• scooniepenn
    1.9k


    Što se tiče strukture prihoda u dobrom dijelu si u pravu, samo što rejting kad je riječ o transferima vodećih klubova u Austriji osim Red Bulla je u odnosu na Dinamo nemjerljiv pa se planirani prihod od transfera i ne može previše uspoređivati. Vezano uz posjetu ajmo ne prejerivati, jedini klub u Austriji koji baš dominira s posjetom je Rapid sa 17.000 gledatelja u prosjeku, ovi ostali najbolji (Sturm, Austria, LASK i RBL) imaju između 11.000 i 13.000 što je dosta, ali bih rekao uzevši sve parametre u obzir, a ponajviše usporedbu stadiona, i nije baš toliko enormna razlika u odnosu na Dinamovih trenutnih oko 7.000. Možemo i okladu baciti kako na novoj Kranjči mi bez problema idemo na preko 10.000 pa i više.
  • Dinaminjo
    513


    I ako tih 10 u prosjeku plati 10e ulaznicu, to je visestruko.manje nego 17 koji plate 20e ulaznicu
    (Karikiram cijene)
  • Haza
    537
    Pa Dinamovi navijači ni ne plaćaju ulaznice, imaš godišnje i sponzorske karte plus članske iskaznice koje ti garantiraju 4 besplatne tekme u HNL-u. Većina ih je snalažljiva, pa učlani nekog iz familije dodatno, pa imaš maltene za 40 eura 8 utakmica u HNL-u. Ulaznice u Austriji su puno veće, ljudi plaćaju i parking kod stadiona, hrpu love na hranu i piće, a kod nas je to sve na niskim razinama. Ne znam šta znači renome kluba u kontekstu prihoda, pa mi da zalomimo jednu lošiju sezonu, nećemo nikoga moći prodati iznad 10 mil eura. Šutala je prodala repka i mladost, dok starije igrače ala Ivanušec, Oršić i Livaković prodamo jedva za cca 6,7 mil eura.
    Netko je slao jučer podatke o rastu prihoda klubova, Rapid Beč mislim da je pisalo da ima 80 plus milja eura prihoda, od toga stabilnih 60 milja, što je osjetno više od Dinama, koji ima stabilnih 10 milja i varijabilnih 50 milja.
  • Zagi
    5.1k
    Nas ubijaju mastodontski rashodi.
  • 10vro
    4
    Na web stranici kluba Drmiću je maknut broj 18, a Gabriel je u zadnja 2 kluba na dresu nosio upravo taj broj. Ne mora značiti ništa, a opet i može.
  • Joza
    348
    Skrecete s teme, a ljudi cekaju predstavljanje raketa.
  • i more je plavo
    891
    Igraci vjerojatno svijetle 2 dana nakon nasih lijecnickih pregleda kolko ih ozrace, pa nemreju video snimiti za predstavljanje, imaju auru na snimci :lol:

    Pa Koffi je cekal par dana odlazak, da ne ometa uređaje u avionu na povratku :lol:
  • scooniepenn
    1.9k

    10 Eura ulaznica će ti biti eventualno za navijačku tribinu. Uostalom pogledaj koje su trenutno cijene s 2 tribine i to na ovakvom zdanju ako se to može nazvati zdanjem. Ovo za razliku u prihodu stoji, ali to razlika u vrijednostima naših transfera i Rapidovih debelo premašuje.
  • scooniepenn
    1.9k

    Vidim da si očito zanemario dio vezan uz novi stadion i marketinški potencijal Dinama koji je gotovo neokrznut, za razliku od Rapida koji ga debelo koristi. O čemu pričamo kad Dinamo do unazad 2 do 3 godine nije imao fan shop. Komunikacije i promotivno tržišno komuniciranje su mi day job pa mislim da mogu prilično dobro procijeniti što Dinamo još uvijek nije napravio odnosno što ne radi. Promjene se vide, a nadam se da će se nakon izbora još intenzivnije stvari krenuti mijenjati i u tom segentu.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Jeli ima gdje izravni prijenos liječničkog za RPG-a, to je sad napeto skoro ko i utakmica.
  • Olmic
    2.7k
    bilo bi top da mozemo pratit u realnom vremenu i tipa kad prode pregled koljena slavlje
  • Mr Anderson
    5.4k

    Izađe dr. Smodec pred novinare pa kaže:...i novi igrač Dinama je RPG...
  • Olmic
    2.7k
    a mozda naprave sprdnju neku
  • Dinaminjo
    513
    Plavi dim sa stadiona..
  • CastAway1986
    853
    Što se RPG tiče baš sam čitao na forumu Nantesa da im nije jasno zašto ga je trener otpisao a pogotovo nakon četiri perfektno odigrane utakmice zaredom..Što se Batagova tiče 5M mogu samo sanjati na kraju krajeva drugi najbolji mladi stoper iz Ukrajine Taloverov je prodan za 1.6M a mrvicu je bolji od Batagova..Ovog iz Granade baš nikad nisam gledao al sumnjam da panjevi mogu imati toliko nastupa u La Ligi...Mislim da će završetak prijelaznog roka biti jako zanimljiv za Dinamo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.