• Bosskovitz
    7.7k
    Kada je Gvardiol potpisao za Leipzig, svi su pisali o 20% od sljedećeg transfera, no s vremenom su se svi prebacili na 20% od razlike u transferima. Iskreno, poznavajući većinu naših sportskih novinara (čast izuzecima), rekao bih da im je netko prišapnuo kako su iz prve napisali glupost pa su se ispravili. Nemojmo zaboraviti da su to isti ljudi koji su donedavno pod "iznose transfera" zbrajali i odštetu i sve moguće bonuse, a ponekad čak i plaću igrača.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.2k
    Neki svabo ke ma titteru pisao da se radi o razlici
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.2k
    Mr.here we go. Treci put

  • NitkoBitan
    12.4k
    Konacno smo i mi usli u pricu :lol:

    Ocito je bilo signala u klubu da je prodaja Gvardiola blizu pa se islo/ide u dolaske igraca.
  • Mihaljević
    8.2k
    Miha Zajc još bez kluba... Ozbiljan igrač...
  • marcio amoroso
    32.5k

    Produžio sa Fenerom danas. Još 3 godine.
  • Lynx17
    2.6k
    Koliko se sjecam:

    - Gvardiol je 20% od transfera
    - Olmo je 20% od razlika
  • blue heart 72
    1.4k
    obratno, Dani je 20%, dok je kod Joška razlika u transferu računajući i bonuse koje smo dobivali za Joška dok je igrao za nas
  • SAS1987
    13.5k
    https://www.fussballtransfers.com/verein/fc-sevilla/gehalter

    Po ovome Bono ima 900k godisnje sumjam da bi onda Livi imao zanacajno vise
    gio

    Sevilla ko javni sektor. Sto više godina to veca plata :lol:
  • scooniepenn
    1.9k

    Aha, da, previdio sam potpuno. Uglavnom mogli su mu menadzera pitati pa ne bi bilo u zraku.
  • scooniepenn
    1.9k


    Tako se i ja sjecam. Ranije sam pisao da mi iz Dinamove perspektive nema nikakve logike pristajati na isti modalitet kod Gvardiola i Olma kad je em Olmo u startu dosta vise placen, a s druge strane jedan ulazi u zadnju godinu ugovora, a drugi ima visegodisnji nedugo prije potpisan. U slucaju Olma razlika je potpuno logicna, kod Gvardiola bas i ne ako je tako slozen postotak.
  • Ludovic IX
    5.6k
    Olmo je razlika 100%
  • Ivdzo11
    3k
    Olmo je razlika to se zna.... Za Gvardiola je na pocetku odmah bilo 20% sljedece prodaje....a i danas je Romano objavio including % of future sales/Dinamo Zagreb....


    A i ovo sam bio nasao prosle godine...
    • Prema toj stavci u Gvardiolovom kupoprodajnom ugovoru Modrima bi pripao dio odštete, a Nijemci bi im morali isplatiti još 5 posto iznosa na račun kompenzacije za razvoj, jer je mladi hrvatski branič proizvod omladinske škole Dinama.
  • Šteco
    530
    Ovo se pisalo u vrijeme transfera.

    Sportske novosti objavile su parametre transfera Joška Gvardiola u Leipzig. Gvardiol ostaje na posudbi u Dinamu, ali se ne zna koliko dugo. Fiksna cijena transfera iznosi 16 milijuna eura, ali njemački klub svaki nastup Gvardiola za Dinamo u HNL-u plaća 70 tisuća eura!

    Lepzig plaća Modrima razvoj njihova igrača. Do konca HNL-a ima još 31 utakmica, dakle, u maksimirsku blagajnu moglo bi se sliti još 2 milijuna i 170 tisuća eura.

    U svakoj HNL utakmici Joško mora odigrati barem 45 minuta. Ako se Dinamo plasira u Europsku ligu, za svaku utakmicu Gvardiola, opet ako je u igri najmanje 45 minuta, Leipzig plaća 100 tisuća eura, dakle ako mladi stoper odigra svih šest utakmica u skupini, naravno u potrebnoj minutaži, Modri će inkasirati još 600.000 eura, što u zbroju donosi 2 milijuna i 770 tisuća eura.

    Svaku iduću godinu koju Leipzig igra u Ligi prvaka, Dinamo dobije još 300.000 eura, s obzirom na to da Gvardiol potpisuje na 5 godina, to je još 1,5 milijuna eura. Dogovoreno je da zagrebački klub dobiva još 20 posto od idućeg transfera. Dakle, transfer bi ukupno mogao premašiti 20 milijuna eura.

    I još nešto. Ukoliko Leipzig Gvardiola uzme, recimo, u zimu, Nijemci plaćaju maksimirskom klubu još 15 utakmica, kao da ih je igrao u HNL-u!? Ovaj transfer su rješavala trojica zastupnika, Andy Bara, Marjan Šišić i Željko Golub.

    Ne znam je li tko izračunao koliko je do sada sjelo, vjerujem da @deda u temi financijska situacija kluba pisao razne bonuse (ulazak u LP, osvajanje kupa, etc.). No, prema svemu sudeći je postotak od transfera, ne od razlike transfera. No, tko će ga znati.
  • Mihaljević
    8.2k
    dlaka6rk3i6oreye.png Feyenoord doveo igrača iz Belgijske za 9M koji je zabio 22 gola , valjda će sada odustati od Ivanušeca napokon... (Izvor Fabrizio.)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.