gabaritima + neki postotak od idućeg transfera završi kod tebe. Ne mislim ja da će Šikić njega nama onda dati za 1mil EUR, a ima ponude na 2,5, ali na nekih 2 se možemo naći + stalno slanje igrača na posudbu i bla bla..
    Imam osjećaj da u HNLu kad pregovaraju s nama, svi preko medija lihvare (Hoxha, Kačavenda, Stojke, Bulat). Jedino smo mi ti koji se trudimo ne igrat nimalo prljavo. Jedno je bit prgav, a jedno je radit nezakonito..
    Ja bi npr. za Šotičeka ako postoji obostrani interes, pozvao Olivarija i rekao bmk kakve veze imaš sa Šikićem, sljedećih par tjedana ćeš pisat to to i to ako želiš i dalje imat pristup svemu. Dinamo te stvorio kao novinara..
    Kod transfera Ivanuešeca su novinari koji nas prate, ostali mediji, mendžeri i sami igrač radili presing na nestabilnu upravu i na kraju je otišao kao starter u finalu Lige nacija za bagatelni iznos..
  • GOAT
    9
    Mislim da cijena Šotičeka uopće ne bi bila upitna da smo dosadašnjih godina pametnije prodavali. Tko je dozvolio da jedan Ivanušec ode za 8, Šutalo koji ima sve predispozicije modernog stopera za budućnost samo 20.. Za standarde Hrvatske prodali smo ih jako dobro, no europski je to ispod svake cijene. Ako hoćemo postati europski klub treba se tako i ponašati i prodavati.

    Jasno da se cijena podiže s uspjehom igrača kako u reprezentaciji tako i u europskim natjecanjima i ne očekujem prodaje od 100 milijuna ali ne vidim razlog prodavanja za kikiriki.
  • scooniepenn
    2k

    Moć komunikacija je upravo takva da ne trebaš ići seljački, već sve na finjaka odraditi i isti cilj je postignut, a nikome se nisi zamjerio. Što se tiče Ivanušeca to je prodaja zbog koje bih aktualne članove Uprave pozvao na red i zatražio detaljno očitovanje jer smatram kako je riječ o ozbiljno štetnoj radnji. U trenutku kad je Luka bio starter u 2. momčadi Lige nacija mi njega prodajemo za ispod 8 milijuna Eura. Ne znam postoje li nekakvi bonusi, ali preko 9 milijuna nema šanse da će to otići. Za renome Dinama to je blago rečeno sramotan transfer uzevši sve u obzir. Imao je još 3 godine ugovor koji je nedugo prije odlaska značajno povećan i tu se jedino Dinamo nešto pitalo. I onda ga uz sve još prodaš između 1. i 2. utakmice sa Spartom gdje se boriš za Europsku ligu, što nije samo štetna radnja, već "kazneno djelo".
  • Banana 2
    472
    Kmeči se kad se našim igračima pristupa iza leđa, a sad bi to isto radili s tuđim igračima.

    Gospodski...
    Captain America

    Slažem se s tobom i mislim da se trebamo držati časno, ali ako pričamo o gospodštini onda pristup koji oni zagovaraju možda i jest gospodski - sa figom u džepu.
  • Banana 2
    472
    Zato sto jednostavno niti jednom igracu Dinama prelazak u RBS nije skok jednak prelasku iz Lokse u Dinamo.DiddyGuela

    Ne prelazi se samo u Salzburg, prelazi se u grupu. Red Bull ima zavidnu stratešku poziciju na nogometnom tržištu i mogućnost lansiranja igrača na adekvatnu razinu kroz vlastiti pogon i resurse, a igrači i menadžeri su toga svjesni. Dinamo o takvom čemu može samo sanjati.
  • Banana 2
    472
    Ne mislim ja da će Šikić njega nama onda dati za 1mil EUR, a ima ponude na 2,5, ali na nekih 2 se možemo naćiemilperska

    Pa takav džentlmenski sporazum i imamo sa Loksom. Zato samo od njih i kupujemo.
  • scooniepenn
    2k

    A tko je točno prešao iz Dinama u RBS pa da možemo o tome govoriti? RBS od Dinama može uzeti samo igrače koji su na marginama jer nositelje ne vidim kako jure u RBS i austrijsku ligu. Mogli bi potencijalno dovesti nekog klinca, ali to u teoriji mogu i klubovi još slabijeg renomea. Misliš li da bi recimo za 2 godine jedan Sučić prešao u RBL i onda pristao ići na posudbu u RBS. Potpuno sam siguran da ne bi ni u kojoj varijanti.
  • Banana 2
    472
    Jasno da se cijena podiže s uspjehom igrača kako u reprezentaciji tako i u europskim natjecanjima i ne očekujem prodaje od 100 milijuna ali ne vidim razlog prodavanja za kikiriki.GOAT

    Problem je što strani klubovi znaju da nemamo para i primorani smo prodavati. Nemamo fleksibilnost i to nam spušta cijenu. Vrhunac je bio zimus kada je Šahtar za Baturinu nudio 18m sa idejom da ga nakon sezonu-dvije prodaju u lige petice za barem 60m.

    Ukrajinska liga nije garancija ničega, ta liga je odron. Naš je problem što nemamo fleksibilnost da namećemo realnije cijene.
  • Banana 2
    472
    A tko je točno prešao iz Dinama u RBS pa da možemo o tome govoriti? RBS od Dinama može uzeti samo igrače koji su na marginama jer nositelje ne vidim kako jure u RBS i austrijsku ligu. Mogli bi potencijalno dovesti nekog klinca, ali to u teoriji mogu i klubovi još slabijeg renomea.scooniepenn

    Pričamo o Salzburgu kao alternativi Dinamu. Leipzig će kupovati direktno iz Dinama, Salzbug ne.

    Zagijeva izvorna poanta je da kao što smo mi svjesni potencijala naših najperspektivnijih klinaca i nećemo ih puštati u Salzburg za kikiriki prije nego što eksplodiraju, tako neće ni Šikić puštati klince u Dinamo prije nego što eksplodiraju. Vrijednost tih klinaca nominalno jest manja prije nego što eksplodiraju, ali ta je vrijednost apstraktna jer nisu na prodaju.
  • scooniepenn
    2k
    Nije baš da RBS hrli kupovati od Lokomotive. Do sada su kupili jedino Šimića i neće na njemu zaraditi, tako da ne vidim da će u budućnosti tu previše pazariti. Ergo, nije mi nešto izvjesno da će se Loksini igrači u bližoj budućnosti prodavati za 4 ili 5 milijuna osim baš neki ekstra ekstra talenti, a istovremeno mi moramo podići stepenicu za transfere naših najboljih igrača jer ako se za Šotičeka traži 2.5 milje, a riječ je o Lokomotivi onda ne može Ivanušec ići za manje od 8 ili Baturina za 18.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.